تبلیغات

تبلیغات

معرفی 4 قهرمان ورزش با اندامی مصنوعی + عکس

مجموعه : اخبار ورزشی
معرفی 4 قهرمان ورزش با اندامی مصنوعی + عکس

 

آشنایی و معرفی 4  قهرمان ورزش با اعضای مصنوعی.  ورزشکاران همیشه قوای جسمانی بسیار خوبی دارند و برای آنکه یتوانند حرکات سنگینی انجام دهند باید عضلات خود را قوی کنند اما برخی هستند که بدون برخی اعضای بدن بازهم در رشته های ورزشی قهرمان هستند.
 
 
 

 به گزارش تکناز برای ورزش کردن همیشه داشتن یک بدن سالم نیاز نیست. گاهی اوقات اراده برای ورزشکار شدن از بدن سالم مهمتر است و همین عاملی می شود تا برخی از معلولین جسمی هم تصمیم به ورزشکار شدن بگیرند. آن ها با استفاده از اندام های مصنوعی به مقام های بالایی می رسند که شاید افراد سالم هم خواب آن را نبینند.

 

 

اسکار پیستروس

معرفی 4 قهرمان ورزش با اندامی مصنوعی + عکس

کسانی که مسابقات جهانی دومیدانی آفریقای جنوبی را دنبال کردند حتما در رقابت های دو میدانی “اسکارپیستروس” را به خاطر دارند که توانست بسیاری را حیرت زده کند. با اینکه او نتوانست به فینال مسابقات چهارصد متر برسد اما برای بسیاری از معلولین که عاشق ورزش هستند به عنوان یک الگو شناخته می شود. او همچنین در المپیک 2012 لندن نیزحضور داشت که در آنجا نیز بسیاری از قهرمانان دو میدانی را مغلوب کرد.

 
 

باب رادسی

معرفی 4 قهرمان ورزش با اندامی مصنوعی + عکس

بسکتبال یکی از ورزش های بسیار سخت است که تمام مدت باید توپ را با دست کنترل کرد به همین علت داشتن دو دست قوی برای این رشته بسیار مهم است.

 
 
 
” باب رادسی” این نکته را کمی تغییر داده است او ورزشکاری است که یک دست ندارد و برای دست دیگرش توانسته است یک دست مخصوص بسکتبال طراحی کند. او این روزها این دست را در اختیار دیگر دوست داران بسکتبال نیز قرار داده است.
 

جرمی کمپل

معرفی 4 قهرمان ورزش با اندامی مصنوعی + عکس

یکی از افرادی که عزم بسیار زیادی برای رسیدن به کتاب رکوردهای گینس کرده است ” جرمی کمپل” است. این جوان که از ناحیه پای راست معلول است چندین سال پیش تصمیم گرفت اولین معلولی باشد که بدون یک پای حقیقی در پرتاب دیسک مدال می آورد.
 
 
 
او پس از سال ها تلاش توانست در المپیک 2008 در حالی که یک پای مصنوعی داشت به مدال طلای پرتاب دیسک برسد. نکته اصلی درمورد معولیت او این است که از همان بدو تولد بدون پای راست بدنیا آمده است.
 
 

هوگ هرر

معرفی 4 قهرمان ورزش با اندامی مصنوعی + عکس

یکی از قهرمانان صخره نوردی به نام “هوگ هرر” تنها از بالا رفتن از کوه های صخره ای آن هم با دو پای مصنوعی لذت میبرد. او در نوجوانی و هنگامی که در حال صعود از یک کوه بود دچار حادثه شد و هر دو پایش را از دست داد اما بدون هیچ مشکلی همچنان به این کار ادامه می دهد. او یکی از محققان پاهای مصنوعی نیز هست که تا به حال طرح های زیادی را ارائه کرده است.
 
 
 
منبع: yjc.ir
 
 
 

تبلیغات