تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

پورشه 960 با امکانات فوق العاده + عکس

پورشه 960 با امکانات فوق العاده + عکس

عکس بسیار جالب و دیدنی از پورشه 960 

 

با خودروی جدید و فوق العاده برند مشهور پورشه آشنا شوید. پورشه 960 نسل جدید و فوق العاده خودرو می باشد.

 

سه سال پیش بود که گزارشاتی منتشر شد مبنی بر اینکه پورشه قصد ساخت ابرخودرو موتور وسط جدیدی را جهت جنگ مستقیم با فراری 458 (و امروزه 488) دارد. حال گزارشات جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد این سوپراسپرت جدید پورشه که به‌احتمال‌زیاد 960 نام دارد تا سال 2019 معرفی خواهد شد.

پورشه 960 با امکانات فوق العاده + عکس

عکس خودروی جدید پورشه

 

همچنین در این گزارشات جدید گفته شده که پیشرانهٔ این خودرو یک نمونهٔ هشت سیلندر تخت خواهد بود. با توجه به گزارشات، این موتور جدید برای انجام آزمایشات بر روی مدل کیمن نصب شده است. این موتور جدید مجهز به یک فناوری خواهد بود که VarioCom نامیده می‌شود. این تکنولوژی، تراکم متغیر موتور است که اجازه می‌دهد پیشرانه به‌طور مداوم در اوج قدرت و بازده خود بماند بدون آنکه خطر انفجار وجود داشته باشد.

پورشه 960 با امکانات فوق العاده + عکس

ماشین جدید پورشه

 

گفته شده نسخه‌ای از این موتور که در کیمن مورد آزمایش قرار گرفته است حدود 650 اسب بخار قدرت دارد. شایعات نشان می‌دهند که این پیشرانه مجهز به چهار توربوشارژر متعلق به موتور W16 بوگاتی شیرون خواهد بود. در حال حاضر مدل 718 کیمن مجهز به یک موتور چهار سیلندر تخت با یک توربوشارژر است درحالی‌که برخی از نسخه‌های نسل کنونی 911 نیز مجهز به پیشرانهٔ شش سیلندر تخت با دو توربوشارژر هستند؛ بنابراین در موتور 718 یک توربوشارژر برای هر چهار سیلندر و در موتور 911 یک توربوشارژر برای هر سه سیلندر وجود دارد درحالی‌که در موتور 960 یک توربوشارژر برای هر دو سیلندر وجود خواهد داشت. حتی امکان دارد پورشه بعداً مدل 960 توربو را نیز تولید کند که برای هر سیلندر آن یک توربوشارژر نصب شده باشد!

 

پورشه 960 بر روی پلت‌فرم ماجولار اسپرت جدید فولکس‌واگن ساخته خواهد شد یعنی پلت‌فرمی که قرار است زیربنای نسل آیندهٔ پورشه 718 کیمن، نسل سوم آئودی R8 و جانشین لامبورگینی اوراکان باشد. با توجه به اینکه آئودی R8 و لامبورگینی اوراکان هردو مجهز به سیستم چهارچرخ محرک هستند و همچنین پورشه هم در بسیاری از سوپراسپرت‌هایش از این سیستم استفاده می‌کند، بنابراین انتظار می‌رود 960 هم مجهز به سیستم چهارچرخ محرک باشد. همچنین انتظار می‌رود نسخهٔ سبک‌وزن‌تر و دیفرانسیل عقب این خودرو نیز عرضه شود.

پورشه 960 با امکانات فوق العاده + عکس

عکس پورشه

 

تبلیغات