تبلیغات

تبلیغات

10 نکته مهم برای اسباب کشی آسان

10 نکته مهم برای اسباب کشی آسان

آیا شما هم برای اسباب کشی برنامه ریزی می کنید و به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها هستید؟ در این صورت بهتر است خودتان کارها را انجام دهید. شاید کمک گرفتن از شرکت خدماتی حرفه ای در وقت و انرژی شما صرفه جویی کند، اما از نظر مالی به صرفه نیست. چون شرکت های خدماتی هزینه بالا دریافت می کنند. 

 

خوشبختانه راه های ارزان تری هم هست. اجاره کامیون اسباب کشی، تریلر، یا کانتینر، چند راه برای کاهش هزینه های جابجایی هستند. این گزینه ها به شما این امکان را می دهند که بدون استخدام یک گروه حرفه ای شرکت خدماتی، خودتان کارها را انجام دهید. البته، وسایلی مثل پیانو، وسایل قدیمی قیمتی، جکوزی سیار، و لوازم خانگی سنگین را باید به افراد حرفه ای واگذار کنید و این کار را به متخصص واگذار کنید. اما بقیه وسایل به راحتی با کمک دوستان قابل جابجایی هستند.

 

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت اتوبار و باربری را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت باربری در تهران باشید می‌توانید درخواست باربری ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

اگر به دنبال چند ایده برای ساده تر شدن اسباب کشی تان هستید، به این 10 نکته نگاهی بیاندازید.

 

از نیروهای کمکی فهرست تهیه کنید

اینکه می گوییم خودتان اسباب کشی را انجام دهید به این معنا نیست که همه چیز را خودتان جابجا کنید. هنگام برنامه ریزی اسباب کشی از افرادی که بتوانند کمک تان کنند استفاده کنید. در غیر این صورت همه کارها بر دوش خودتان می ماند. دوستان، خانواده و یا نیروی کمکی می توانند به شما کمک کنند. 

 

کامیون یا تریلر اسباب کشی

اجاره این وسایل نقلیه، اسباب کشی را آسانتر می کند. باید قیمت آن را بررسی کنید. وقتی می خواهید خودتان اسباب کشی را انجام دهید باید کامیون یا وانت موردنظر را از مدتی قبل رزرو کنید. خصوصا اگر در فصل اسباب کشی هستید. قبل از آنکه خودرو را رزرو کنید مطمئن شوید که اندازه اش مناسب است. اگر شک دارید، خودروی کمی بزرگتر انتخاب کنید تا برای همه وسایل فضای کافی داشته باشید. همچنین از شرکتی کامیون رزرو کنید که به خانه فعلی و جدید نزدیک باشد. اگر تصمیم گرفتید وانت اجاره کنید، باید حتما مطمئن شوید که خودروتان قابلیت بکسل بار دارد.

 

زودتر دست بکار شوید

بهتر است صبح زود شروع به کار کنید، مخصوصا اگر در فصل گرما هستید. برای اسباب کشی در فصل تابستان باید طوری برنامه ریزی کنید که نهایتا ساعت 10 در جاده باشید. اگر نگران ترافیک هستید، صبح زود حرکت کنید که به ساعات اوج ترافیک برنخورید. از طرفی دیگر اگر صبح زودتر اقدام کنید، خیالتان راحت است که وقت کافی دارید تا قبل از تاریکی وسایتان را باز کنید و برای استراحت فضای کافی داشته باشید. پس هرچه زودتر دست به کار شوید و کامیون را پر کنید. بعدا متوجه می شوید که این عجله چقدر به نفع تان است. 

 

10 نکته مهم برای اسباب کشی آسان

وسایل اضافی را دور بریزید

هرچه وسایل کمتری داشته باشید، اسباب کشی آسان تر می شود. پس وسایل اضافی و خراب را تا جایی که می توانید قبل از روز اسباب کشی دور بریزید. از کمدها، کابینت ها و کتابخانه کارتان را شروع کنید. می توانید وسایل نو و تازه را در اینترنت بفروشید. لباسهایی که کمتر پوشیده اید را به خیریه اهدا کنید. 

 

وسایل را توی جعبه بگذارید

حتما نمی خواهید وسط کار وسایل با ارزشتان از ته یک کارتن روی زمین بریزند. پس قبل از جمع کردن وسایل مطمئن شوید که بهترین کارتن و جعبه را در اختیار دارید. جعبه لباس، جعبه لوازم، جعبه اسناد و کیسه های پلاستیکی استفاده می شوند. نایلون حباب دار، چسب پهن، آکاسیو و فوم ضربه گیر، روزنامه و چسب قوی مخصوص اسباب کشی هم از موارد ضروری دیگری هستند که لازمتان می شود.

 

کیف وسایل ضروری

برای اولین شب اقامتتان در خانه جدید کیف لوازم ضروری آماده کنید. مسلما نمی خواهید در اولین شب اقامت در خانه جدید با آن همه خستگی لابلای وسایل نامرتب به دنبال لوازم بهداشتی و لباس زیرتان بگردید. وسایل ضروری که باید در این کیف بگذارید عبارتند از: مسواک، دارو، کیف پول، کارتهای اعتباری، لباس خواب، و وسایل ضروری دیگر. این کیف را از بقیه اثاثیه جدا نگه دارید، رویش برچسب بزرگ بزنید و در جایی از خانه که به راحتی قابل دیدن باشد بگذارید.

 

10 نکته مهم برای اسباب کشی آسان

کانتینر اسباب کشی هم گزینه خوبی است

ساده ترین راه اسباب کشی توسط خودتان استفاده از کانتینر اسباب کشی است که می توانید آن را به همراه کامیون یا تنهایی اجاره کنید. فقط باید وسایل را جمع کنید و توی کانتینر بگذارید. بعد شرکت حمل و نقل اثاثیه می آید و آن را بر میدارد و به مقصد می رساند.

 

آخر هفته اسباب کشی کنید

اسباب کشی توسط خودتان مزیت های زیادی دارد. مثلا هرجور که خودتان دوست دارید کارها را انجام می دهید. نیروهای شرکت های خدماتی در طی روزهای هفته کار می کنند، بنابراین اگر می خواهید آخر هفته اسباب کشی کنید باید خودتان دست به کار شوید. اگر می خواهید آخر هفته اسباب کشی کنید بهتر است صبح پنجشنبه شروع بکار کنید. در این صورت دو روز کامل وقت دارید و لازم نیست برای رفتن به سرکار در روز بعد عجله کنید.

 

امکانات لازم داشته باشید

بهتر است علاوه بر کامیون، تجهیزات دیگر را هم اجاره کنید. شاید شرکت خدماتی بسیاری از تجهیزات را اجاره دهد. این تجهیزات عبارتند از پارچه برای کشیدن روی اثاثیه، چرخ دستی اثاثیه، و چرخ دستی برای لوازم خانگی سنگین. 

 

از قبل آماده باشید

برای روز اسباب کشی کاملا آماده اید. شاید در روز اسباب کشی مشکلات غیر منتظره ای مثل آب و هوای بد و یا گرفتگی ماهیچه ایجاد شوند و به همین دلیل باید برای اتفاقات غیرقابل پیش بینی آماده باشید. اگر در تابستان جابجا می شوید کرم ضد آفتاب، پنکه دستی، و حوله نمدار خنک آماده داشته باشید. اگر در زمستان اسباب کشی می کنید، لباس گرم، نمک برای پاشیدن روی یخ پیاده رو، و سیستم گرمایشی روشن خانه جدید را فراموش نکنید. به جز این آب کافی برای یک روز کامل خود و نیروهای کمکی تان را فراموش نکنید.

 

تبلیغات