تبلیغات

تبلیغات

برگزاری متفاوت ترین کنکور دنیا ! + تصویر

مجموعه : مجله خبری
برگزاری متفاوت ترین کنکور دنیا ! + تصویر

متفاوت ترین کنکور دنیا برگزار شد! ؟ صفحه فیسبوکی جنبش دانشجویان افغانستان، از ولایت دایکندی این کشور، تصویری از شرکت کنندگان در امتحانات کنکور این ناحیه را منتشر کرد که نشان می دهد، داوطلبان ورود به تحصیلات عالی به علت عدم  وجود سالن در فضایی باز اوراق امتحانی را پر می کنند.

 

به گزارش تکناز ، وزارت تحصيلات عالی افغانستان در سایت رسمی خود خبر برگزاری این امتحانات را اعلام کرده است اما ننوشته که در چه فضایی این امتحانات برگزار شده است. در خبر این وزارت خانه آمده است: “کميسيون در برگزاري کـانکور که تا حال در ولايات مختلف تدوير يافته است اظهار امتنان مي نمايد، اذعان ميــــــدارد که طي دو هفته تـا کنون برنامه امتحانات کـانــــــــکور در ولايات ي چــــون: دايکندي، باميان، بادغيس، غور، زابل و حوزه هاي بهارک، فيض آباد بدخشان، غــــــزني، کنر، سرپل در فضاي امــن انجام يافته است و البته هيئت ها به ولايــــات، لـــــــوگر، ميدان وردک، ولسوالي هـاي خواهان، درواز و شغنان ولايت بدخشان نيز اعزام مي شوند که طبق پلان مرتبه اخذ امتحان کانکور در ساير ولايات بشکل هفته وار گرفته خواهد شد”.

 

کاربران اینترنتی که تصویر مذکور را در اینترنت پست کرده اند امیدوارند در سال های آینده وضعیت برگزاری کانکور (کنکور) بهتر باشد.

 

برگزاری متفاوت ترین کنکور دنیا ! + تصویر

 

صفحه فیسبوکی جنبش دانشجویان افغانستان که این عکس را در اینترنت پست کرده می نویسد: “این هم وضعیت کنکور در دایکندی، امید که در حکومت وحدت ملی امتحانات کنکور این چنین برگزار نشود”.

 

یک کاربر در واکنش به این عکس نوشت: “بیچاره کسی که یک عمر درس خوانده بی نتیجه میشه ولی به لطف وزارت تحصیلات و استادان دلسوز دایکندی این شاگردان بدون زحمت به رشته هایی مانند طب و مهندسی کامیاب میشوند”.

 

لازم به یادآوری است افغانستان بیش از 3 دهه با اشغال و جنگ های داخلی روبروست و ساختارهای زیر بنایی آن تقریبا به کلی ویران شده اند. اما مسئولین کشور با کمک جامعه بین المللی در حال ساخت و تعمیر این زیرساخت ها هستند. در ده سال گذشته افغانستان در زمینه های آموزش و ارتباطات پیشرفت های قابل توجهی داشته است.

 

 

تبلیغات