تبلیغات

تبلیغات

10 مرحله برای تحلیل یک ارز دیجیتال

مجموعه : مجله خبری
10 مرحله برای تحلیل یک ارز دیجیتال

هنگام سرمایه گذاری در بازار مالی ارز دیجیتال باید با نحوه خرید و فروش و نگهداری ارزها به خوبی آشنایی داشت. از طرفی روش های مختلفی برای تحلیل ارزها وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان زمان مناسب برای خرید و فروش را پیدا کرد.

 

کسی که قصد داشته باشد با سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال سود زیادی به دست آورد باید تنها به شنیده ها و گفته های مردم توجه نداشته باشد. تحلیل بازارهای مالی بهترین راه ممکن برای تشریح نوسانات بازار می باشد. دو روش تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال وجود دارد که در این مطلب قصد داریم مراحل مورد نیاز برای تحلیل را برای شما شرح دهیم.

 

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال همان طور که گفته شد یکی از روش های موجود برای بررسی شرایط حاکم در بازار ارزهای دیجیتال به شمار می رود که از طریق تاریخچه قیمت ارزهای مختلف و تعداد معاملات صورت گرفته می تواند آینده هر ارزی را پیش بینی نماید.

رفتار معامله گران در بسیاری از شرایط برای خرید یا فروش ارز های دیجیتال شبیه به هم می باشد که این باعث شده  تحلیل تکنیکال بر اساس آن شکل گیرد. پیشرفت های زیادی در روش تحلیل تکنیکال دیده می شود، اما همچنان مبنای تحلیل را رفتار سرمایه گذاران تعیین می کند.

 

تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال برای پیش بینی آینده ارزهای دیجیتال روشی می باشد که پارامترهای مختلف دارایی آن را تعیین می کند. تحلیل بنیادین برای ارزهای دیجیتال با توجه به بررسی ارزهای مختلف صورت می گیرد، از طرفی صرافی هایی که ارزهای دیجیتال را مورد معامله قرار می دهند می توانند بر روی ارزش آتی ارزها تاثیر گذار باشند.

قیمت خرید و فروش بیت کوین را می توان با توجه به تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال تخمین زد، تحلیل بنیادی برای ارزهای دیجیتال و بازار بورس تفاوت های بارزی با هم دارند.  استفاده از تحلیل بنیادی در کوتاه مدت نمی تواند به طور قطعی آیند ارز را تخمین بزند و صورت های مالی آن به صورت اوراق سفید ارائه خواهد شد.

 

10 مرحله برای تحلیل یک ارز دیجیتال

مراحل پیش رو برای تحلیل

همان طور که گفته شد برای  اینکه بتوان تصمیم درستی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال گرفت باید به تحلیل آن ها پرداخت. مراحل مختلفی برای انجام تحلیل ها پیش روی شما قرار دارد. یکی از بهترین روش های تحلیل ارزهای دیجیتال فاندامنتال می باشد که 10 گام اصلی را پیش رو دارد. در ادامه مطالب این مراحل را برای شما شرح خواهیم داد.

 

بررسی پروژه

برای اینکه بتوان پروژه مورد نظر یا یک ارز را مورد بررسی قرار دارد باید معیارهایی چون نقشه راه پیش رو، اخبارها، عملکردی که وجود دارد و … را در نظر داشت. اگر تیمی یک ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند، باید سابقه اعضای آن را تحلیل کرد که آیا توان بالا بردن ارزش این ارز را دارا هستند یا خیر؟

 

در تحلیل فاندامنتال بررسی تیم پشتیبان پروژه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چراکه اعضای تیم باید مهارت های مورد نیاز را برای بالا بردن ارزش ارزها داشته باشند. هر پروژه ای دارای یک سایت رسمی می باشد که در آن می توان سوابق تمامی اعضای تیم را مشاهده کرد.

 

 وایت پیپر یا همان مقاله ای که معمولا در قالب یک فایل پی دی اف ارائه می شود می تواند پروژه را به صورت کلی در اختیار شما قرار دهد.  یک وایت پیپر باید نشان دهد که آیا شبکه متن باز است یا نه؟ کاربرد و هدف پروژه چیست؟ ، نقشه راه برای بالا بردن ارزش این پروژه چیست؟

 

به دست آوردن این اطلاعات می تواند باعث شود  که صاحب نظران در جامعه بازارهای مالی پیشنهاد های خود را ارائه دهند و در مورد آینده پروژه تصمیماتی را لحاظ نمایند. در وایت پیپرها معمولا تنها مزیت های پروژه را اعلام می کنند، اما باید سعی نمایید که معایب آن را هم مورد بررسی قرار دهید.

 

اخبار و رویدادها از دیگر عواملی است که در پروژه باید مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال اگر خبری مبنی بر اینکه بیت کوین به عنوان یکی از روش های پرداخت برای معاملات پذیرفته شده است، منتشر شود ارزش آن بالا تر می رود و سرمایه گذاران می توانند در مورد خرید یا فروش بیت کوین تصمیماتی را لحاظ نمایند.

10 مرحله برای تحلیل یک ارز دیجیتال

تحلیل بازار

تحلیل بازار به عنوان گام بعدی در روش های تحلیل شناخته می شود. اطلاعاتی در خصوص شیوه معامله  و نقدینگی می تواند اعتبار یک ارز را پایین یا بالا ببرد.  ارزش بازار را می توان از طریق میزان دارایی در گردش ضرب در قیمت فعلی ارز محاسبه کرد.

البته لازم به ذکر است که بگوییم اگر تنها ارزش کل بازار را برای خرید یا فروش یک ارز در نظر بگیرید مطمعنن گمراه خواهید شد، چرا که بسیاری از ارزها وجود دارند که تنها بر روی کاغذ اسم آن ها نوشته شده است و کارایی زیادی ندارند.

 

حجم معاملات صورت گرفته

نقدینگی باعث می شود که شما در خرید و فروش یک ارز دیجیتال خیلی راحت تر تصمیم بگیرید.  دارایی های نقدینگی به دارایی های گفته می شود  که هنگام فروش می توان بدون هیچ گونه مشکلی آن را به حساب خود واریز کرد.

در تحلیل فاندامنتال بررسی نقدینگی، ارزش بازار را در آینده می تواند مشخص نماید. علاوه بر دارایی نقدینگی در این مرحله با  بازار نقدینگی هم رو به رو خواهید شد که به بازاری گفته می شود که رقبا در آن شرکت دارند.

 

صرافی ها

ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلفی خرید و فروش می شوند، بنابراین بررسی صرافی که برای یک ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. صرافی های ارز دیجیتال را می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت بیابید.

اگر ارز دیجیتالی در یک صرافی بزرگ مورد معامله قرار گیرد سرمایه گذاری بر روی آن می تواند سود آور باشد، از طرفی ممکن است طبق بررسی های انجام گرفته یک ارز دیجیتال در آینده ارزش بالایی پیدا نماید، بنابراین زمانی که در لیست بهترین صرافی ها قرار می گیرد فرصت خوبی را پیش روی شما قرار می دهد.

 

وضعیت شبکه

شبکه های بلاکچین معیارهایی را پیش روی کارشناسان قرار می دهند  که کاربران می توانند با دانلود یک بلاکچین آن ها را در اختیار داشته باشند، اما لازم است بگوییم که به دست آوردن این نوع از اطلاعات کار راحتی نیست و نیاز به زمان زیادی دارد، بنابراین اطلاعات را می توان از طریق وب سایت هایی به دست آورد  که برای این کار طراحی شده اند.

 

استفاده از اندیکاتورها

استفاده از اندیکاتورها می تواند در تحلیل ارزهای دیجیتال کمک زیادی نماید. اندیکاتورهای مختلفی وجود دارد که هر کدام در بررسی وضعیت ارزها تاثیر گذار هستند. اندیکاتور روانی که سیگنال های تجاری را نمایش می دهد دارای تراژدی های مختلفی می باشد که می توان بر اساس آن جزئیات بازارهای معاملات را به دست آورد.

 اندیکاتور سفارش معامله گر از اندیکاتورهای مورد استفاده در تحلیل بازار ارزهای دیجیتال می باشد که می تواند سفارش ها را در بازار بر اساس پیش بینی هایی که بر روی قیمت ها انجام شده است مشخص نماید.

اندیکاتور پین بار می تواند پین بارها را در بازار مالی مورد تحلیل قرار دهد  و با استفاده از اندیکاتور پین بار نیازی به ساعت ها تحقیق و جستجو ندارید که به درستی یک معامله پی ببرید. این اندیکاتور هر هفته به صورت خودکار داده ها را بارگذاری خواهد کرد.

 

نرخ هش

بلاکچین هایی که برای ثبت تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرند از الگوریتم اجماع بهره می برند که هر کدام از آن ها سازوکارهای خود را دارا هستند. الگوریتم اجماع برای امنیت شبکه بسیار مهم می باشد، بنابراین با تحقیق در مورد داده های این الگوریتم می توان تحلیل درستی را ارائه داد.

 نرخ هش در تحلیل فاندامنتال بسیار موثر واقع می شود، که اغلب آن را معیاری برای سلامت شبکه در نظر می گیرند. نرخ هش به هر میزان که بالاتر باشد حملات کمتری بر روی شبکه انجام خواهد شد که باعث می شود کاربران زیادی بر روی آن ارز سرمایه گذاری نمایند  و ارزش آن در روزهای آتی بالا رود.

 

اقتصاد توکنی

پروژه های زیادی وجود دارند که توکن های خود را برای رفع کردن مشکل های مختلف مالی ارائه می دهند، اما ممکن است توکنی که عرضه می شود چندان مفید واقع نشود، به همین علت بررسی کاربردی که هر توکن دارد می تواند در این امر بسیار مهم واقع شود.  چگونگی توزیع  دارایی هم می تواند مشخص نماید که چه میزان از توکن در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

 

رویدادها

رویدادها می توانند بر روی تحلیل ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی داشته باشند، به این صورت که اگر اعلام شود که یک ارز دیجیتال با شبکه ای اصلی راه اندازی شده است و بلاکچین مخصوص به خود را دارا می باشد  که قرار است از توکن به کوین ارتقا پیدا نماید، بدون شک دید مثبتی را ایجاد خواهد کرد.

 

فعالیت های ارزهای دیجیتال

مقیاس پذیری بالا، سرعت بالای انجام دادن تراکنش  و … می تواند بر روی یک ارز دیجیتال پون های مثتبی را ایجاد نماید. در تحلیل فاندامنتال پروژه های زیادی را می توان مورد بررسی قرار داد  که از مقیاس پذیری بالایی برخوردار هستند، اما در کنار آن باید کاربرد آن ها را هم مورد سنجش قرار داد.

 

تبلیغات