تبلیغات

تبلیغات

5 نکته برای نظافت آشپزخانه مخصوص خانه تکانی

5 نکته برای نظافت آشپزخانه مخصوص خانه تکانی

آیا در حین نظافت آشپزخانه به این فکر می کنید که با کمک روش های موثر این کار را با سرعت و مهارت بهتری انجام دهید؟

شاید نتوانیم نظافت آشپزخانه را برایتان لذت بخش تر کنیم، اما حتما می توانیم با چند نکته این کار را برایتان موثرتر کنیم تا به نتایج بهتری دست یابید. در اینجا بهترین نکات برای خانه تکانی بهاره را به شما معرفی می کنیم تا خانه تان را بهم ریخته و از نو مرتب کنید و در کل سال از تمیزی آن لذت ببرید. البته چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی روبرو شده ایم و بسیاری از سفارش ها و خدمات را می توانیم آنلاین ثبت و دریافت کنیم میتوان برای گرفتن خانه تکانی نیز از بازارهای آنلاینی مثل سنجاق استفاده کرد.

 

اگر شما به هر دلیلی فرصت نمی کنید که خودتان کارهای نظافتی منزل یا محل کارتان را انجام بدهید کافیست که به وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق مراجعه کرده و سپس سفارش نظافت منزل خود را ثبت کنید و از هزینه نیروهای خدماتی در شرکت نظافتی مطلع شوید. برای ثبت سفارش نظافت منزل کافی است به چند سوال ساده پاسخ دهید.

 

5 نکته برای نظافت آشپزخانه مخصوص خانه تکانی

خیس کردن ظروف پیش از گذاشتن توی ماشین ظرفشویی

در یک وعده غذایی از چند ظرف و ظروف استفاده می کنیم. همینکه آشپزی مان تمام شد و غذا خوردن را شروع کنیم، یک طرف سینک از ظروف کثیف پر می شود. بهتر است آنها را در آب خیس و شوینده بگذاریم. بعد از غذا همه آنها را در ماشین ظرفشویی می گذاریم و ظروف شام را می گذاریم تا خیس بخورند. در این صورت مواد غذایی مانده توی ظروف توی لوله ماشین ظرفشویی گیر نمی کنند.

 

پر نکردن ماشین ظرفشویی

بسیاری از ما برای صرفه جویی در زمان ترجیح می دهیم همه ظرف و ظروف را یکجا توی دستگاه بگذاریم. چون دوست نداریم برای دو بار شستن ظروف و خیس کردن آنها وقت صرف کنیم. در حالی که اگر دستگاه کامل پر نشود، فضایی کافی ایجاد می شود تا آب و شوینده به خوب به ظرف ها برسد. 

 

تمیز کردن فاضلاب سینک

با وجود ظرف و ظروف کثیف احتمال گرفتن فاضلاب سینک وجود دارد. در اینجا چند راه برای باز کردن فاضلاب سینک را در اختیارتان می گذاریم.

نکته: همیشه اول آب سرد را باز کنید تا خوب لوله را تمیز کند.

5 نکته برای نظافت آشپزخانه مخصوص خانه تکانی

جوش شیرین

یک چهارم فنجان جوش شیرین را توی فاضلاب خالی کنید. آب سرد را باز کرده و چند دقیقه صبر کنید. حالا سه چهارم دیگر جوش شیرین را اضافه کنید و بگذارید حداقل یک ساعت بماند. اگر بیشتر هم بماند بهتر است. سپس آب را باز کنید. 

اگر حس کردید جوش شیرین توی لوله گیر کرده، با یک قاشق آن را باز کنید. 

 

یخ

این ترفند برای باز کردن سیستم های دفع زباله است. 4 تکه یخ را توی لوله بگذارید. بعد سیستم را روشن کنید تا یخ ها را خرد کند. یخ نه تنها فاضلاب را تمیز کرده بلکه بوی بد را هم از بین می برد. همچنین چربی و مواد غذایی را خالی کرده و تیغه های سیستم را تیز می کند. 

می توانید قالب یخ را از سرکه سفید پر کرده و این تکه های یخ را برای تمیز کردن سیستم دفع زباله به کار ببرید. 

 

تمیز کردن فیلتر هود

چند کدام از ما هود را تمیز می کنیم؟ حتما تعداد کمی از ما. اما با وجود جمع شدن چربی در فیلتر هود این بخش هم به تمیز کاری نیاز دارد. 

سینک را به اندازه ای که فیلتر جا شود از آب داغ و شوینده پر کنید. در صورت نیاز می توانید شوینده چربی گیر هم اضافه کنید. 

با دقت فیلتر را برداشته و در سینک بگذارید تا خیس بخورد. هر چقدر فیلتر کثیف تر باشد باید بیشتر بماند. اگر زیاد کثیف نباشد 15 دقیقه هم کافی است. 

با سیم ظرفشویی فیلتر را تمیز کنید. در صورت نیاز شوینده را افزایش دهید. اگر آب سرد شده کمی آب داغ به آن اضافه کنید. 

فیلتر را آبکشی کرده و بگذارید خشک شود.

 

5.تمیز کردن نورگیر پنجره

می دانیم تمیز کردن نورگیر سخت است، اما نکات ما کمی آن را آسان تر می کند. در اینجا به یک انبر و چند دستمال میکروفیبر نیاز دارید.

دستمال را دور انبر پیچ دهید.

بعد دستمال را با کش لاستیکی محکم کنید. 

نورگیرها را ببندید تا میله ها به صورت تخت بماند. 

مقدار کمی شوینده را روی میکروفیبر اسپری کنید. 

انبر را روی میله ها نگه داشته و بالا و پایین بکشید تا دستمال نورگیر را تمیز کند.

 

تبلیغات