تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

مجموعه : پزشکی و سلامت
6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

چگونه با کارهای ساده دندان خود را سفید کنیم؟

 

خیلی ها دوست دارند دندان های سفید و درخشانی داشته باشند اما چگونه می توان با چند کار ساده باعث سفیدی دندان خود شویم؟

 

دلایل بسیاری برای زرد شدن دندان ها وجود دارد. متاسفانه به طور طبیعی با افزایش سن، دندان ها تیره تر از قبل می شوند. زیرا مینای دندان کم کم ساییده شده و عاج داخل دندان ها که رنگ زردی دارند، مشخص می شود. از جمله علل دیگر می توان به مصرف داروها، به ویژه در افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند یا افرادی که در سنین کودکی تتراسایکلین مصرف کرده اند، وجود بیش از حد فلوراید در آب آشامیدنی نیز اشاره کرد. در ادامه به روش های رفع زردی دندان و داشتن لبخندی زیبا اشاره خواهیم کرد:

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

راه موثر برای سفید کردن دندان

 

1. تغییر شیوه زندگی

مصرف موادی مانند توتون، تنباکو یا نیکوتین در زرد شدن دندان ها تاثیر زیادی دارد. مواردی مانند مصرف دخانیات، مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها مانند الکلی جات، توت ها، قهوه و چای نیز می تواند باعث ایجاد لکه و زرد شدن دندان شود. اگر می خواهید لبخند زیبا و دندان هایی سفید داشته باشید از مصرف دخانیات اجتناب کرده و در صورت استفاده از مواد غذایی ذکر شده، سعی کنید مسواک زده یا آب بنوشید.

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

دندان سفید

 

2. جلوگیری از دندان قروچه

یکی از عوامل عجیب زرد شدن دندان، دندان قروچه است که به علل مختلف از جمله استرس زیاد ایجاد می شود. دندان قروچه روی دندان های جلو تاثیر نامطلوب گذاشته و مینای دندان ساییده می شود و در نهایت با مشخص شدن عاج داخلی، دندان ها زرد خواهند شد. با درمان دندان قروچه از زرد شدن پیش از موعد دندان ها پیشگیری کنید.

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

عکس دندان سفید

 

3. مسواک زدن صحیح

یکی از بهترین راه هایی که از زرد شدن دندان ها پیشگیری می کند، مراقبت صحیح از آن هاست. به طور مرتب از مسواک، نخ دندان و خمیردندان های مناسب استفاده کنید. جلوگیری از پوسیدگی دندان، می تواند به سفید شدن دندان ها کمک کند. خمیر دندان های سفید کننده برای از بین بردن لکه ها موثرند اما نباید روی آن ها بیش از حد حساب کرد، زیرا استفاده زیاد از آن ها می تواند منجر به ساییدگی بیشتر مینای دندان گردد. بنابراین توصیه می شود با مراقبت های خانگی از زرد شدن دندان ها پیشگیری کنید.

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

دندان سفید داشتن

 

4. بلیچینگ

سفید کردن دندان با کمک دندانپزشک راهی موثر برای برطرف کردن زردی است. دندانپزشک با استفاده از محصولاتی که حاوی پراکسید هیدروژن در غلظت های مختلف از 25 تا 40 درصد می باشد، اقدام به بلیچینگ می کنند. البته می توان گفت این روش یکی از پرهزینه ترین راه ها نیز می باشد.

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

دندان سفید

 

5. ونیر

از جمله روش های پزشکی برای رفع زردی دندان، روش هایی موسوم به ونیر می باشد که بسیار کاربردی هستند. در این روش، سطح دندان با غشایی از جنس چینی یا سرامیک پوشیده شده و باعث بهبود شکل ظاهری و تغییر رنگ و هم ردیف کردن دندان ها می شود. این غشا در برابر لکه و زردی مقاوم بوده و 5 تا 10 سال می تواند باقی بماند. از آن جا که ممکن است نیاز به برداشتن قسمتی از مینای دندان باشد، بنابراین روشی غیرقابل بازگشت بوده و نیاز به چند جلسه دندانپزشکی دارد.

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

چگونه دندان هایی سفید داشته باشیم؟

 

6. استفاده از روغن های طبیعی

این راه یک روش بسیار قدیمی بوده و در طب باستان نیز وجود داشته است. برای سفید کردن دندان ها، می توان یک قاشق غذاخوری روغنی مانند روغن نارگیل را به مدت 20 دقیقده در دهان چرخانده و سپس دهان را به خوبی بشویید. با این کار باکتری های موجود در دهان به دام افتاده و دندان ها سفیدتر خواهد شد.

6 راه موثر برای سفیدی دندان ها

روش طبیعی دیگر استفاده از سرکه سیب است، می توان با غرغره کردن کمی سرکه سیب، دندان ها را سفیدتر و لبخندی زیباتر داشت.

 

تبلیغات