تبلیغات

تبلیغات

9 راهکار برای کاهش هزینه های اسباب کشی و باربری

مجموعه : سبک زندگی
9 راهکار برای کاهش هزینه های اسباب کشی و باربری

یکی از دغدغه هایی که معمولا پیش از اسباب کشی با آن رو به رو هستیم هزینه بالایی است که باید برای انجام امور باربری و حمل بار کنار بگذاریم. استفاده از برخی راهکارهای ساده می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم ضمن رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامت بار و اثاثیه، با صرف حداقل هزینه برای انجام امور باربری تهران و یا باربری به شهرستان، اسباب کشی ارزان و مقرون به صرفه ای را تجربه کنیم. در ادامه این مقاله به برخی از این راهکار ها اشاره می کنیم تا بتوانید با کاهش هزینه ها بهترین نتیجه را بگیرید.

 

چطور هزینه های باربری را کم کنیم؟

1-  اواسط هفته و روزهای غیر تعطیل را برای اسباب کشی انتخاب کنید.

قبل از انجام هر کاری باید زمان مناسبی برای اسباب کشی انتخاب کنید. یک تقویم بردارید و روزهایی که از نظر شرایط کاری برای شما مناسب است را مشخص کنید.

 

اگر اجباری برای اسباب کشی در روزهای تعطیل و آخر هفته ها ندارید، بهتر است این کار را به روزهای دیگر موکول کنید. چرا که معمولا در روزهای تعطیل و آخر هفته ها ترافیک کاری اتوبارهای معتبر بیشتر از سایر روز هاست و فشردگی کارها و شلوغی مسیر ها احتمال بدقولی از طرف شرکت های باربری را بالا می برد.

 

همچنین ممکن است باربری ها در روز های تعطیل نرخ خود را بالاتر از سایر روز ها اعلام کنند و حتی طبیعی است که در چنین شرایطی به دلیل فشار کاری بالا در ایام تعطیلات، کارگران اسباب کشی راندمان همیشگی خود را نداشته باشند.

 

بهتر است بدانید که معمولا در فصل تابستان بیشترین تقاضا جهت خدمات باربری وجود دارد و در مقابل فصل های پاییز و زمستان کمترین میزان تقاضا را به خود اختصاص می دهند به همین جهت اگر عجله ای جهت مستقر شدن در مکان جدید ندارید، می توانید تا زمان پایین تر آمدن نرخ ها کمی صبر کنید.

 

2- باربری معتبر و مقرون به صرفه ای پیدا کنید.

 پس از انتخاب روز اسباب کشی با تعدادی از اتوبار های معتبر که می شناسید تماس بگیرید و در مورد زمان و هزینه باربری، وسایلی که قصد جابجایی آنها را دارید، نوع ماشین باربری و تعداد کارگرانی که برای حمل بار نیاز است مشاوره بگیرید.

 

پس از بررسی خدمات و هزینه هایی که در قبال آنها دریافت خواهید کرد، بهترین باربری را انتخاب کنید و هماهنگی های لازم را جهت رزرو خدمات اسباب کشی انجام دهید.

 

9 راهکار برای کاهش هزینه های اسباب کشی و باربری

3- وسایل غیر ضروری را کنار بگذارید.

پس از اطمینان از رزرو باربری، نوبت به بسته بندی لوازم منزل می رسد. یکی از نکات مهم اثاث کشی این است که تا حد امکان وسایل و لوازمی را که نیاز ندارید و فقط فضایی را از محل زندگی و یا کسب و کار شما اشغال می کنند را پیش از شروع اسباب کشی جدا کرده و به دور بریزید و یا به افراد نیازمند کمک کنید. این روش تا حد بسیار زیادی از حجم وسایل شما کم می کند و به طبع در کاهش هزینه ها برای حمل و جابه جایی تاثیر گذار است.

 

 

4- بسته بندی اصولی را جدی بگیرید.

یکی از خدماتی که بسیاری از باربری ها ارائه می کنند، انجام بسته بندی لوازم منزل توسط کارگران متخصص در امور بسته بندی حرفه ای است. اگر که شما قصد دارید که برای صرفه جویی در هزینه ها، بسته بندی لوازم و اثاثیهرا خودتان بر عهده بگیرید. باید حتما نکات مهمی را در بسته بندی اصولی رعایت کنید تا وسایلتان هنگام جابجایی و در طول مسیر دچار خسارت های ناشی از ضرب دیدگی و شکستگی نشوند. برای بسته بندی اثاث منزل ترجیحا از کارتن اصلی آنها برای بسته بندی و آماده سازی جهت اسباب کشی استفاده کنید.

 

در غیر این صورت حتما جعبه ها و کارتن های مقاومی که مخصوص اسباب کشی هستند، چسب، طناب و استرچ رپ و.. را از فروشگاه ها و باربری های معتبر تهیه کنید.

 

برای بسته بندی وسایل شکستنی حتما داخل کارتن و کف آن را با چیزی مثل پارچه یا روزنامه بپوشانید تا از آن به خوبی محافظت شود. همچنین وسیله مورد نظر نیز باید داخل کاغذ بسته بندی یا پلاستیک حباب دار پوشانده شود.

 

استفاده از کارتن های هم اندازه کمک بسیار بزرگی به چینش اثاثیه داخل ماشین های باربری محسوب می شود. زیرا در این صورت کارتن ها راحت تر در کنار هم قرار داده می شوند، چینش اثاثیه بسته بندی شده در ماشین حمل بار نیز بسیار راحت تر است و فضای بیشتری برای قرار دادن سایر وسایل ایجاد می شود.

 

5- از دوستان و بستگان کمک بگیرید.

یکی دیگر از راهکارها برای کاهش هزینه های اسباب کشی کمک گرفتن از اعضای خانواده، دوستان آشنایان است.  اگر افرادی برای کمک کردن در کنار خود دارید، هر فرد را مسئول بسته بندی لوازم یک قسمت از خانه کنید.

 

البته توجه داشته باشید که حتی در صورت همراهی دوستان و بستگان نیز به کمک شرکتهای باربری تهران جهت بسته بندی وسایل و باربری نیاز دارید چراکه بسته بندی و حمل وسایل سنگین و یا حجیم مانند یخچال فریزرهای دوقلو و یا ساید بای ساید، ماشین لباسشویی، لوستر، میزهای نهارخوری مجلل، تخت خواب های بزرگ دونفره باید با کمک کارگران حمل بار که تجربه و تبحر کافی در این زمینه را دارند صورت گیرد.

 

9 راهکار برای کاهش هزینه های اسباب کشی و باربری

6- ماشین باربری مناسبی انتخاب کنید.

انتخاب ماشین حمل بار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ماشینی برای اسباب کشی انتخاب کنید، که حجم متناسبی با لوازم تان داشته باشد و کلیه لوازمتان را با یک سرویس جابه جا کند. انتخاب ماشین های مخصوص حمل بار کوچک، ارزان تر است ولی تعداد دفعات جابه جایی اسباب و هزینه ی آن نسبت به ماشین های بزرگتر بیشتر خواهد بود. در انتخاب ماشین مناسب برای حمل و جابجایی وسایلتان موارد زیر را در نظر داشته باشید.

فاصله مبدأ تا مقصد

وزن اسباب هایتان

میزان بودجه تان

فصل اسباب کشی

 

7- مسیر اسباب کشی را مشخص کنید.

قبل از روز اسباب کشی مسیر منزل قدیمی و منزل جدیدتان را مشخص کنید. با این کار می توانید نزدیکترین و خلوت ترین مسیر را برای نقل و انتقال اسباب هایتان انتخاب کنید.

 

8- برای حمل بار های کوچک و حساس از ماشین شخصی استفاده کنید.

اگر تا منزل جدید مسیر کوتاهی را باید طی کنید می توانید حمل یکسری از لوازم تان را از جمله لوازم الکتریکی، طلا، نقره، تابلو فرش و شکستنی های حساس را با رعایت اصول صحیح بسته بندی و اصول ایمنی هنگام جا به جایی با ماشین شخصییتان انجام دهید.

 

 

9- چیدمان درست وسایل در ماشین حمل بار را رعایت کنید.

چیدمان درست و اصولی لوازم پشت ماشین حمل بار، یکی از راه های مهم کاهش هزینه سرویس باربری به شمار می آید. ابتدا وسایل های بزرگ و سنگین را به کارگرها بسپارید تا پشت ماشین حمل بار قرار دهند. شما میتوانید روی این لوازم بزرگ و سنگین ،  لوازم کوچک تر و سبک تر را قرار دهید. اگر از این روش استفاده نکنید می بایست از سرویس های بیشتری برای حمل بار استفاده کنید و هزینه بیشتری بپردازید.

 

9 راهکار برای کاهش هزینه های اسباب کشی و باربری

از جمله دیگر مزایای چینش صحیح وسایل در ماشین باربری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

باعث کاهش تعداد دفعات رفت و آمد کارگران حمل اثاثیه می شود و به طبع با کاهش زمان باربری هزینه آن نیز کاهش پیدا می کند.

چیدن صحیح بار در کامیون، نیسان، وانت بار، خاور یا ماشین های باربری دیگر باعث می شود لوازم آسیب نبیند.

چیدن درست و اصولی اسباب و اثاثیه، باعث بالا رفتن سرعت کارگران در خالی کردن لوازم و وسایل می شود.

 

شرکت آتی بار به عنوان یکی از باربری های معتبر در تهران خود را موظف میداند تا خدمات باربری را با بهترین کیفیت و هزینه های مقرون به صرفه و مطابق با نرخ مصوب اتحادیه باربری به شما ارائه دهد.

 

مشاوران این مجموعه به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیلات آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستند و می توانید جهت رزرو درخواست خود در ارتباط با بسته بندی و جا به جایی لوازم منزل و شرکت، امور مربوط با باربری تهران، باربری شهرستان، باربری به خارج از کشور و.. از طریق تلفن های ۲۲۰۲۱۸۵۳ – ۸۸۷۷۳۸۰۶ – ۴۴۰۳۲۵۲۷ با اتوبار تهران آتی بار در تماس باشید.

تبلیغات