تبلیغات

تبلیغات

گزارش این خبرنگار برای داعش که قرار بود سرش بریده شود! + عکس

مجموعه : مجله خبری
گزارش این خبرنگار برای داعش که قرار بود سرش بریده شود! + عکس

خبرنگاری انگلیسی که با تهیه گزارش برای گروه داعش جان سالم به در برد. به گزارش تکناز به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه داعش روز دوشنبه فیلمی را منتشر کرد که در آن “جان کانتلی” خبرنگار و عکاس انگلیسی گزارش رسانه ای را از داخل شهر کوبانی تهیه کرده است.

 

به نظر می رسد این گزارش با هدف اثبات سیطره داعش بر بخش های زیادی از شهر کوبانی منتشر شده است.

جان کانتلی از دو سال پیش در گروگان داعش قرار دارد. چندی پیش داعش با انتشار فیلمی تهدید کرد به زودی این خبرنگار انگلیسی را سر می برد.

 

گزارش تصویری “جان کانتلی” خبرنگار انگلیسی دربند داعش از شهر کوبانی

 

گزارش این خبرنگار برای داعش که قرار بود سرش بریده شود! + عکس

در این فیلم به مدت پنج دقیقه و 30 ثانیه “کانتلی” 43 ساله از داخل شهر کوبانی می گوید “مجاهدین” از شهر عقب نشینی نکرده اند بلکه عکس آن صحیح است.

 

داعش در فیلم های خود از اعضای خود با عنوان “مجاهدین” یاد می کند.

 

گروه افراط گرای اسلامی “خلافت اسلامی” معروف به گروه دولت اسلامی یا داعش هم اکنون بخش های زیادی از خاک عراق و سوریه را در تصرف خود دارد. داعش هم اکنون به دنبال تصرف شهر کوبانی سوریه است. این شهر در نقطه صفر مرزی با ترکیه قرار دارد.

 

در روزهای اخیر خبرهای زیادی درباره پیروزی های مدافعین شهر کردنشین کوبانی در برابر حملات داعش با حمایت حملات هوایی ائتلاف ضدداعش منتشر شده بود.

 

“جان کانتلی” خبرنگار انگلیسی دربند داعش

 

گزارش این خبرنگار برای داعش که قرار بود سرش بریده شود! + عکس 

البته مشخص نیست این فیلم چه زمان تصویربرداری شده اما کانتلی مطالبی را تکرار می کند که شبکه بی بی سی در روز 17 اکتبر جاری و جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در روز 16 اکتبر مطرح کرده بودند.

 

در این فیلم، تصاویر هوایی از شهر کوبانی هم پخش می شود که براساس گفته داعش توسط “هواپیمای متعلق به ارتش دولت اسلامی”  تهیه شده است.

 

این خبرنگار انگلیسی همچنین تاکید می کند که خبرهای منتشر شده درباره عقب نشینی “مجاهدین” از کوبانی به دلیل فشار حملات هوایی نادرست است و “جهادی ها” همچنان کنترل مناطق شرقی و جنوبی کوبانی را در دست دارند.

 

کانتلی یک خبرنگار عکاس آزاد است که با روزنامه های انگلیسی ساندی تایمز و ساندی تلگراف، خبرگزاری فرانسه و دیگر رسانه ها همکاری داشت.

او در نوامبر 2012 به همراه همکار آمریکایی اش جیمز فولی ربوده شد. پیش از این داعش جیمز فولی خبرنگار آمریکایی را سربرید. 

 

 

تبلیغات