تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بهترین مقاصد داخلی برای سفر در پاییز

پاییز فصلی است هزار رنگ و بسیار زیبا با آب و هوایی دلنشین، اگر از کسانی هستید که گردش و سفر را دوست دارید به شما پیشنهاد می دهیم لذت سفر کردن در پاییز را از دست ندهید. سفر کردن در فصل پاییز علاوه بر اینکه می تواند خاطره ای خوب را برای شما به یادگار بگذارد مزیت های دیگری هم دارد. در ادامه لیستی از شهرها و مناطق گردشگری ناب در پاییز را برای شما به نمایش می گذاریم.

 

مشهد مقدس

مشهد را می توان یکی از بهترین شهرها برای سفر در پاییز دانست که البته دلایل گوناگونی هم دارد. اولین دلیل را آب و هوا می دانند. همه می دانیم که تابستان های مشهد هوا به چه اندازه سوزناک و گرم است همینطور از سرمای جانسوز این شهر هم اطلاع داریم. در فصل پاییز می توانید از هوای مطبوع و دلپذیر مشهد نهایت استفاده را ببرید و به راحتی از مناطق گردشگری و زیبای این شهر دیدن کنید.

 

دومین دلیلی که سبب شده سفر به مشهد را در فصل پاییز به شما پیشنهاد دهیم خلوتی این شهر است. با آغاز فصل مدارس تعداد سفرها به شدت کاهش پیدا می کند. همین امر سبب می شود تا اماکن و شهرهای تفریحی مانند مشهد خلوت تر از روزهای تابستان باشد. خلوتی یک شهر تفریحی می تواند مزیت های مهمی داشته باشد، اول اینکه هزینه سفر شما به شدت کاهش پیدا می کند. دلیل دوم این است که زمان کمتری را در محل هایی مانند صف یا در ترافیک سپری خواهید کرد. برای سفر راحت به مشهد می توانید بلیط هواپیما تهیه کنید و در زمان کمی به این شهر زیبا بروید. در ضمن بهتر است مقاله چگونه یک بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم را مطالعه بفرمایید.

 

بهترین مقاصد داخلی برای سفر در پاییز

کویر مرنجاب در استان اصفهان

کویر مرنجاب در استان اصفهان و نزدیکی کاشان در شمال آران و بیدگل واقع شده است. همیشه این موضوع را شنیده ایم که شب هایی کویر آرامش خاصی دارد. آرامش خاص کویر را می توانید در فصل پاییز همان هنگام که خوشید از سوزناکی و گرمای خود کاسته مشاهده کنید و لذت ببرید. زندگی پرهیاهو و شلوغ امروزی این مسئله را لازم می کند که روزهایی در سال را در آرامش مطلق گذراند. کویر مرنجاب این امکان را برای شما فراهم می کند. پیشهاد می کنیم برای یک بار هم آن را امتحان کنید.

 

شیراز

شیراز شهری پر آوازه با آب و هوایی ناب و روح پرور در فصل پاییز. شیراز از آن شهرهایی است که هر فصلی از سال زیبایی های خاص خود را دارد اما این شهر در پاییز عجیب به دل می نشیند و لذت بخش است. هر ساله تعداد زیادی از مسافران به این شهر سفر می کنند تا آثار زیبای آن را ببینند و در آب و هوایی مطبوعش خستگی روزهای پر مشغله را از تن به در کنند. همیین امر سبب می شود تا شیراز همواره شاهد خیل عظیمی از جمعیت بوده و بیش از اندازه شلوغ باشد. با شروع فصل پاییز از تعداد مسافران هم کاسته می شود و می توانید در آرامش بیشتری از جاذبه های این شهر لذت ببرید.

 

کیش  

کیش و جذابیت های بی نظیرش می تواند در پاییز بیش از دیگر فصل ها دلنشین باشد. این جزیره زیبا در جنوب کشور قرار دارد و دارای آب و هوایی شرجی و گرم می باشد. کاملا مشخص است که شهرها و منطقه هایی که آب و هوایی گرم دارند در پاییز برای سفر مناسب تر می باشند. علاوه بر آب و هوا دلیلی دیگر که می تواند سفر در این فصل برای مسافران لذت بخش باشد هزینه های پائین آن است. به عنوان مثال بلیط هواپیما کیش را می توانید در فصل پائیز با هزینه کمتری تهیه کنید و به مقدار قابل توجهی در هزینه های سفر صرفه جویی کنید.

 

قشم

 جزیره دیگری در سواحل زیبای خلیج فارس، قشم از آن جزیره هایی است که علاوه بر زیبایی های طبیعی می تواند برای بازارهای خوب و اجناس با کیفیت بالا و قیمت پائین مسافران زیادی را به خود جذب کند. قشم هم آب و هوایی کاملا مشابه با کیش دارد و پاییزهای آن لذت بیشتری را نصیب سفر مسافرین می کنند. اگر به قشم سفر می کنید دین جنگل های حرا را از دست ندهید، می تواند خاطره ای مثال زدنی برای شما باشد. همینطور که برای سفر به کیش به این موضوع اشاره کردیم هزینه بلیط های هواپیما در فصل پاییز برای سفر به قشم هم کاهش می یابد و می توانید بلیط هواپیما قشم را با هزینه ای کمتر از روزهای دیگر سال تهیه کنید.

بهترین مقاصد داخلی برای سفر در پاییز

جنگل النگدره

این جنگل زیبا در استان گلستان شهر گرگان، بلوار نهارخوران قرار دارد. پاییز را به عنوان فصلی هزار رنگ می شناسیم. جنگل النگدره از آن جاهایی است که می توان تمام هزار رنگ پائیز را در آن مشاهده کرد. رنگ های گوناگون برگ های درختان با آب و هوایی ملایم و دلپذیر سبب شده تا این جنگل در فصل پائیز بسیار رویایی و خاطره انگیز باشد.

 

آب گرم لاویج

آب گرم لاویج در روستایی به همین نام از توابع شهرستان نور استان مازندران واقع شده است. قرار گرفتن در خطه شمال سبب شده تا طبیعتی بکر و زیبا را از این روستا انتظار داشته باشیم. اگر برای اولین بار به این منطقه سفر می کنید حتما از دیدن آن شگفت زده خواهید شد. زیرا بیش از آن چه تصور می کنید می توانید زیبایی در آنجه مشاهده کنید. به خصوص در فصل پائیز ترکیب رنگ های این فصل با سبزی برخی درختان و رنگ آبی چشمه نظر هر مسافر اهل ذوقی را به خود جلب خواهد کرد.

بهترین مقاصد داخلی برای سفر در پاییز

یزد

شهری کویری به قدمت تاریخ پر آوازه ایران کهن، دومین شهر تاریخی جهان با سیستم قنات های منحصر به فرد، یزد در دل کویر قرار دارد. اگر چه دیدن بادگیرها، قنات ها و سقف های گنبنید آن در هر فصلی لذت خاص خود را دارد، اما دیدن یزد در پائیز با هوای ملایم لطفی دیگر است. در پائیز می توانید به راحتی از کویر های آن لذت ببرید و شب ها از دیدن آسمان پر ستاره آرامشی خاص داشته باشید.

 

منبع: اسپاتنا

تبلیغات