تبلیغات

تبلیغات

چاپ 3 بعدی عکس سلفی! + تصاویر

مجموعه : دانش و فناوری
چاپ 3 بعدی عکس سلفی! + تصاویر

از این پس سلفی هایتان را سه بعدی چاپ کنید!  ورود دوربین‌های دیجیتال، بازار دوربین‌های قدیمی و بساط ظهور عکس و تاریکخانه‌ها را کساد کرده‌اند. در این زمانه کمتر کسی را می‌یابید که عکس‌های خود را چاپ کند. اما فناوری روی دست فناوری بلند شده است؛ چاپگرهای سه‌بعدی آمده‌اند تا کاربران را برای چاپ عکس‌هایشان هیجان‌زده کنند.

 

تصور کنید: یک عکس سلفی با ژست خنده‌دار از خود برمی‌دارید و با چاپگر سه‌‌بعدی، یک مجسمه از خود می‌سازید. این کار واقعا هیجان‌انگیز و جالب است. مخصوصا برای آنهایی که نوعی خودشیفتگیِ کاذب هم در وجود خود دارند که این فناوری بسیار دوست‌داشتنی خواهد بود.

 

چاپ 3 بعدی عکس سلفی! + تصاویر
 

بحث پرینترهای سه‌بعدی، بحث تازه‌ای نیست. در بخش‌های مختلف دنیای دیجیتال آن را دیده‌ایم. مجسمه‌های سه‌بعدی معمول با متریالی که به «ماسه‌سنگ» مشهور است کار می‌کنند که در واقع، پودر گچ هستند. کمپانی IMakr، برای مراسم عیدپاک مسیحی‌ها، ایده پرینت شکلاتی ارائه کرده است. با 99 پوند شما یک باکس کوچک دریافت می‌کنید که نمونه شکلاتی خودتان است.

 

بیزینس‌های بزرگی در حال سرمایه‌گذاری روی مجسمه‌های سه‌بعدی هستند از جمله می‌توان به فروشگاه‌های وال-مارت اشاره کرد. یا به طور مثال، قرار است در ماه ژانویه سال آینده میلادی، «سَم کلاب» در مونتگومری در ایلینویز اشاره کرد. شعبه بریتانیا وال-مارت، ASDA در ماه نوامبر این سرویس را به طور آزمایشی راه‌اندازی خواهد کرد تا مجسمه‌های 20 سانتی‌متری با قیمت 60 پوند یا 100 دلار عرضه کند.

 

یک فروشگاه در نیویورک، از مشتری‌ها عکس می‌اندازد و آنها را به مجسمه‌های NBA و Star Trek تشبیه و چاپ می‌کند. این فروشگاه با قیمت‌های پایین این کار را انجام می‌دهد. به طور مثال، اگر یک قناد بخواهد مجسمه شکلاتی عروس و داماد را خودش بسازد و پرینت بگیرد، باید 60 هزار دلار هزینه کند. اما این فروشگاه همین کار را با قیمت 70 دلار انجام می‌دهد.

 

این مجسمه‌، اعضای خانواده «کوین میچلی» است که با اسکنر و پرینتر سه‌بعدی ساخته شده است و روی میز خانه آنها قرار دارد. (14 اوت 2014 میلادی)

 

چاپ 3 بعدی عکس سلفی! + تصاویر

چاپ 3 بعدی عکس سلفی! + تصاویر

چاپ 3 بعدی عکس سلفی! + تصاویر

چاپ 3 بعدی عکس سلفی! + تصاویر

 

 

تبلیغات