تبلیغات

تبلیغات

نحوه انتخاب یک کوله پشتی حرفه ای برای طبیعت گردی

مجموعه : نکات سفر
نحوه انتخاب یک کوله پشتی حرفه ای برای طبیعت گردی

در چند سال اخیر سفر و گردشگری های طبیعی بسیار رایج شده است. حال در این میان مردم روش های مختلفی برای سفر  انتخاب می کنند. برخی سفرهای هوایی را ترجیح می دهند چراکه بسیار راحت تر است و به همین خاطر هر زمانی که تصمیم به سفر بگیرند کافیست تا یک بلیط اتوبوس برای خود تهیه کنند. یکی دیگر از انواع روش های مسافرتی که اتفاقا این روزها بسیار باب شده است، روش کوله گردی می باشد.

 

شاید اگر زیادی اهل سفر نباشید برای تان این سوال پیش آمده باشد که مگر کوله پشتی معمولی چه فرقی با کوله پشتی کوهنوردی یا طبیعت گردی دارد؟ پاسخ به این سوال کمی پیچیده است و نمی توان یک جواب کوتاه داد و در این مطلب روی صحبت ما با آن دسته از کسانی است که عاشق طبیعت گردی هستند اما آشنایی کاملی با لوازم و تجهیزات کمپینگی ندارند!

 

ما در این مطلب از مستر بلیط قصد داریم تا به شما کمک کنیم که در کمترین زمان ممکن از یک فروشگاه بهترین کوله پشتی مسافرتی را تهیه کنید. از طرف دیگر خرید کوله پشتی آن هم از نوع مسافرتی اش، بسیار گران قیمت است و ممکن است که خرج زیادی روی دستتان بگذارد به همین خاطر باید حتما بهترینش را انتخاب کنید، چراکه قرار است هزینه زیادی بابتش بپردازید.

 

به طور کلی کوله پشتی چه از نوع مسافرتی و کوهنوردی اش باشد و چه از نوع مدارس و دانشجویی و معمولی اش، یک وسیله کاملا کاربردی است که می تواند بسیاری از نیازهای ما را بر طرف کند.

 

اگر شما فرد ماجراجویی باشید، چه در سفر و چه در شهر و دیار خودتان پس حتما به یک کوله پشتی خوب نیاز دارید. حال بیشتر این ماجراجویی ها ممکن است مختص طبیعت گردی  و سفری چند روزه به طبیعت و در نهایت اطراق در آنجا باشد و یا دوچرخه سواری و کوهنوردی و حتی گردشی چند ساعته در شهر باشد! به هر حال شما باید یک کوله پشتی خوب داشته باشید. ایران پر است از جاهای دیدنی و طبیعت ها و جنگل های بی نظیر مانند جنگل های رشت.

 

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر زمانی بخواهید با تهیه بلیط هواپیما رشت به این شهر سفر کنید و قصد طبیعت گردی داشته باشید باید چه وسایلی با خودتان همراه داشته باشید؟ آیا می دانید که برای داشتن یک کوله پشتی خوب باید چه نکاتی را در نظر بگیرید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی این نکات را برای تان بیان کنیم.

 

چه نکات مهمی را باید در حین خرید کوله پشتی رعایت کرد؟

یادتان باشد که هدف از خرید یک کوله پشتی مخصوص طبیعت گردی این است که توانایی تحمل جابجایی تمامی وسایل و تجهیزات شما را داشته باشد، مانند کیسه خواب و یا حتی چادر شب!

 

پس این نکته را بدانید که کوله پشتی را صرفا برای زیبایی اش نمی خرید باید حتما مقاوم باشد. ما کوله پشتی های متفاوتی داریم و شما باید در حین خرید حتما به نوع آن دقت کنید. برای مثال شما نمی توانید از یک کوله پشتی مخصوص دانشگاه برای طبیعت گردی استفاده کنید! چراکه کوله های مخصوص طبیعت گردی امکانات بیشتری دارند و بزرگتر از کوله پشتی های معمولی هستند.

 

 

سایز کوله پشتی بر اساس قالب بدن شما

یکی دیگر از نکات مهم در خرید کوله پشتی سایز آن است. مصلما شما به هیچ وجه دوست ندارید که در حین سفر کمر درد بگیرید و یا پس از تمام شدن سفر به جای اینکه خستگی از تن تان به در شود چندین برابر احساس خستگی کنید! پس اینجاست که انتخاب یک کوله با سایز مناسب اهمیت پیدا می کند. زمانی که تولید کنندگان کوله پشتی قصد تولید کوله پشتی های خاصی مانند کوله های مخصوص طبیعت گردی را دارند، بنابر سایز و اسکلت بدن های مختلف کوله هایی در اندازه های مختلف تولید می کنند. سایز بندی کوله پشتی ها به ترتیب لیست زیر می باشد:

 

بزرگ (L)

متوسط (M)

کوچک (S)

خیلی کوچک (XS)

 

به طور کلی انتخاب سایز کوله بستگی به بدن شما دارد. یکی از مهم ترین کارهایی که باید در هنگام خرید انجام دهید این است که از فروشنده بخواهید تا سایزهای مختلف برای تان بیاورد و آن ها را امتحان کنید. طبیعت گردی هم انواع مختلفی دارد. برای مثال در همین ایران خودمان هستند جاهایی که طبیعتی نا هموار دارند و راه رفتن را در حالت عادی سخت تر می کنند حال فکرش را بکنید که یک کوله نا مناسب با سایزی که اصلا به شما نمی خورد در طبیعتی نا هموار راه بروید. یکی از همین طبیعت های پر فراز نشیب در شهر قشم قرار دارد. مانند دره ستارگان که پر است از سنگ و تپه و صخره های بزرگ و کوچک. برای رفتن به این شهر زیبا کافیست تا یک بلیط هواپیما قشم تهیه کنید البته به همراه یک کوله پشتی مناسب.

 

میزان ظرفیت کوله پشتی

یکی دیگر از شهرهای زیبایی که طبیعتی بکر و خارق العاده دارد و می تواند شما را تا چندین هفته در طبیعت خود سرگرم کند، ساری است. برای رفتن به این شهر زیبا کافیست تا بلیط هواپیما ساری را بخرید و در کوتاه ترین زمان ممکن به آنجا برسید. از دیگر نکات مهم در هنگام خرید کوله پشتی این است که حتما به ظرفیت آن توجه کنید. برای مثال شاید شما قصد داشته باشید که تا چند روزی در طبیعت بمانید و این کوله پشتی باید ظرفیت نگهداری غذا و وسایل بیشتر را داشته باشد. این را هم فراموش نکنید که کوله پشتی ها هم مانند دیگر چیزها واحد اندازه گیری دارند. برای مثال اگر قصد کوهنوردی داشته باشید می توانید از کوله پشتی 20 تا 35 لیتری استفاده کنید.

 

جنس کوله پشتی

کوله پشتی ها با مواد مختلفی ساخته می شوند و معمولا از موادی استفاده می شود که دوام بیشتری داشته باشد. پس در حین خرید کوله حتما به جنس بدنه آن دقت کنید. برای مثال ممکن است در حین طبیعت گردی، گرفتار باران شوید و نباید نگرانی خیش شدن وسایل داخل کوله را داشته باشید! پس برای چنین شرایطی نمی توان یک کوله از جنس پارچه یا برزنت تهیه کرد و حتما باید جنس ضد آب را انتخاب کنید.

تبلیغات