تبلیغات

تبلیغات

چگونه حراست سازمان خود را ارتقا دهیم؟

مجموعه : مجله خبری
چگونه حراست سازمان خود را ارتقا دهیم؟

به نقل از مهرنیوز آیا به دنبال راهی برای بهبود امنیت ساختمان تجاری خود هستید؟

آیا می خواهید از بهترین راه های بهبود امنیت ساختمان تجاری مطلع شوید؟

اگر صاحب یک ساختمان برای تجارت خود هستید، به عنوان یک سرمایه گذاری مهم است که به امنیت آن توجه داشته باشید.

بسیار مهم است که ساختمان تجاری خود را در حد توان ایمن کنید و برای جلوگیری از وقوع هر گونه خسارتی اقداماتی انجام دهید.

ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید امنیت ساختمان تجاری خود را ارتقا دهید.

چگونه حراست سازمان خود را ارتقا دهیم؟

یک اتوماسیون حراست راه اندازی کنید

اولین کاری که می توانید برای بهبود امنیت یک ساختمان تجاری انجام دهید، نصب سیستم دزدگیر امنیتی است که در طول 24 ساعت و در 7 روز هفته رصد می شود.

یک سیستم هشداری که از راه دور اداره می شود برای ایمن سازی ساختمان و جلوگیری از وقوع شکاف و نقض های امنیتی ضروری است. مهم است که یک اتوماسیون حراست جامع نصب کنید که بتواند در هر قسمت از ساختمان شما نفوذ را تشخیص دهد.

 

اضافه کردن دوربین های مداربسته

علاوه بر نصب سیستم اعلام خطر، اضافه کردن دوربین های مداربسته به ساختمان تجاری شما همچنین می تواند کار بزرگی در بازداشت مجرمان یا کمک به متوقف کردن آنها در حین نفوذ انجام دهد.

افزودن دوربین به مناطق مختلف ساختمان شما از جمله درهای نزدیک به ورودی و خروجی، پنجره ها، پارکینگ ها و سایر نقاط آسیب پذیر می تواند برای امنیت ساختمان شما مفید باشد.

همچنین مشاهده دوربین های امنیتی نصب شده در قسمت بیرونی ساختمان شما اغلب کافی است تا مجرمان از هدف قرار دادن اموال شما صرف نظر کنند.

 

بهبود نورپردازی

یکی دیگر از مؤلفه های مهم در امنیت یک ساختمان تجاری، وجود روشنایی کافی است.

هر قسمت کم نوری در داخل یا اطراف ساختمان باید تا حد ممکن روشن باشد تا هر گونه فعالیت مشکوکی به سختی از دید شما مخفی شود.

در حالت ایده آل، شما باید روشنایی را نصب کنید که با آشکارسازهای حرکتی متصل است تا هر زمان که فعالیت در یک منطقه وجود داشته باشد، فوراً چراغ ها روشن شوند.

راهروها، درهای ورودی، پنجره ها و پارکینگ ها اولین مواردی هستند که باید بررسی کنید تا ببینید آیا در حال حاضر روشنایی کافی وجود دارد یا خیر.

چگونه حراست سازمان خود را ارتقا دهیم؟

یک سیستم پلاک خوان نصب کنید

یک راه امتحان شده و واقعی برای جلوگیری از نفوذ و بهبود امنیت ساختمان تجاری شما، نصب یک سیستم پلاک خوان با کیفیت بالا است که ورود و خروج کارکنان و همچنین مشتریان شما را کنترل می کند. با نصب این سیستم شما علاوه بر جلوگیری از نفوذ سارقین می توانید حضور یا غیبت، زمان ورود و زمان خروج کارکنان خود را نیز کنترل کنید.

 

درب ها و پنجره های خود را ایمن کنید

نکته دیگری که شما برای اطمینان از امنیت ساختمان خود باید انجام دهید نصب قفل های سنگین برای درب و پنجره ها است. تعداد قابل ملاحظه ای از ساختمان ها و دفاتر دارای قفل درب و پنجره است که به شدت نیاز به یک نسخه به روز دارند.

اگر قفل ساختمان شما از پوسیده و یا از اجناس ارزان قیمت ساخته شود، جایگزین کردن آنها را در اولویت اصلی قرار دهید.

همچنین استفاده از گیت کنترل تردد نیز می تواند بر امنیت درب های ورودی و خروجی شما بیافزاید. این به جلوگیری از ورود مزاحمان کمک می کند و ورود اجباری را به یک کار بسیار دشوار برای تحقق تبدیل می کند.

 

افزایش امنیت در پارکینگ ساختمان

فضای پارکینگ ساختمان های تجاری یک نقطه از ساختمان است که در هنگام بهبود امنیت اغلب نادیده گرفته می شود. با این حال، مهم است که هنگام ایجاد تغییرات آن را در خاطر داشته باشید. شما باید اطمینان حاصل کنید که امنیت را برای افرادی که تمام مدت در ساختمان شما کار می کنند، افزایش می دهد.

پارکینگ مکان مشترکی است که ممکن است سارقان در انتظار یک قربانی کمین کنند. شما باید مطمئن شوید که فضای پارکینگ از نور کافی برخوردار است و به اضافه کردن برخی از دوربین های امنیتی نیز توجه کنید.

 

کارمندان را با دقت ارزیابی کنید

اگر شما ساختمان تجاری خود را دارید و در آن کار می کنید، پس باید اقدامات جدی برای اطمینان از استخدام افراد مناسب انجام دهید.

بزرگترین تهدیدهای امنیتی غالباً از درون یک سازمان صورت می گیرد، بنابراین بسیار مهم است که در طی فرایند ورود به سیستم کاری، بررسی های مورد نیاز برای استخدام کارمندان جدید انجام دهید. تا آنجا که می توانید مطمئن شوید که افراد قابل اعتمادی را استخدام می کنید.

با این حال، شما همچنین باید مراقب باشید که چه رزومه کاری از شخص درخواست کننده برای کار دریافت می کنید، حتی اگر آن فرد پیشینه جنایی نداشته باشد.

انجام مراقبت دقیق برای استخدام افراد مناسب و آگاهی از تهدیدات احتمالی ناشی از عدم توجه به این مسئله، کمک بزرگی به ایمن سازی ساختمان تجاری شما خواهد کرد.

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات