تبلیغات

تبلیغات

نکاتی ضروری که باید در هنگام انتخاب مبل استیل مورد توجه قرار دهیم

نکاتی ضروری که باید در هنگام انتخاب مبل استیل مورد توجه قرار دهیم

یکی از انواع مبل‌هایی که می‌توان برای مکان‌های مختلف مانند منازل یا اداره‌ها از آن استفاده کرد، مبل استیل است. این مبل نسبت به سایر انواع مبل‌ها دارای چوب بیشتری است و در تولید آن از طرح و نقش‌های موسوم به منبت کاری بیشتری استفاده شده است به همین دلیل است که خواهان بیشتری دارد و با آن که ممکن است از قیمت‌های بالایی نیز برخوردار باشد، همیشه مورد استقبال علاقمندان قرار می‌گیرد.

 

در این مقاله قصد داریم توضیحات مفصل‌تری در خصوص مبل استیل ارائه دهیم تا اگر زمانی قصد خرید این‌گونه مبل را داشتید بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

 

با توجه به اینکه فرم و شکل و شمایل مبل‌های استیل برای محیط‌های بزرگ در نظر گرفته می‌شود، این موضوع می‌تواند زیبایی محیط را چند برابر کند. لذا در وهله اول اگر برای سالن‌های بزرگ یا حتی پذیرایی به فکر خریدن مبلمان هستید، حتماً از انواع مبل‌های استیل دیدن کنید.

 

نحوده چیدمان مبل استیل در محیط‌های مستطیلی شکل

حتماً در نظر بگیرید که مساحت اتاق به چه صورت است. اگر با یک محیط باریک و البته بزرگ روبرو هستید، توصیه‌ی ما استفاده از دو سرویس مبل است که در کنار هم قرار گرفته‌اند. البته حواستان باشد که باید فقط یک از این دو سرویس از جنس استیل باشد و سرویس دیگر را می‌توانید از مبل‌های راحتی استفاده کنید.

 

چیدمان این دو سرویس نیز بهتر است این‌گونه باشد که مبلمان راحتی در نزدیکی در ورودی و مبلمان استیل برای مهمانی‌ها و شب نشینی‌ها تعبیه شده باشند. پر واضح است که رنگ این دو سرویس مبل نیز باید با یکدیگر ست باشند که این موضوع کاملاً بستگی به هنر خودتان دارد.

نکاتی ضروری که باید در هنگام انتخاب مبل استیل مورد توجه قرار دهیم

برای خرید مبل استیل موارد زیر را در نظر بگیرید

طبیعتاً هر یک از ما برای خرید مبلمان دلخواه‌مان یک‌سری ویژگی‌ها را در نظر می‌گیریم که مطمئناً بیشتر موارد به سلیقه‌مان بر می‌گردد. با این حال در ادامه قصد داریم در خصوص شرایطی صحبت کنیم که اگر زمانی خواهان خرید مبل استیل شده باشید، آنها را در نظر بگیرید تا بتوانید یک خرید موفق‌تری را تجربه کنید.

 

فضای مورد احتیاج

اگر چه استفاده از مبلمان استیل هر فضایی را بسیار زیبا می‌کند، اما باید در نظر داشت که بکارگیری از این مبل در فضاهای کوچک باعث دل‌زدگی و تنگی فضا خواهد شد که اصلاً ایده‌ی مناسبی برای استفاده از محیط‌های کوچک نخواهد بود. به همین دلیل اکثر افراد از مبل استیل در محیط‌های دل‌باز استفاده می‌کنند تا بتوانند نهایت بهره را از آن ببرند. لذا توصیه می‌کنیم که اگر فضای کمی در اختیار دارید بدون معطلی به سراغ انواع دیگر مبل‌ها بروید.

 

توجه به کلاف مبل

می‌توان گفت که بیشترین تأثیر بر کیفیت مبلمان استیل را کلاف آن در اختیار دارد و به دلیل اینکه کلاف مبل، تمامی بخش‌های این وسیله را به یکدیگر وصل می‌کند، حتما باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. در واقع چوبی که در قسمت کلاف مبل استفاده می‌شود باید کیفیت بالایی داشته باشد.

 

در بازار برخی از کلاف مبلمان استیل با چوب و زرین تهیه شده‌اند که توصیه می‌کنیم حتماً از مبل‌هایی استفاده کنید که دارای کلاف‌های کاملاً از چوب هستند. بهترین چوب‌هایی که می‌توان در این مدل از مبل‌ها استفاده کرد می‌توان به چوب راش اشاره کرد.

نکاتی ضروری که باید در هنگام انتخاب مبل استیل مورد توجه قرار دهیم

توجه به رنگ مبل

در اکثر موارد برای مبل استیل رنگ قهوه‌ای را در نظر می‌گرفتند که اتفاقاً از محبوبیت خاصی نیز برخوردار بود اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن دکوراسیون و ترکیب‌بندی رنگ‌های دیگری نیز برای رنگ‌کاری مبل استیل در نظر گرفته شد که البته با توجه به انتخاب افراد از رنگ‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. در حال حاضر از جمله رنگ‌هایی که بیشترین کاربرد را برای مبلمان استیل دارند، می‌توان به رنگ گردویی، فندوقی و ماهگونی اشاره کرد.

 

نوع پارچه مبل

بیشترین نوع پارچه‌ای که در مبلمان استیل بکار می‌رود، از نوع نانو است. این نوع از پارچه همانطور که می‌دانید دارای ویژگی‌های منحصربفردی است که از جمله می‌توان به ضدآب، ضدچروک و ضدلکه بودن آن اشاره کرد. در نظر بگیرید که پارچه هر مبل می‌تواند نقطه عطف مبل باشد، لذا در نگاه اول مبل مدنظرتان را از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار دهید.

البته باید ویژگی‌های دیگر پارچه مبل را نیز در نظر گرفت که از جمله می‌توان به رنگ پارچه، طرح و نقوش روی آن و هم‌خوانی آن با دیگر دکوراسیون‌های محیط اشاره کرد. طبیعتاً هر کدام از این موارد که با کیفیت بهتری رعایت شده‌ باشند، می‌توان امیدوار بود که مبل استیل مدنظرتان انتخاب خوبی خواهد بود.

 

 توجه به طرح و نقوش روی مبل

اکثر مبل‌های استیل دارای طرح و نقش‌های بی‌بدیل هستند، مخصوصاً در قسمت‌های دسته و پایه‌های مبل که هر کدام از آنها برای نمایش بهتر مبل باید از جذابیت خاصی برخوردار باشند. منبت‌کاری‌هایی که روی مبل انجام می‌شود از ظرافت بسیاری برخوردارند که انتخاب هر طرح و مدل کاملاً به سلیقه‌تان بستگی دارد. توصیه می‌کنیم برای انتخاب طرح مدنظرتان مدل‌های بیشتری از مبل استیل را بررسی کنید.

 

توجه به وزن مبل

بیشتر افراد بر این عقیده هستند که مبل‌ها نباید وزن زیادی داشته باشند و اگر با چنین مبلی روبرو شوند آن را نشانه ضعف مبل می‌دانند اما در برخی از مدل‌های مبل مانند مبلمان استیل وزن زیاد مبل نشانه‌ی کیفیت بالای این وسیله است، چرا که مشخص می‌شود که در ساخت آن از موادهای باکیفیت استفاده شده است. لذا این موضوع را دال بر ضعف مبل استیل ندانید و برعکس؛ می‌تواند نشانه‌ای بر افزایش طول عمر آن نیز باشد.

 

نکاتی ضروری که باید در هنگام انتخاب مبل استیل مورد توجه قرار دهیم

نکات کلیدی در انتخاب مبلمان استیل

زمانی که موارد عنوان شده در بالا را مورد بررسی قرار داده‌اید، برای خرید مناسب مبل استیل، بهتر است نکات زیر را نیز در نظر بگیرید که هر کدام از آنها از اهمیت بسزایی برخوردار هستند:

مبل را انتخاب کنید که در زمان نشستن صدای کمتری بدهد. در واقع بعضی از مبل‌ها وقتی روی آن می‌نشینید، صدای جیر جیر از خود صادر می‌کنند.

وقتی قصد انتخاب مبلی را دارید، روی آن بنشینید و زمان بلند شدن از آن، از لق نزدن پایه‌های آن اطمینان حاصل کنید.

معمولاً در بعضی از مبل‌های استیل بی‌کیفیت، ناهمواری‌هایی دیده می‌شود لذا این مورد را بررسی نمایید.

قسمت‌های مهم مبل مانند تاج، پایه و دسته‌ها نباید زدگی داشته باشند. همچنین بررسی کنید که دارای شکستگی نباشند.

دقت کنید که پارچه مبل استیل کش نیاید و از خود پرز بیرون ندهد.

حتماً بررسی کنید که فوم مبل از نوع سرد باشد که زمانی که به آن فشار داده می‌شود بلافاصله به حالت اولیه بازگردد.

ترکیب‌بندی و هم‌خوانی طرح و نقش‌های روی تاج و دسته‌های مبل را نیز بررسی کنید.

 

قیمت مبل استیل

پر واضح است که هر چه کیفیت یک مبل بیشتر باشد، طبیعتاً قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. استفاده از چوب‌های مستحکم، رنگ‌کاری حرفه‌ای، منبت کاری بدون نقص و هر گونه طرح‌های فوق العاده زیبای مبل‌ استیل می‌تواند در قیمت‌گذاری این نوع از مبلمان موثر باشد.

در واقع می‌توان تصور کرد که کار کردن روی دسته و تاج مبلمان چقدر می‌تواند طاقت فرسا باشد و هر چقدر نقش و نگار و کیفیت این بخش از مبل بالا باشد، به طور حتم شاهد افزایش قیمت مبل نیز خواهیم بود. به صورت کلی برای خرید مبل ابتدا باید بودجه‌ی خود را تعیین کرده و سپس به سراغ بررسی مدل‌های مختلف مبلمان استیل بروید.

 

سخن آخر

زمانی که تمامی موارد بالا را بررسی و علت‌های انتخاب یک مبل را بدانیم، تنها د که می‌ماند خرید مبل است که آن هم باید از یک مرکز معتبر انجام شود.

 

منبع :

https://www.fardanews.com/fa/news/1031210/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85

تبلیغات