تبلیغات

تبلیغات

8 نکتۀ اساسی برای اسباب کشی

8 نکتۀ اساسی برای اسباب کشی

می‌خواهید اسباب کشی کنید؟ از زمانی که تصمیم به این کار می‌گیرید تا زمانی که واقعا می‌خواهید این تصمیم را عملی کنید، باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید. از بسته بندی تا نحوۀ باز کردن بسته بندی‌ها و چیدن وسایل در منزل جدید، همه و همه نیازمند داشتن یک لیست منظم از کارهایی است که باید انجام دهید تا پروسۀ اسباب کشی موفقیت آمیز انجام شود.

 

و امّا روز اسباب کشی! حتّی اگر انسان خیلی منظمی باشید و برای این روز کاملاً برنامه ریزی کرده باشید، باز هم روز اسباب کشی روز خسته کننده و ملال آوری خواهد بود! اما خوش‌بختانه می‌توان یک سری اقداماتی را انجام داد که همۀ کارهای اسباب کشی به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام شود.

 

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت اتوبار و باربری را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت باربری در تهران باشید می‌توانید درخواست باربری ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 در این مقاله به 8 تا از این اقدامات مفید اشاره کرده‌ایم. با ما همراه باشید:

 

یک لیست از تمام کارهای کوچکی که بایستی انجام دهید، تهیه کنید:

یک سری از کارهای مربوط به اسباب کشی به محض اینکه کامیون اسباب کشی سر و کله‌اش پیدا می‌شود، روی هم تلنبار می‌شوند. آیا آشغال‌ها را بیرون بردید؟ آیا حمام را تمیز کرده‌اید؟‌ آیا یخچال و فریزر را خالی کرده‌اید؟

 

این کارهای کوچک ولی مهم، از جمله کارهایی هستند که با وجود بسته بندی و جمع آوری وسایل، فراموش می‌شوند و دقیقاً در لحظات آخر یادشان می‌افتید. به جای اعتماد کردن به حافظه‌تان، یک لیست ازتمام کارهای کوچکی که لحظۀ آخر باید انجام دهید تهیه کنید. با این کار می‌توانید وقت خود را اولویت بندی کنید و صبح کمی زودتر از خواب بلند شوید و به همۀ کارهای خود برسید.

 

پول نقد برای دادن انعام به کارگران داشته باشید:

اگر از یک شرکت خدماتی کمک گرفته‌اید، بایستی مطمئن باشید که پول کافی برای دادن انعام به کارگران همراهتان باشد. این کار ضروری نیست اما حرکت خوب و پسندیده‌ای است و از آنجایی که نمی‌توانید برای انعام کارت بکشید! بهتر است پول نقد همراهتان باشد.

 

بچه‌ها و حیوانات خانگی را در روز اسباب کشی از محل دور نگه دارید:

بچه‌ها و حیوانات خانگی در روز اسباب کشی در دست و پا هستند و کار را برای کارگران مشکل می‌کنند. هم چنین در دست و پا بودنشان می‌تواند خطرآفرین باشد. بهتر است از قبل مکان‌هایی برای نگهداریشان هماهنگ کرده باشید و روز اسباب کشی فقط بروید و آن‌ها را تحویل دهید. از قبل با یک دوست و یا عضوی از خانواده هماهنگ کنید و از آن‌ها بخواهید که از حیوان خانگی و یا فرزندتان مراقبت کند. قبل از شروع به کار به خانه‌شان بروید و بعد از تحویل دادن آن‌ها، باقی روز را با خیالی راحت‌تر به اسباب کشی بپردازید. اگر چاره‌ای ندارید و کسی را برای نگهداری از حیوانات و بچه‌ها در روز اسباب کشی پیدا نکردید، سعی کنید که آن‌ها را دور از محل و مشغول نگه دارید.

 

8 نکتۀ اساسی برای اسباب کشی

استفاده از یخچال دستی:

قاعدتاً در روز اسباب کشی مجبور می‌شوید که بارهای سنگینی را بلند کنید و این امر نیازمند صرف انرژی زیادی است. ممکن است حواستان نباشد و یادتان برود که چیزی بخورید یا بنوشید، پس بهتر است از یک یخچال دستی استفاده کنید و مقداری خوراکی و نوشیدنی در آن قرار دهید. از خوراکی‌های با پروتئین بالا و چیزهای فشرده‌ای نظیر مغزیجات و میوه‌های خشک شده و ساندویچ‌های آماده استفاده کنید. مقداری خوراکی بیشتر برای کارگران نیز بردارید. این امر به شدّت به شما کمک می‌کند و وسط روز انرژی شما را تامین می‌کند.

 

آماده کردن کیف وسایل ضروری:

در این کیف وسایلی را که فکر می‌کنید اهمیت حیاتی دارند، قرار دهید مثل مدارک و وسایل با ارزش. از جمله وسایل دیگری که بایستی در این کیف قرار داده شوند می‌توان به شارژرها، وسایل بهداشتی، دارو و چند تکه لباس اشاره کرد. این کیف را در ماشین خود و یا جایی قرار دهید که مطمئن هستید گم نمی‌شوند.

 

از شارژ بودن باتری موبایلتان اطمینان حاصل کنید:

قطعاً وقت زیادی برای استفاده از موبایلتان نخواهید داشت اما بهتر است از پر بودن باتری آن مطمئن باشید. ممکن است در مسیر رفتن به خانۀ جدیدتان گم شوید و یا بخواهید با کارگران هماهنگ کنید. شب قبل گوشیتان را شارژ کنید و شارژر را در کیف وسایل ضروری بگذارید تا راحت‌ به آن دسترسی داشته باشید.

 

8 نکتۀ اساسی برای اسباب کشی

وسایل تمیزکننده را دم دست بگذارید:

قاعدتاً قبل از ورود به خانۀ جدید آن را عمیقاً و اصولی تمیز کرده‌اید اما کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند پس وسایل تمیزکاری را دم دست بگذارید. یک جارو، خاک انداز و یک جعبه دستمال ضدعفونی کننده به نظر کافی می‌آید. این وسایل را مانند کیف وسایل ضروری دم دست بگذارید. مثلاً در ماشین خود آن‌ها را نگه دارید که اگر بعد از خالی کردن جعبه‌ها از کامیون به درون منزل، نیازی به تمیزکاری حس شد، سریعاً آن را انجام دهید.

 

آخرین بررسی‌ها:

اگر چیزی را در خانۀ قبلی خود جا بگذارید، پیدا کردن و آوردن آن ممکن است امری سخت باشد پس آخرین بررسی‌ها را نیز قبل از خروج از خانه انجام دهید تا مطمئن شوید چیزی جا نگذاشته‌اید. کابینت‌ها را باز کنید و داخل کمدها را بررسی کنید. 

اسباب کشی کاری سخت و مشکل به نظر می‌رسد و ممکن است اتفاقاتی بیفتد که برایش آمادگی ندارید،‌ پس بهتر است از قبل برنامه ریزی داشته باشید تا روز اسباب کشی به مشکل خاصی برنخورید. بهتر است از یک دوست یا آشنا بخواهید تا در این روز کنار شما باشد. درست است که کارگران همۀ کارها و جا به جایی‌ها را انجام می‌دهند اما وجود یک دوست در کنارتان می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

تبلیغات