تبلیغات

تبلیغات

بارش 40 سانتیمتری برف در ارتفاعات گیلان

مجموعه : مجله خبری
بارش 40 سانتیمتری برف در ارتفاعات گیلان

بارش برف در ارتفاعات گیلان به 40 سانتی متر رسید. با تغییر وضعیت هوای گیلان، بارش برف مناطق و ارتفاعات کوهستانی را سفیدپوش کرده و موجب کاهش محسوس دمای این استان شده است.

 

کارشناس هواشناسی گیلان امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: بارش برف در ارتفاعات گیلان به 40 سانتی‌متر رسیده است. یوسف میر‌ه‌جینی افزود: طبق پیش‌بینی‌ها از صبح امروز سامانه بارش‌زا وارد گیلان شده و دمای این استان به شدت کاهش یافته است.

 

وی با بیان اینکه این وضعیت تا فردا ادامه دارد، تصریح کرد: فردا در برخی از نقاط مخلوط بارش باران و برف هستیم و وضعیت دریا برای فعالیت‌های دریانوردی نامناسب است.

 

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه در رشت 30 میلی‌متر باران باریده است، گفت: در ماسوله و دیلمان بارش برف داشتیم.  جاده روستاهای ونه‌بین به گردنه حیران، حاجی‌‌امیر بالا و حاجی‌امیر پایین آستارا نیز بیش از 20 سانتی‌متر برف بارید که توسط عوامل راهداری پاکسازی شده است.

 

با وجود سردی هوا و بارش باران دسته‌های عزاداری و هیئت‌های مذهبی استان با شور و حال وصف‌ناپذیر شب عاشورای حسینی را با سینه‌زنی و زنجیرزنی در خیابان‌ها به عزاداری می‌پردازند.

 

منبع: asriran.com

 

 

تبلیغات