تبلیغات

تبلیغات

روز جهانی هواپیماهای کشوری و چگونگی تهیه بلیط ارزان هواپیما

مجموعه : نکات سفر
روز جهانی هواپیماهای کشوری و چگونگی تهیه بلیط ارزان هواپیما

پرواز را می‎توان یکی از آرزوهای دیرینه بشریت دانست. برای اثبات این سخن می‎توان به نشاه‎هایی که در آثار داوینچی  نقاش و هنرمند ایتالیایی وجود دارد اشاره کرد.

 

 برای رسیدن به این آرزوی دیرینه در طول تاریخ افراد زیادی جان خود را از دست داده‎اند تا بتوانند گامی هرچند کوچک در این مسیر برداشته باشند و بسیاری از طرح‎ها برای رسیدن به آن اجرا شد اما تمامی آنها به شکست ختم شدند.

 

پس از گذشت مدت زمانی نه چندان کم نهایتا برادران رایت توانستند این رویا را به واقعیت تبدیل کنند و راه نیمه تمام افرادی که در این مسیر گام برداشته بودند را به پایان برسانند.

 

 صنعت هواپیمایی که امروزه در اختیار بشریت قرار گرفته است و افراد زیادی همه ساله با بلیط هواپیما از این وسیله نقلیه استفاده می‎کنند وام دار تمامی آن افراد است که با از خود گذشتگی توانستند به پیشرفت این صنعت کمک کنند.

 

 از این‎رو روز جهانی هواپیما کشوری در بین تمامی کشورها از اهمیت خاصی برخوردار است. با ما در ادامه همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را نبست به این روز  در اختیار شما قرار دهیم.

 

علت اهمیت این روز

روز جهانی هواپیمایی کشوری در 7 دسامبر که مصادف با 16 آذز ماه بوده است برگزار خواهد شد. سازمان جهانی هواپیمایی در چنین روزی در تاریخ 1944 با امضای کنوانسیون بین‎المللی هواپیمایی تاسیس شد. این رویداد در این سال با کمی تفاوت نسبت به سال‎های دیگر برگزار شد.

 

 در این سال یعنی سال 2019 این روز وارد سال 75 خود می‎شد که به همین دلیل موضوع امسال روز جهانی هواپیمایی کشوری “هفتاد و پنجمین سال مرتبط شدن جهان با هم ” نام گرفت.

 

در این روز اکثر سازمان‎های هواپیمایی که مسافران از طریق آنها و با استفاده از بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی به مقاصد مورد نظرشان سفر می‎کنند شرکت خواهند کرد.

روز جهانی هواپیماهای کشوری و چگونگی تهیه بلیط ارزان هواپیما

پرواز از رویا تا واقعیت

بعد از اینکه انسان‎ها توانستند با استفاده از هواپیما به آسمان‎ها پرواز کنند و آن را رام خود کنند سرعت رشد صنعت هواپیمایی افزایش چشمگیری داشته و پس از طی شدن مدت زمان اندکی شاهد پیشرفت‎های قابل توجهی در صنعت بوده‎ایم.

 

علاوه‎بر این افراد زیادی برای حمل و نقل و رسیدن به مقاصد مورد نظرشان با تهیه بلیط هواپیما و گاها با تهیه بلیط ارزان هواپیما به سمت استفاده از این وسیله نقلیه روی آوردند و همین استقبال نیروی محرکه‎ای برای پیشرفت و نشان دهنده اهمیت این صنعت بوده است.

 

بعد از اینکه این صنعت به شکلی قابل توجه رشد کرد و گسترش پیدا کرد قوانین مختلف و استانداردهای گوناگونی نیز در این حوزه وضع شد که به خطوط هوایی نظم و یکپارچگی می‎بخشید. و افرادیکه قصد استفاده از این وسایل نقلیه غول پیکر را با استفاده از بلیط هواپیما و یا با بلیط خارجی داشتند باید از آن قوانین پیروی می‎کردند.

 

 بعد از مدتی زمانی فرا رسید که نیاز به انسجام بیشتری در این زمینه به شدت احساس می‎شد از این‎رو در 7 دسامبر سال 1944 پیمان‎نامه حمل و نقل هوایی شکل گرفت. این پیمان‎نامه به پیمان شیکاگو نیز شهرت دارد.

 

در کنار این پیمان نامه سازمان بین‎المللی هوانوردی غیرنظامی نیز تاسیس شد که این سازمان سه سال یعنی در سال 1947  رسما فعالیت خود را آغاز نمود. سازمان بین‎المللی هوانوردی غیرنظامی را می‎توان زیرمجموعه سازمان ملل متحد دانست که با سازمان هواشناسی جهانی و اتحادیه بین‎المللی از راه دور ارتباط دارد.

 

 علاوه‎بر این این سازمان با اتحادیه پست و سازمان بهداشت جهانی و همچنین سازمان دریایی بین‎المللی در رابطه‎ای تنگاتنگ قرار گرفته است. تمامی این سازمان‎ها به همکاریو فعالیت با یکدیگر می‎پردازند تا مسافرانی که با بلیط هواپیما و گاها با بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند به سلامت و با کمترین مشکل به مقصد خود برسند.

 

روز 7 دسامبر یک روز مهم در این صنعت می‎باشد که بیانگر و یادآور میزان اهمیت این صنعت در جهان می‎باشد. همه ساله تمامی سازمان‎های مرتبط به این صنعت بخصوص سازمان ایکائو  در فکر افزایش و بهبود استانداردهای موجود در این صنعت هستند تا مسافرانی که با بلیط هواپیما و با استفاده از بلیط خارجی از این نوع وسیله نقلیه استفاده خواهند کرد کمترین چالش را در سفرات خود داشته باشند و به سلامت به مقاصد خود برسند.

 

هدف از نامگذاری این روز نشان دادن میزان اهمیت این صنعت و یادآوری آن به جهانیان بوده است. امروزه هواپیماها از نظر اجتماعی و اقتصادی از اهمیت خاصی برخوردار هستند و افراد زیادی با استفاده از بلیط خارجی هواپیما از خدامت این غول‎های اهنی پرنده استفاده می‎کنند.

 

 بیشترین و اساسی‎ترین نقش را در این روز سازمان ایکائو بازی خواهد کرد و همین امر سبب می‎شود تا در تمامی جهان و تمامی قاره‎ها حس همکاری برای افزایش کارایی و بهبود صنعت حمل و نقل هوایی  و همچنین افزایش آگاهی افراد در این باره بوجود آید.

 

 تا مسافرانی که با این وسیله نقلیه و با استفاده از بلیط ارزان هواپیما و بلیط خارجی به سفر با این غول پرنده می‎پردازند با امنیت خاطر بیشتر به مقاصد مورد نظرشان برسند.

 

تمامی این کارها برای افزایش آگاهی افراد مختلف جامعه و همچنین دسترسی راحت‎تر به این نوع وسیله نقلیه خواهد بود. سازمان ملل به همراهی کشورهای مختلف جهان به تصویب دستورالعنلی در سال 2030 پرداخته است که طبق این مصوبه دوران نوینی را در عرصه توسعه پایدار جهانی آغاز خواهد کرد.

 

 یکی از مهمترین مزیت‎های حمل و نقل هوایی این است که توسط آنها تمامی قاره‎های جهان به یکدیگر متصل شده‎اند و مسافران می‎توانند به سادگی با استفاده از بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما در بین قاره‎ها جابجا شوند.

 

سازمان ایکائو هر پنج سال یک بار به مناسبت سالگرد تاسیس این نهاد موضوعی خاص را برای جشن سالگرد تعیین خواهد کرد تا توجه جهانیان را به آن موضوع خاص معطوف و اهمیت آن را به همگان گوش‎زد کند. از این‎رو با افزایش توجهات جهانی به سمت اهمیت این صنعت، افراد و سازمان‎های بسیاری در افزایش و بهبود عملکرد هواپیما قدم‎های موثری را برداشته‎اند.

 

تمامی این فعالیت‎ها برای بوده که بشر در زمان استفاده از این وسیله نقلیه با استفاده از بلیط خارجی و گاها بلیط ارزان هواپیما با کمترین چالش روبرو باشد و در کمترین زمان و با بهترین نوع کیفیت به مقصد خود برسد.

روز جهانی هواپیماهای کشوری و چگونگی تهیه بلیط ارزان هواپیما

سمبلهای ایکائو در این روز

در این روز معمولا می‎توان نشان مخصوص ایکائو را در بیشتر تبلیغاتی که در سراسر جهان پخش می‎شود دید. نشان این سازمان شباهت زیادی به نشان سازمان ملل متحد دارد. در این نشان دوبال هواپیما دیده می‎شود که همین موضوع وجه تمایز این نشان با نشان سازمان ملل متحد بوده است.

 

نقش افراد مختلف در این روز

سازمان ایکائو با همکاری و همراهی دولت‎ها، سازمان‎ها، شرکت‎ها و افراد مختلف انواع مختلف رویدادها را بررسی و پیگیری خواهد کرد. تمامی این فعالیت‎ها و همکاری‎ها برای پیشرفت در این صنعت می‎باشد که این سازمان در این راستا می‎تواند گام‎های کوچک و یا بلندی بردارد تا مسافرانی که با استفاده از بلیط ارزان هواپیما برای رسیدن مقصدشان از این وسیله استفاده می‎کنند از رضایت بیشتری برخوردار باشند.

 

این روز به شکلی بین‎المللی برگزار خواهد شد و بسیاری از کشورها ماندد آفریقای جنوبی در این به فعالیت‎هایی مانند برگزاری سمینار، حرکت‎های اجتماعی، سخنرانی‎های متنوع و فعالیت‎های آموزشی و بسیاری از فعالیت‎های متنوع دیگر خواهند پرداخت. بدلیل حضور کشورهای مختلف در این اجلاس این روز از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

 

نکاتی در مورد خطوط هوایی بینالمللی

در سال 2015 حدود 27352 فروند هواپیما در ناوگان هواپیمایی کشوری جهان حضور داشتند.

بصورت میانگین در هر دقیقه بین 500 تا یک میلیون نفر از هواپیما با استفاده از بلیط ارزان هواپیما استفاده می‎کنند و به مقصد مورد نظرشان می‎روند.

هواپیمای747 که ساخته شرکت هواپیمایی بوئینگ می‎باشد یکی از بهینه‎ترین هواپیماها در این ناوگان می‎باشد و ممکن است از خودرو شما بهینه‎تر بنزین مصرف کند.

قدیمی‎ترین هواپیمایی که در همچنان در ناوگان هوایی حضور دارد و مسافران را به مقاصد مورد نظرشان می‎رساند هلندی می‎باشد که از سال 1919 تا کنون در حال پرواز می‎باشد.

جالب توجست سفرهای هوایی امن‎ترین راه مسافرت می‎باشند.

تبلیغات