تبلیغات

تبلیغات

کف شیرساز

کف شیرساز

شاید بسیار اتفاق افتاده باشد که در کافی شاپ پس از سرو نوشیدنی به این فکر کنید که کف روی نوشیدنی‌هایی همچون اسپرسو چگونه تشکیل شده است؟

در این مقاله شما را با انواع کف شیرسازها و نحوه کارآن‌ها آشنا خواهیم کرد.

برای اینکه بتوانیم برای نوشیدنی خود کف شیر یا اصطلاحا فوم شیر تولید کنیم چند روش اصلی وجود دارد:

 

کف شیرساز

کف شیرساز دستی

 ساده‌ترین روش ممکن برای تولید کف شیر به صورت دستی است؛ بدین صورت که  شیر را به روی شعله ملایم می‌گذاریم سپس به صورت دورانی آن را بهم زده و اجازه نمی‌دهیم به نقطه جوش برسد تا کف کند و اصطلاحا فوم شیر تولید شود.

برای تثبیت بیشتر فوم شیر می‌توانید آن را برای مدت کوتاهی با دمای نسبتا بالا درون مایکروویو قرار دهید.

 

کف شیرساز دستی پمپی

 کف شیرساز دستی پمپی ابزاری است شبیه فرنچ پرس که یک فوم لطیف به نوشیدنی شما می‌بخشد.

به گونه‌ای که باید شیر را گرم کرده داخل کف ساز بریزید و به مدت 15 الی 20 دقیقه اهرم بالای کف ساز را بالا و پایین کنید تا یک لایه فوم تولید شود.

 

کف شیرساز

کف شیرساز برقی

  شما به کمک کف شیرساز برقی می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی مقدار زیادی شیر را کف‌دار کنید به همین دلیل اکثرا در هتل‌ها و کافی شاپ‌ها برای صرفه جویی در زمان از کف شیرساز برقی استفاده می‌کنند.

 

کف شیرساز قلمی

اندازه  کف شیرساز قلمی بسیار کوچک و باریک است و به دلیل همین ظاهر ظریف و کوچک به آن قلمی می‌گویند.

 کف شیرساز قلمی را می‌توانید درون فنجان، لیوان یا ماگ خود قرار دهید و فوم شیر تهیه کنید.

سایز و وزن کف شیرساز قلمی به گونه‌ای است که شما در هر مکانی حتی مسافرت و محل کار می توانید از آن استفاده کنید.

 

برخی روش‌های ابتدایی نیز وجود دارد که شما می‌توانید به راحتی با کمک آن‌ها برای نوشیدنی خود فوم تولید کنید؛ البته این روش‌ها به سبب زمانبر بودن بیشتر برای تولید کف شیر در خانه کارایی دارد و کافی شاپ‌ها و مراکز بزرگ از آن استقبال نمی‌کنند.

در ادامه به طور خلاصه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

 

کف شیرساز

تهیه کف شیر با فرنچ پرس

 همه ما با فرنچ پرس آشنایی داریم به کمک اهرم فلزی و سوراخ‌های ریزی که در آن وجود دارد می‌توانید کف شیر تولید کنید.

 

مخلوط کن

 با کمک مخلوط کن می‌توانید هر چیزی را فوم‌دار کنید پس در نتیجه کارایی زیادی در تولید کف شیر دارد. تولید کف شیر با مخلوط‌ کن با سرعت بالایی امکان پذیر است و همچنین یک فوم یکنواخت  به شما می‌دهد.

 

مایکروویو

 برای تولید کف شیر با ماکروویو ابتدا باید شیر را به مدت کوتاه با دمای بالا گرم کنید و سپس به کمک یکی از روش‌های بالا اقدام به تولید کف شیر کنید.

این روش کارایی خاصی ندارد و بسیاری از افراد به آن علاقه‌ای ندارند.

حال با توجه به آنچه تاکنون مطالعه کردید اگر راغب شدید یک کف شیرساز برای خود تهیه کنید تا در منزل نوشیدنی خود را به صورت فوم دار بنوشید پیشنهاد می‌شود با مراجعه به سایت سان راپ و بررسی انواع کف شیرساز دستی و برقی آنچه را که با نیازهای شما متناسب است را تهیه کنید؛ همچنین می توانید با سایر محصولات متمایز این سایت همچون کپسول نسپرسو آشنا شوید.

 

آشنایی با بهترین کف شیرساز برقی

تمامی مواردی که در بالا پیشنهاد شد کارایی دارد و با کمک آن‌ها می‌توان کف شیر تولید کرد اما در کافی شاپ‌ها یا هتل‌ها که تعداد سفارشات و مشتریان زیاد است موارد فوق زمانبر و خسته‌کننده است؛ به همین دلیل اکثرا از کف شیرسازهای برقی استفاده می‌کنند که سرعت بالا و کیفیت مطلوبی دارند و شما به راحتی در کمترین زمان می‌توانید یک فوم یکدست و غلیظ داشته باشید.

کف شیرساز

کف شیرساز نسپرسو

 قطعا همه ما با برند معروف و محبوب نسپرسو آشنایی داریم و قطعا از محصولات مختلف آن رضایت داریم.

با دستگاه‌های نسپرسو ساز می‌توانید به کمک اهرم فشار موجود در کسری از ثانیه  فوم لطیف و با کیفیت تولید کنید. کف شیرساز نسپرسو برای تولید کف شیر سرد و گرم بسیار مناسب است و از طرفی نحوه کار با آن بسیار آسان است.

 

کف شیرساز لاواتزا

 لاواتزا از شناخته شده‌ترین برندهای ایتالیایی است که محصولات مختلفی برام دم آوری قهوه تولید کرده است.

کف شیرساز گاستروبک

 گاستروبک یکی از برندهای آلمانی با سابقه است که به سبب اصالتی که دارد اکثرا به هنگام خرید گاستروبک را جزو گزینه‌های موجود در نظر می‌گیرند.

 

قیمت کف شیرساز

اگر اهل نوشیدن قهوه هستید پس به یک کف شیرساز نیاز دارید.

اگر صرفا برای تنوع دوست دارید کف شیرساز بخرید بهتر است از نمونه‌های دستی و ابتدایی استفاده کنید و مبلغ زیادی را صرف خرید کف شیرساز نکنید. کف شیرسازهای دستی و ابتدایی قیمت بالایی ندارند و نتیجه مطلوبی برایتان به همراه دارد.

اما اگر برای کافی شاپ به کف شیرساز نیاز دارید توصیه ما خرید کف شیرساز حرفه‌ای است که البته قیمت آن‌ها به نسبت کف شیرسازهای ساده بسیار بالاتر است اما تمام نیاز شما را به بهترین نحو رفع می‌کند؛ همچنین یک نتیجه حرفه‌ای و با کیفیت برایتان رقم میزند که موجب رضایت و جلب نظر مشتریان تان می‌شود.

تبلیغات