تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بعد از غذا خوردن میوه نخورید

مجموعه : تغذیه مناسب
بعد از غذا خوردن میوه نخورید

بسیاری از ما عادت داریم بعد از غذا خوردن حداقل یک میوه را می خوریم.

 

فوق تخصص تغذیه گفت: اگر میوه‌ها را بعد از غذا میل کنید، نقش مهمی در مسموم کردن سیستم بدن‌تان دارند. در این حالت بدن‌تان با مقدار زیادی انرژی روبرو می‌شود که این انرژی به جای مفید بودن، مضر است.

 

حیدرزاده فوق تخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به زمان خوردن میوه اظهار کرد: اگر میوه را بعد از خوردن غذا میل کنید، نقش مهمی در مسموم کردن سیستم بدنی دارند. در این حالت بدن با مقدار زیادی انرژی روبرو می‌شود که این انرژی برای بدن مضر است.

 

برای مثال در نظر بگیرید که دو تکه نان و یک تکه میوه خورده‌اید. تکه میوه آماده است که مستقیماً وارد معده‌تان و بعد به روده‌تان شود، اما به دلیل آن دو تکه نان از ورود سریع آن به معده جلوگیری می‌شود.

 

وی افزود: در این بین همه غذا فاسد شده و تخمیر می‌شود و به اسید معده تبدیل می‌شود که به محض اینکه درون معده، میوه با غذا و آنزیم‌های گوارشی تماس پیدا می‌کند، همه حجم غذا شروع به از بین رفتن و فاسد شدن می‌کند. پس توصیه می‌شود که میوه را زمانی مصرف کنیم که معده‌تان خالی است و یا قبل از خوردن غذا باشد.

 

این فوق تخصص تغذیه تصریح کرد: سفیدی مو، تاس شدن، عصبانیت و گودی‌های زیر چشم اگر با معده خالی میوه را میل کنید، دیگر اتفاق نخواهند افتاد. توصیه می‌شود از خوردن میوه‌های پخته شده، بپرهیزید. زمانی که نیاز دارید آب میوه بنوشید، فقط آب میوه تازه بخورید. میوه‌های پخته شده را نخورید، چون هرگز ماده مغذی میوه‌ها را دریافت نخواهید کرد. بلکه فقط مزه‌شان را دریافت می‌کنید.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر باید آب میوه بنوشید، طوری بنوشید که دهان‌تان پر شود و آن را آرام آرام فرو دهید، چرا که باید اجازه دهید که آب میوه با بزاق دهان‌تان قبل از فرو دادن آن کاملاً ترکیب شود. می‌توانید برای پاکسازی بدن‌تان 3 روز، روزه میوه بگیرید و در آخر متعجب می‌شوید از این که دیگران به شما می‌گویند که چقدر پوست‌تان درخشان و صاف شده است.

 

تهیه و تنظیم : مجله تکناز

منبع : سلامت نیوز

 

تبلیغات