تبلیغات

تبلیغات

تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون

در این مطلب ایده های بسیار خاص و منحصر به فردی برای تغییر دکوراسیون پذیرایی ، اتاق خواب ، سرویس های بهداشتی و …  را عنوان خواهد کرد. مطمئناً بعد از مطالعه دقیق این پست شما می توانید مانند یک دیزاینر حرفه ای بهترین ایده ها را برای تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان ارائه کنید.

اما بهتر است قبل از هر اقدامی تصمیم بگیرید چقدر زمان و پول میخواهید صرف کنید. حتی یک دکوراتور هم با توجه به بودجه تغییرات خاصی را اعمال می کند. اگر شما در مورد هزینه در تنگنا قرار دارید، احتمالا مجبور باشید قید برخی از ایده ها را بزنید. اما نگران نباشید، در این مطلب ایده های ارزان و کم هزینه بسیاری را عنوان می کند که می تواند شما را به هدفتان برساند.

 

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی بدون کمک دیزاینر

اتاق نشیمن و پذیرایی جزء نقاط کانونی محسوب می شود که معمولاً خانواده در آنجا جمع می شوند و یا از مهمان ها پذیرایی به عمل می آید. بنابراین داشتن یک مکان دنج و صمیمی در طراحی آن مهم است. در ادامه به نکاتی که می بایست در طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن دقت کنید را بررسی خواهیم کرد.

 

در زمان حال زندگی کنید

هیچ گاه به بهانه  این که منزلتان اجاره ای و موقتی  است، دست از تغییر دکوراسیون و تبدیل آن به فضایی که دوست دارید، نکشید. زیرا بهترین روش زندگی کردن، داشتن احساس خوب و ایجاد جریان زندگی در زمان حال است.

 

قبل از هر اقدامی با دقت تمام خانه را وارسی کنید

قبل از هر چیز مطمئن شوید که خانه شما تمیز است. در غیر این صورت از رنگ، کاغذ دیواری و … برای تمیز کردن خانه خود کمک بگیرید.

از شر وسایل غیر ضروری خلاص شوید. نگاهی به دکورها بیندازید، آیا در حال حاضر وسیله ای دارید که از آن خسته شده باشید یا وسیله ای که جلوه چندانی ندارد؟ در اولین فرصت این وسایل را از دکوراسیون خود حذف کنید.

 

فضاهای بی استفاده را وارد بازی هایتان کنید

گوشه ها یا فضاهای خالی و بی استفاده را دست کم نگیرید. گاهی با اضافه کردن قفسه های چوبی یا شلف های مناسب می توانید این فضاها را به دکوری زیبا و خیره کننده  تبدیل کنید.

 

در عین تنوع همبستگی خاصی بین اجزای مختلف به وجود بیاورید

بهتر است برای ایجاد هماهنگی و هارمونی و جلوه زیباتر دکوراسیون، اجزای مختلفی از عناصر تزئینی در سراسر خانه در سایه های متفاوتی از یک رنگ واحد مشترک باشند.

 

به مبل هایتان توجه کنید

مبل ها یکی از اصلی ترین نقاط کانونی هر خانه ای محسوب می شوند. برای تغییر دکوراسیون داخلی سعی کنید آن ها را تعویض کنید اما اگر  با محدودیت بودجه روبرو هستید، از خود بپرسید آیا می توانید آن ها را دوباره با سبک جدید خود تغییر دهید. 

 چنانچه به  فکر تعویض رویه مبل ها افتادید، کمی جسور بوده و پارچه های رنگی و نامتعارف را امتحان کنید.

 

از قدرت اعجاز اکسسوری ها و عناصر تزئینی خاص کمک بگیرید

در تغییر دکوراسیون ها حتما زمان و مبلغی را برای خرید شمع  و شمعدان بگذارید. زیرا شمع ها اغواگران ماهری هستند که علاوه بر ایجاد نور نرم، حال و هوای محیط های مختلف را به زیبا ترین و مثبت ترین شکل ممکن تغییر می دهند.

اگر تعویض کاغذ دیواری ها برایتان ممکن نیست ، به استیکرهای دیواری فکر کنید. اضافه کردن یک یا چند استیکر می تواند روح جدیدی را به دیوار خانه شما هدیه و بازتاب پویایی را به نمایش بگذارد.

 

گویی کوسن ها برای تغییر دکوراسیون خانه ها به آسان ترین و ارزان ترین شکل ممکن ساخته شده اند. تعویض و یا جابه جا کردن گاه به گاه کوسن ها می تواند قالب رنگی فضا را تغییر داده و دکوراسیون را متفاوت از آنچه بود به نمایش بگذارند.

 

یک صندلی کانتر را به گوشه مناسبی از پذیرایی اضافه کنید. سپس یک مجسمه خاص یا یک گلدان زیبا با گلهای آویزان را بر روی آن نمایش دهید.

 

هیچ خانه ای نیست که در آن، آینه ای نباشد، اما حین تغییر دکوراسیون باری دیگر به شکلی دیگر از قدرت آینه ها استفاده کنید.

 

تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون اتاق خواب بدون کمک دیزاینر

اتاق خواب مکانی برای استراحت و عاشقانه های زوج ها طراحی شده است. برای کودکان و جوانان مکانی برای کار وتحصیل و استراحت است. بنابراین می بایست بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. بیاید باهم به نکاتی که می تواند اتاق خواب شما را تبدیل به یک معجزه نماید، بپردازیم.

 

اتاق خواب را ساده نگه دارید

بهتر است اتاق خواب دنج و ساده باشد و تنها وسایل ضروری در آن قرار بگیرند. اتاقی که خلوت تر باشد، آرامتر و راحت تر به نظر می رسد. وسایل بی اهمیت را از اتاق خارج کرده یا داخل کمد و قفسه ها بگذارید.

 

از قدرت رنگ ها برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب کمک بگیرید

رنگ ها را دست کم نگیرید، آنها قدرت فوق العاده اما پنهانی دارند. برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب دیوار ها را رنگ کنید. برای این کار بهتر است سه دیوار را با رنگی خنثی و دیوار چهارم را با رنگی تیره تر یا متضاد رنگ کنید .سپس همه سازه های اصلی اتاق خواب را در برابر این دیوار قرار دهید.

 

سقف ها را نادیده نگیرید

سقف دیوار پنجم در یک اتاق است، چنانچه زمانی که در اتاق خواب دراز کشیده اید، یک دیوار خالی را می بینید، یک الگوی ظریف یا یک رنگ نرم به آن اضافه کنید. بهترین حالت این است که سقف را با یک نسخه سبک تر و کمرنگ تر از رنگ دیوارها ، رنگ بزنید. این کار کمک می کند تا دید بصری سقف پایین تر آمده و فضای صمیمانه و راحت تری را به وجود می آورد. 

و اما راه های دیگری که  می توانید برای اضافه کردن تصویر زمینه به سقف اتاق خواب از آنها استفاده کنید عبارتند از: اضافه کردن عناصر معماری به شکل پرتوها، سقف کاذب، لوستر، آویزهای تخت و … 

 

برای پادشاه اتاق خوابتان لباس جدیدی در نظر بگیرید

نمای تخت مانند پادشاهی بر دکوراسیون اتاق خواب حکم فرمایی می کند، پس نباید از تأثیر آن غافل شوید. حین تغییر دکوراسیون حتما روتختی زیبایی که هارمونی مناسبی با فرش، پرده و رنگ دیوارها دارد را انتخاب و تخت تان را با آن بپوشانید.

 

پنجره ها را تزیین کنید

پنجره ها راه دیگری برای افزودن رنگ، الگو، بافت و نرمی به یک اتاق خواب را ارائه می دهند. بنابراین در تغییر دکوراسیون اتاق خواب باید توجه ویژه ای به پنجره ها داشته باشید. آن ها را با پرده های شکیل و زیبا که هماهنگ با دکوراسیون اتاق خواب است، بپوشانید. برای این کار لازم است پرده اتاق خواب را با برخی از وسایل مانند  رنگ اتاق، فرش، روتختی، کوسن مطابقت دهید.

اگر شما عاشق پرده های نرم و محکمی هستید که نور را فیلتر میکنند، ترکیب پرده های شید مات علاوه بر حفظ حریم خصوصی شما در شب و جلوگیری از تابش نور در صبح، جلوه زیبایی را برای اتاق خواب شما به وجود می آورد.

 

لایه هایی از روشنایی به وجود بیاورید

در اتاق خواب خوب است که لایه هایی از روشنایی وجود داشته باشد. لامپ های کوچک می توانند نور را برای مطالعه یا فعالیت های دیگر فراهم کنند.  نورهای مخفی کمک می کنند تا فضای اتاق در نور نرم و آرام کننده ای فرو رود. نور چراغ های بلند، چراغ های ایستاده در گوشه ها یا آباژورهای رومیزی حالت رمانتیکی را برای اتاق خواب به وجود می آورند.

 

از خفه شدن اتاق جلوگیری کنید

ممکن است وسوسه شوید یک تخت بزرگ و لوکس را برای یک اتاق کوچک خریداری کنید. اما انجام چنین کاری تنها باعث ایجاد احساس تنگی و ناآرامی می شود. برای چنین فضاهایی بهترین گزینه، انتخاب یک تخت زیبا با ابعادی کوچک تر است.

 

از قدرت کوسن ها کمک بگیرید

برای بدست آوردن احساس لوکسی مانند هتل، خرید کوسن یا بالشتک های کوچک برای تخت تان را برنامه ریزی کنید. خرید دو تا شش کوسن را در نظر گرفته و بالش های بزرگ تر را عقب تر و بالش های کوچکتر را جلو تر بچینید. نگران نباشید رنگ و الگوهای مختلف را با هم ترکیب کنید. 

 

یک قالیچه با قیمتی مناسب اضافه کنید

سعی کنید یک قالیچه را انتخاب کنید که در برخی از موارد با وسایلی مانند، پرده، روتختی ، رنگ دیوارها مطابقت داشته باشد. شایع ترین مکان برای پهن کردن این قالیچه مقابل تخت خواب است. چنانچه قالیچه شما کمی بزرگ است، می توانید قسمتی از آن را زیر تخت جای دهید. 

 

از وسایل خاص برای تغییر دکور اتاق های کوچک استفاده کنید

 اگر قصد تغییر دکوراسیون یک اتاق خواب کوچک را دارید، از تکنیک های هوشمندانه ای برای افزودن فضاهای ذخیره سازی استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از قفسه ها، شلف ها یا تخت خواب هایی که چندین کشو مخفی زیر تخت دارند، می توانند کمک زیادی برای رسیدن شما به هدفتان انجام دهند.

 

تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه، قلب تپنده هر خانه ای است که می بایست علاوه بر زیبایی، دسترسی راحتی به وسایل داشته باشد و فعالیت های روزمره مانند آشپزی و شستشوی ظروف در آن آسان و دلچسب باشد. در ادامه، باهم به خلق یک آشپزخانه رویایی خواهیم پرداخت.

 

با ترفندهای مناسب کابینت ها را تغییر دهید

برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه نیازی نیست تا تمام آشپزخانه را زیر و رو کنید، می توانید با عوض کردن کابینت ها ظاهر جدیدی را برای آشپزخانه خود به وجود بیاورید.

اگر هزینه تعویض کابینت ها برایتان مقرون به صرفه نیست، با استفاده از برچسب های مخصوص رنگ کابینت ها را تغییر دهید. 

صفحه بین کابینت ها همان عنصری است که تأثیر بسیاری در بازتاب دکور آشپزخانه دارد. برای تغییر دکور آشپزخانه می توانید به راحتی با هزینه ای ناچیز صفحه قدیمی را با یک صفحه جدید تعویض کنید. 

 

درون کابینت ها را به بهترین شکل ممکن بچیند

استفاده از شیشه های هماهنگ و یک رنگ و مرتب کننده های کشو و کابینت، می تواند تأثیر فوق العاده ای در نوع چیدمان کابینت های شما داشته باشد.  

 

از تأثیر تعویض رومیزی غافل نشوید

یکی از موارد مهمی که فضای زیاد و جلوه خاصی را در آشپزخانه به خود اختصاص داده میز ناهار خوری است. حال اگر میز آشپزخانه شما دارای رومیزی است، می توانید با تغییر این رومیزی حال و هوای تازه ای در آشپزخانه ی خود به وجود آورید و برای جلوه بیشتر بهتر است این رومیزی را با پرده و سرویس آشپزخانه ست کرده و از یک طرح و رنگ برای تمامی آن ها استفاده کنید.

 

تغییر دکوراسیون سرویس های بهداشتی

قطعا مناسب ترین گزینه برای تغییر حال و هوای سرویس های بهداشتی، تعویض آینه، جاصابونی، پادری است. اما اضافه کردن یک گلدان زیبا با گل های مصنوعی  یا چند وسیله تزئینی کوچک می تواند به عنوان یک ترفند زیرکانه برای تغییر دکور این فضا ا مورد استفاده قرار بگیرد.

 

از کجا بخریم؟

معمولاً آخرین سوالی که به ذهن مخاطب ها می رسد این است که تمامی این وسایل و ایده ها خوب است اما از کجا می توانیم جایی را پیدا کنیم که بتواند ایده های ما را عملی کند؟

در پاسخ به سوال شما، فروشگاه شیک و تک را به شما معرفی می کنیم. شاید نام شیک و تک را شنیده باشید. این فروشگاه آنلاین سالهاست، به صورت تخصصی در حوزه فروش لوازم خانگی و دکوری و محصولات دکوراسیون داخلی فعالیت دارد.

می توانید با توجه به تجربه، تخصص و حساسیتی که تیم شیک و تک در انتخاب کالاها و کیفیت آن ها دارد، با خیال آسوده از کیفیت کالاها، نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

حهت خرید محصولات و مشاوره با کارشناسان فروش به آدرس shikotak.com مراجعه نمایید.

تبلیغات