تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

برج‌های معروف دبی در تور دبی

مجموعه : نکات سفر
برج‌های معروف دبی در تور دبی

دبی را مروارید امارات متحده عربی می‌نامند. سال‌های زیادی است که شهر دبی به دلیل داشتن جاذبه‌های فوق‌العاده، مقصد اصلی توریست‌ها شده است. جاذبه‌هایی مانند برج‌ها و آسمان‌خراش‌های عجیب مکان‌هایی هستند که برای گردشگران از اهمیت زیادی برخوردار هستند. توریست‌ها برای خرید، تفریحات خانوادگی و استفاده از آفتاب دبی به این شهر مسافرت می‌کنند. برج‌های معروف دبی برای گردشگران از اهمیت زیادی برخوردار هستند و رقم بی شماری از آنها برای دیدن این برج‌ها به دبی می‌روند.

 

۱-برج خلیفه

برج خلیفه در تور دبی از معروفترین برج های دبی است. جالب است بدانید که بلندترین برج جهان در دبی واقع شده است. این برج با داشتن ۸۲۹٫۸ متر ارتفاع، به نام برج خلیفه شهرت یافته است. بازدیدکنندگان برج خلیفه در طبقه ۱۲۴این برج، از طریق سکوی تماشا، منظره زیبای دبی را نظاره می‌کنند. تماشای دبی از آن بالا تصویری رویایی، گیج کننده و مهیج را برای گردشگران به تصویر می‌کشد.

 

۲-برج کایان

قدمت برج کایان در دبی، به سال ۲۰۱۳ میلادی می‌رسد. معماری این برج کمی عجیب است. گویی که برج از سمت بالا پیچانده شده است. در واقع می‌توان گفت برج کایان، حیرت‌انگیز است. این برج، بلندترین برج دنیاست و در حدود ۹۰ درجه پیچ خورده است. برج کایان رتبه چهارم را در بین ۱۰برج‌ بلند دنیا دارد. این برج در گذشته با نام برج اینفینیتی شناخته می‌شد. برج کایان در حدود ۳۱۰متر ارتفاع دارد و ۷۵طبقه است. برج کایان در دبی مارینا واقع شده است و چون دبی مارینا از بلوک مرتفع دنیا محسوب می‌شود برج کایان هم مرتفع‌تر از اصل خود، نشان داده می‌شود. معماران برج کایان که از معروفترین برج‌های دبی است همان کسانی هستند که برج خلیفه را ساخته‌اند.

 

۳-برج قاب عکس

برج قاب عکس دبی از برج‌هایی با معماری کم‌نظیر در دنیاست. این برج یک قاب عکس واقعی زیباست که بزرگ و طلایی است و در میان آن برج ها و آسمان‌خراش‌های شهر دیده می‌شوند. برج قاب عکس دبی در واقع، بزرگ‌ترین قاب عکس دنیا است و روکشی از جنس استیل دارد که به رنگ طلا طراحی شده است. این برج زیبا، بسیاری از توریست‌های جهان را برای دیدن خود به شهر دبی می‌کشاند.  برج قاب عکس دبی طرفداران خاص خود را دارد. برخی گردشگران آن را زیبا و خاص می‌دانند و برخی دیگر بر این عقیده‌اند که با شنیدن داستان برج قاب عکس، این برج جذابیت خود را از دست می‌دهد. شاید داستان برج قاب عکس برای بسیاری از افراد جذاب نباشد. در حدود ده سال پیش طرح اولیه این برج از یک معمار مکزیکی سرقت شد. برخی از معماران و منتقدین این برج به این کار اعتراض کردند. از آن روز به بعد برج قاب عکس دبی که جزو معروفترین برج های دبی است به عنوان نمادی از نقض قانون کپی رایت شناخته شد.

 

۳-برج هلال ماه

برج هلال ماه یکی دیگر از برج‌های معروف در شهر دبی است. این برج را جزو زیباترین برج‌های دبی می‌شناسند. طرح این برج خارق‌العاده است. برج هلال ماه دبی به شکل هلال ماه ساخته شده است. این برج کم‌نظیر معماری خاص خود را دارد و از لحاظ معماری رتبه ۸۶جهان را به خود اختصاص داده است.

 

۴-برج دریایی الفتان

برج دریایی الفتان یک مجموعه برج دو قلو است. این برج‌ها با نام برج دریایی افتان و اوسیس بیچ شهرت دارند. برج‌های دریایی افتان در منطقه معروف دبی مارینا قرار دارند. مجموعه برج دریایی الفتان از یک برج تجاری با ۱۳ طبقه و دو ۵۰ طبقه مسکونی و هتل تشکیل شده است. این مجموعه زیبا، مرکز خریدهای فوق‌العاده‌ای در اطراف خود دارد. برج دریایی الفتان، فروشگاه‌هایی دارد که بهترین مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی که در دنیا برند هستند در آنها عرضه شده است. روبروی برج دریایی الفتان، منظره زیبا و رویایی از ساحل خلیج فارس قرار دارد که دیدن آن برای گردشگران از اهمیت زیادی برخوردار است. برج‌ زیبای الفتان که از معروفترین برج‌های دبی محسوب می‌شود در نظر گردشگران، برجی مجلل و زیبا است.

 

۵-برج العرب

به گزارش سفر باتو ، برج العرب را می‌توان یکی از شیک‌ترین برج‌های خاورمیانه قلمداد کرد. این برج که از معروفترین برج‌های دبی است در حدود ۳۲۱متر ارتفاع دارد و از بلندترین هتل‌های جهان است. برج العرب روی جزیره‌ای مصنوعی ساخته شده و در حدود ۲۸۰متر از ساحل دور است. برج العرب از سوئیت‌ها و هتل‌هایی لوکس تشکیل شده است. این برج هتلی هفت ستاره در جهان است که تنها افرادی خاص می‌توانند از استفاده کنند. هفت طبقه از هتل برج العرب در زیر آب است و به شکل آکواریوم ساخته شده است.

 

۶-برج قرن ۲۱

برج قرن ۲۱ نیز از برج‌های معروف شهر دبی است.این برج دارای مهندسی پیچیده‌ای است. ساختمان برج قرن ۲۱ از ۵۳ طبقه تشکیل شده است. این برج از برج‌های مسکونی دبی محسوب می‌شود و در حدود ۲۶۹متر ارتفاع دارد. برج قرن ۲۱ دبی پانل‌هایی شیشه‌ای دارد که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بخش‌هایی از این برج در حال حاضر در اجاره کارمندان هواپیمایی امارات است.  برج‌های معروف دبی  در تور دبی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر هستند که نقش زیادی در جذب گردشگران به شهر دبی دارند.

تبلیغات