تبلیغات

تبلیغات

همه چیز در مورد احسان قربان زاده خواننده نسل امروز و دیروز

مجموعه : مجله خبری
همه چیز در مورد احسان قربان زاده خواننده نسل امروز و دیروز

بهانه مصاحبه ما با احسان قربان زاده می تواند خیلی چیزها باشد؛ از فراهم کردن شرایط انتشار آهنگ های جدیدش در بازار موسیقی تا علت ورود به دنیای موسیقی و خوانندگی که طرفدارن احسان قربان زاده او را بیشتر بشناسند.

 

بهانه ما اما برای نشستن پای صحبت های او اتفاق دیگری بود؛ احسان از همان ابتدای کار در مدت زمان کوتاهی توانست که جای خود را بین طرفداران خود باز کند و محبوب شود.

 

دانلود آهنگ های احسان قربان زاده و شنیده شدن صدای گرم و دلنواز ایشان باعث شد تا ما تصمیم به مصاحبه با ایشان گرفتیم که در ادامه نظر شما را به آن جلب می کنیم.

 

* از چه زمانی به موسیقی علاقه مند شدید؟

شبستان مرا به موسیقی علاقه مند کرد. پدر بزرگم به شبستان علاقه مند بود و زمان زیادی را آنجا به سر می بردند. در بیشتر اوقات مرا هم با خود به شبستان می بردند. در آنجا هنگام سرو کردن غذا، موسیقی هم نواخته می شد، آنجا بود که من از شنیدن صدای ساز سه تار خوشم اومد و از  آن زمان علاقمند به موسیقی سنتی شدم.

 

چهارده سالی می شود که به صورت جدی موسیقی رو دنبال میکنم. سه تار اولین سازی است که یاد گرفتم و بعد نواختن تار را. تمبک هم جز سازهایی است که به آن علاقه مند بودم و بدون استاد نواختن تمبک را یاد گرفتم.

 

در ادامه باغلاما و گیتار هم سازهای دیگری بود که نواختن آنها را فراگرفتم. بخشی از ردیف آوازی را در موسیقی سنتی جلو بردم. “غلامرضا تنها” و «محمدرضا قبادی» از اساتید بزرگوار بنده بودند که متاسفانه استاد “غلامرضا تنها” از بین ما رفتند.

 

*در زمینه خوانندگی و آواز چه فعالیت‌های در گذشته داشتید؟

علاقه من به موسیقی به دوران کودکیم باز می گردد و به همین دلیل همیشه در گروه های سرود مدرسه تک خوان  بودم در قرآن با صوت قرائت می کردم. رفته رفته به خوانندگی علاقه مند شدم و نزد «غفار ذابح» استاد بزرگوارم که از شاگردان ارشد استاد «محمدرضا شجریان» بودند، آواز را یاد گرفتم.

 

علاقه شدید من به موسیقی باعث شد که در آواز سنتی به حدی برسم که استاد «غفار ذابح» در دوره ای که نزد ایشان بودم گفتند که چون تو ردیف میرزاعبدالله را با تار نواخته‌ای و هر دستگاهی که می‌گویم را فوراَ می‌توانی بنوازی و بخوانی اگر می‌خواهی می‌توانی سر کلاس بیایی ولی شاید چیز خاص دیگری نتوانم به شما آموزش دهم. گفتند که به تحریر مسلط هستی و دستگاه ها را می‌دانی و فقط می‌توانی در صورتی که علاقه داشتی در کلاس حضور پیدا کنی.

همه چیز در مورد احسان قربان زاده خواننده نسل امروز و دیروز

*چی باعث شد که به سمت موسیقی علاقه مند شوید؟

علاقه ام هنوز به موسیقی سنتی پابرجاست. اما امروزه موسیقی سنتی از حوصله مردم و به خصوص نسل جوان خارج شده است. حتی «همایون شجریان» که میراث‌دار پدر است، سبک آواز خو را تغییر داده و تلفیق از موسقی سنتی و پاپ را در کارهایش تغییراتی ایجاد کرده یا حتی بسیاری از کارهای ایشان از موسیقی سنتی اصیل فاصله‌های زیادی دارد.

 

من هم کارهای تلفیقی از موسیقی سنتی و مدرن مانند آهنگ «باران» را بین کارهای خودم دارم که علاقه مندان برای دانلود جدیدترین آهنگ احسان قربان زاده می توانند از وب سایت رسمی خودم دانالود کنند.

 

اما این سبک را هنوز به صورت جدی دنبال نکرده‌ام و آثار دیگری دارم که در آنها تغییراتی ایجاد کرده‌ام که کسی مشابه آنها را تا به امروز انجام نداده‌ است. این کارها قرار است در ماه‌های آینده منتشر شود.

 

برای اینکه خواننده بتواند با شنوده ارتباط برقرار کند باید شرایط و علاقه های شنوده را مدنظر قرار دهد. از این رو با توجه به اینکه خودم به موسیقی سنتی علاقه شدیدی دارم و مرا آرام می کند اما تصمیم گرفتم که موسقی پاپ هم در مجموعه کارهای خودم داشته باشم تا به علاقه مندان (مخاطب) ارائه بدم.

 

شهرت و یا محبوبیت؟

محبوبیت و شنیده شدن کارهام و از همه مهم تر لذت بردن مخاطب برایم اهمیت بالایی دارد. جذب مخاطب و دیده شدن به هرقیمتی را دوست ندارم و در حوزه موسیقی به دنبال پول و شهرت نیستم.

 

من با موسیقی امرار معاش نمیکنم و واقعا به آن علاقه مند هستم. شاید بسیاری از خواننده های عزیزمون از راه موسیقی درآمد کسب کنند اما در مورد من صدق نمی کند و رو این موضوع حساسیت خاص خودم را دارم.

 

اعتقاد برخی از افراد این است که اگر از موسیقی به کسب درآمد نرسند در واقع به موفقیت نرسیده اند. زیرا آنها به دنبال محبوبیت نیستند. البته این دیدگاه بستگی به عقاید و هدف هنرمند دارد و باید به آنها هم احترام گذاشت.

 

من یک کاری دارم به نام «آسمان» یا «رها» که یک سال و نیم است که آماده است اما پخش آن را مناسب نمی‌دانم اگرچه یکی از کارهایی است که مورد علاقه خودم می باشد.

 

دلیل عدم انتشار آن این است که فضای مخاطبین را مناسب آن نمی بینم و انتشار آن را به زمان دیگری موکول کرده ام. در صورت انتشار آنها را در سایت شخصی خودم قرار میدم و شما می توانید دانلود جدیدترین آهنگ احسان قربان زاده را آنجا انجام دهید.

 

تولید موسیقی هر چقدر خاص باشد در نتیجه مخاطبان هم خاص می باشند و شاید این موضوع باعث دایره مخاطبان شما را کوچک تر کند.

 

بسیاری از دوستان موفقیت را در این می بینند که هر کجا که رفتند آنها را بشناسند. اما تعریف موفقیت از نظر هر فرد متفاوت است و شاید موفقیت از برخی دوستان تولید یک اثر خوب باشد.

همه چیز در مورد احسان قربان زاده خواننده نسل امروز و دیروز

* موفقیت در موسیقی از نظر شما چیست؟

از نظر من ماندگاری در موسیقی موفقیت است. شاید برخی با انتشار چند کار مشهور شوند ولی طی یک یا دو سال دیگر جایی در دنیای موسقی نداشته باشند. این خیلی بد است. موفقیت از نظر من وقتی اتفاق می افتد که با گذشت زمان از اثری که تولید کردم پشیمان نشوم. همچنین دوست دارم افرادی که نوع نگاه نزدیک تری به من دارند را جذب کنم.

 

*شناخت شما از مخاطب چقدر است؟ و رقیبتان در موسیقی کیست؟

دو سالی می شود که به طور جدی دارم کار تولید می کنم و بازار موسیقی را رصد می کنم. نظر من در مورد موسیقی پاپ در ایران این است که نسبت به سایر کشورهای دیگر ضعیف و عقب هستیم. کسی را به چشم رقیب خود نگاه نمیکنم و هرکسی که کاری را تولید می کند جای خود را دارد. 

 

نوع مخاطبان من با افراد دیگر متفاوت است زیرا جنس صدایم متفاوت است. زمینه فعالیتم را به سمتی سوق داده ام که تا کنون کسی چنین اثری را تولید نکرده است. این تفاوت ها را در کارهایی می بینید که در دست تولید است و در آینده منتشر خواهد شد. دوستان علاقه مند دانلود آهنگ احسان قربان زاده را می توانند از سایت رسمی ایشان انجام دهند.

 

*آیا به فکر همکاری با هنرمندانی که در بازار موسیقی فعالیت می کنند هستید؟

اعتقاد من بر این است که همکاری با هنرمندان معروف و مشهور که اصطلاحا برند شده اند مهم نیست. زیرا کار با آن ها سخت است و شاید به حرف ها و نظرات ما توجه نکنند. احتمال اینکه اثری که تولید می کنند با طبق معیارهای من نباشد.

 

ما یک تیم از افرادی که مستعد هستند ایجاد کرده ایم و خروجی آن تیم از نظر سطح کاری در زمینه موسیقی کلام، واقعاً مطلوب است. من مخالف این هستم که با کسانی کار کنم که حتی خودشان را متعهد به پاسخگویی تلفن خود هم نمی‌دانند.

 

همچنین احتمال دارد که کاری که تحویل دهند با کیفیت مدنظر من یکسان نباشد. ما یک تیم از افرادی که مستعد هستند ایجاد کرده ایم و خروجی آن تیم از نظر سطح کاری در زمینه موسیقی و کلام، واقعاً مطلوب است. من مخالف این هستم که با کسانی کار کنم که حتی خودشان را متعهد به پاسخگویی تلفن خود هم نمی‌دانند.

 

همه چیز در مورد احسان قربان زاده خواننده نسل امروز و دیروز

*آیا کاری در حال ساخت دارید که در آینده منتشر کنید؟

کار «آهنگ جدید احسان قربان زاده به اسم همه چی خوبه» اولین کار متفاوتی است که در دست انتشار داریم. سبک این اثر «Afrobeat» است. چند کار دیگر هم با این سبک داریم. در حال تدوین موزیک ویدیوی جدیدی هستیم که با «حمید صفت» عزیز تولید کردیم و بخش های پاپ را من خوانده ام.

 

تنظیم آهنگ به عهده «سعید زمانی» و آهنگسازی به عهده «مسعود سخاوت دوست» است. یک موزیک ویدیو برای آهنگ “همه چی خوبه” در مراحل تدوین داریم. به نظرم ویدیو تأثیر زیادی دارد ولی متأسفانه به دلیل اینکه «یوتیوب» در کشور ما فیلتر است، کانال خاصی برای تماشای ویدیو وجود ندارد. اما به هرحال به نظرم ویدیو نقش بسیار مهمی دارد و برنامه‌ریزی ویژه‌ای روی این بخش داریم.

 

تمامی این آهنگ ها بع از انتشار جهت دانلود در سایت رسمی احسان قربان قربان قرار خواهد گرفت. ما این سایت را طراحی کرده ایم که علاقه مندان بتوانند دانلود جدیدترین آهنگ احسان قربان زاده به راحتی انجام دهند.

 

*به فکر استیج  و آلبوم جدید هستید؟

اگر همه چیز خوب پیش برود شاید در یک یا دو سال آینده امکان حضورم روی صحنه وجود داشته باشد. به نظرم آلبوم دیگر جذابیت چندانی ندارد و تقریباً در تمام دنیا منسوخ شده است و اغلب خواننده‌ها تک آهنگ منتشر می‌کنند. حال من هم با تک آهنگ بهتر است.

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات