تبلیغات

تبلیغات

آب یک پکیج تا چه اندازه گرم است؟

مجموعه : مجله خبری
آب یک پکیج تا چه اندازه گرم است؟

برای تصمیم به استفاده از آبگرمکن های بدون مخزن، دلایل زیادی وجود دارد. برخی به دلیل کارایی بالای انرژی، و برخی دیگر به دلیل پروفایل کوچک و جمع و جورشان، آنها را انتخاب کرده اند. هر دلیلی هم که داشته باشد، یک چیز صد در صدی است: آبگرمکن های بدون مخزن یک سرمایه گذاری عاقلانه برای خانه تان هستند.

 

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید قیمت سرویس پکیج را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال تعمیرکار پکیج در تهران باشید می‌توانید درخواست تعمیرات پکیج ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

در هنگام تنظیم دمای آب در پکیج، باید به چه مواردی توجه کرد؟

جنبه های مختلفی به دمای آب تاثیر می گذارد، و دمای آب زیرزمینی یکی از آنهاست.

 

نه تنها باید شماره و نوع آبگرمکن خود را در نظر داشته باشید، بلکه باید به دمای آب زیرزمینی نیز توجه داشته باشید. محل زندگی شما بر عملکرد آّگرمکن بدون مخزن تان تاثیر دارد، و می تواند از همان ابتدا کنترل را به دست بگیرد.

 

باید به صورت آنلاین جستجو کرده و چارت دمای آب زیرزمینی منطقه خود را بررسی کنید. هرچه آب زیرزمینی سردتر باشد، فراهم آوردن آب گرم برای آبگرمکن تان سخت تر خواهد بود. به این دلیل آبگرمکن تان باید سخت تر کار کند، و این موضوع می تواند بر عملکرد کلی آن تاثیر بگذارد. برای مثال، یک پکیج در میشیگان 33 تا 50 درصد از آبگرمکنی با همان مدل و کد در فلوریدا  بزرگ تر خواهد بود.

 

یک پکیج باید برای گرم کردن آب سردی که فقط 30 درجه فارنهایت است بیشتر تلاش کند. زمانی که دمای آب زیرزمین 72 درجه فارنهایت باشد، اوضاع متفاوت خواهد بود (مانند فلوریدا).

 

چگونه به افزایش دما پی ببریم؟

افزایش دما، ناشی از تفاوت بین آب سرد و آب خروجی شماست. وقتی می خواهید آبگرمکن تان 110 درجه فارنهایت باشد و در فلوریدا زندگی کنید، افزایش دما تنها 38 درجه فارنهایت خواهد بود (38= 72- 110).

 

لازم است آبگرمکنی انتخاب کنید که جریانی مناسب دمای محل زندگی شما داشته باشد. تنها کاری که باید بکنید این است دمای آب زیرزمینی را از دمای مطلوب خروجی کم کنید. به طور معمول، به آبی با 110- 115 درجه فارنهایت نیاز خواهید داشت. وقتی دمای آب زیرزمینی 60 درجه باشد، و شما بخواهید دمای آب حمام 110 درجه باشد، به 50 درجه افزایش دما نیاز خواهید داشت.

 

آبگرمکن های بدون مخزن با دمایی معین برای هر سطل در ثانیه گرم می شوند. بنابراین، ممکن است یک آبگرمکن 33 درجه فارنهایت افزایش دما در 2.0 سطل داشته باشد. همان آبگرمکن احتمالا بتواند 65 درجه فارنهایت افزایش دما در 1.0 سطل داشته باشد. لازم به ذکر نیست اما هر چه فشار آب کمتر باشد، آبگرمکن می تواند آب بیشتری را گرم نماید.

آب یک پکیج تا چه اندازه گرم است؟

آیا دمای استانداردی برای آب گرمکن های بدون مخزن وجود دارد؟

در واقع، چیزی به اسم آب گرم ایده آل وجود ندارد، و توجه شما به آب گرم همیشه حرف آخر را می زند. درست مانند تمام چیزهای دیگر در زندگی، آب گرم خوب به خانه شما و سن افراد خانواده بستگی دارد چرا که کودکان و افراد مسن در برابر آب گرم پوست حساسی تری دارند. اگر در افراد خانواده کسی با مشکل دستگاه ایمنی موجه است باید آب دمای بالاتری داشته باشد.

 

بیشتر مواقع، ترموستات آبگرمکن های بدون مخزن روی 140 درجه فارنهایت تنظیم است، که این یک استاندارد جهانی محسوب می شود.

 

با این حال، اغلب خانوارها ترجیح می دهند ما زیاد بالا نباشد. ممکن است سریعا آن را به 120 درجه فارنهایت کاهش دهید. تنظیم آبگرمکن روی 120 درجه فارنهايت ایمن است، و همچنین در هزینه و انرژی نیز صرفه جویی می کند. این دما برای کودکان در معرض خطر سوختگی نیز مناسب می باشد.

 

زمانی که ترموستات را به 120 درجه فارنهایت می رسانید، به نوعی از خود دستگاه نیز محافظت کرده اید چرا که با این کار رسوب مواد معدنی در داخل آن به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. زمانی که از بالاترین حد دما استفاده نمی کنید خطر خوردگی عنصر گرمایشی و لوله ها کمتر می شود.

 

آب یک پکیج تا چه اندازه گرم است؟

ممکن است آگاه نباشید، اما چرخاندن ترموستات و هر 10 درجه کم کردن دما مصرف انرژی و هزینه های تان را تا 5% کاهش می دهد.

 

کاهش مصرف انرژی از طریق کم کردن دما از اتلاف دما به محیط اطراف و مصرف (میزان تقاضای آب در خانه)  جلوگیری می کند. وقتی دما را روی 140 درجه فارنهایت قرار می دهید، آبگرمکن هر ساله چیزی حدود 36- 61 دلار برایتان هزینه خواهد داشت. که فقط 400 دلار برای تقاضاست.

 

برای بیشتر خانه ها دمای 120 درجه فارنهایت مناسب و خوب است. در واقع، وزارت انرژی ایالات متحده پیشنهاد می دهد که 120 درجه فارنهایت بهترین دماست که شما را به هدفی که دارید می رساند. همانطور که قبلا ذکر کردیم، بیشتر آبگرمکن های بدون مخزن به طور اتوماتیک روی 140 درجه فارنهایت قرار دارند، اما این اجباری نیست.

 

آیا دمای 140 درجه فارنهایت ایمن است؟

در برخی موقعیت ها، دمای 140 درجه دمای پیشنهاد شده برای پکیج می باشد. به عنوان مثال، برای فردی که از ضعف سیستم ایمنی بدن یا مشکل تنفسی رنج می برد، دمای 140 درجه فارنهایت می تواند مناسب باشد. به علاوه، سازمان ایمنی و سلامت شغلی اظهار داشته که دمای 140 درجه فارنهایت آب، شانس بیماری تنفسی را کاهش می دهد.

از همه مهمتر، آب مربوط به شستن ظروف که از قبل گرم نشده باشد، در پکیج با دمای 140 درجه فارنهایت بهتر عمل می کند.

 

چگونه از سوختگی توسط آب جلوگیری کنیم؟

ابتدا باید در نظر بگیرید دمای 140 درجه فارنهایت برای خانه شما مناسب است یاخر، سپس یک سوپاپ ترموستاتی برای کم کردن دمای آب و جلوگیری از خطر سوختن نصب نمایید.

 

سوپاپ ترموستاتیک محدوده ای است که بالاترین حد دمای آبی را که میخواهید برایتان فراهم می آورد.

 

این سوپاپ ترموستات نه تنها خطر سوختگی را کاهش می دهد، بلکه کارایی پکیج تان را نیز افزایش می دهد. دما پایین تر بوده و آبگرمکن می تواند برای مدت طولانی تری آب گرم تامین کند.

 

به جای نتیجه

زمانی که درباره دمای پکیج خود مطمئن نیستید، تنها نیاز است به صفحه آن نگاهی بیندازید. البته تمام آبگرمکن های بدون مخزن صفحه ندارند. در این صورت، می توانید از شیر خود میزان دما را متوجه شوید. تنها کافی است شیر آب را باز کرده، اجازه دهید کمی از آب خارج شود و سپس دمای آن را چک کنید.

تبلیغات