تبلیغات

تبلیغات

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

مجموعه : اخبار ورزشی
فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

معرفی فوتبالیست های مشهوری که در بنیاد خیریه دارند . آشنایی با فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند، بسیاری از سلاطین این روزهای زمین های سبز، دوران کودکی دشواری را پشت سر گذاشته اند. شاید همین موضوع، انگیزه ای اساسی برای آنها باشد تا به محض رسیدن به ثروت هنگفت، به راه هایی برای نجات تعدادی کودک از دچار شدن به سرنوشت دوران کودکی خودشان فکر کنند.

 

بنیادهای خیریه فوتبالیست ها البته همواره سایه های سنگین اتهام هایی نظیر تلاش برای پولشویی یا فرار مالیاتی را در کنار خود دارند اما همین که تعدادی از آدم های کره زمین از این طریق فرصت پیدا می کنند بین خودشان و مصیبت خط قرمز بکشند، یعنی فرار هم اگر در کار باشد، فرار خوبی است بزرگوار!

 

کریگ بلیمی

شنیدن نام کریگ بلیمی، چه تصویری را روی عدسی چشم هایتان تنظیم می کند؟ از بلیمی، حتی کتک کاری هایش در زمین را به یاد خواهید آورد تا امتناع از خواندن سرود ملی انگلیس در رقابت های المپیک 2012 که چیزی نمانده بود به درگیری اش با عادل فردوسی پور خودمان ختم شود!

 

پشت این قاب های گوناگون اما بلیمی تصویر زیبایی هم دارد. حتما باورش ساده نخواهد بود اما این ستاره، یک بنیاد خیریه در کشور سیرالئون به راه انداخته و هزینه زیادی برای کمک به نوجوان ها و جوانان در این کشور انجام داده است.

 

کریگ یک بار در زمان حضور در لیورپول چمدانش را بست و راهی کشور آفریقایی شد تا به شرایط اضطراری تعدادی از کودکان در این کشور سامان بخشد؛ اتفاقی که می گویند به نوعی دوران حضور او در لیورپول را خاتمه داد.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

بکام و ویکتوریا

بنیاد خیریه دیوید بکام و همسرش در یک سال اخیر، مبلغ یک میلیون پوند را برای کمک به کودکان هزینه کرده است. این بنیاد که به وسیله مادر ویکتوریا، جکی آدامز اداره می شود، در سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است.

 

بکز و همسرش در این نهاد روی موضوع خاصی تمرکز نکرده اند و جا را برای کمک به همه اتفاق های اطرافشان باز گذاشته اند. برای مثال آنها مدتی پیش مبلغ 2.5 میلیون پوند را برای کمک به بیماران ایدز هزینه کردند و مدتی بعد، کمک برای غلبه به بیماری های مرتبط با چاقی را در برنامه هایشان قرار دادند.

 

این بنیاد خیریه، تنها کانال کمک بکام به مردم دنیا نیست. او همین چند وقت پیش مبلغ زیادی را به بنیاد خیریه مبارزه با بیماری مالاریا اهدا کرد. بی جهت نیست که کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان را با عنوان اهل خیرترین فوتبالیست همه تاریخ می شناسند.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

مایکل اسین

اسین به عنوان یکی از خوش قلب ترین فوتبالیست های دنیا شناخته می شود. او بنیاد خیریه کارآمدی را در کشور غنا به راه انداخته و از جزیی ترین مسائل تا مشکلات کلان مردم کشورش را زیر نظر دارد و به راهکارهایی برای حل آنها فکر می کند.

 

هافبک تیم ملی غنا که در باشگاه های چلسی، رئال و میلان توپ زده، قدم های بلندی در راه کاهش حجم معضل آب آشامیدنی در غنا برداشته است. او در سال 2011، یک سوم از دستمزدش را به صورت مستقیم در اختیار بچه های غنایی قرار داد. شعار بنیاد خیریه این ستاره این است: «نمی توانم هر کاری انجام دهم اما یک کار که می توانم انجام بدهم!»

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

جک ویلشر

ستاره خط میانی آرسنال با تکنیک ناب و ساق های ظریفش، اگر سیگار کشیدن گهگاه را کنار بگذارد، در خارج از زمین فوتبال نیز به یک چهره نمونه تبدیل خواهد شد. او البته برای خودش صاحب یک بنیاد خیریه مرتبط با بیماری تومور مغز در شهر لندن است و ظاهرا هر سال بخشی از دستمزدش را به این بنیاد تقدیم می کند.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

دروگبا

دیدیه دروگبا به اندازه ای برای مردم کشورش هزینه کرده است که گفته می شود در صورت کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری در ساحل عاج، 90 درصد آرا را به خود اختصاص خواهد داد.

 

این چهره که به خاطر تلاش هایش برای مردم ساحل عاج توسط نشریه معتبر تایم به عنوان یکی از 100 مرد مهم دنیا معرفی شده است، در سال 2009 دستمزد سه میلیون پوندی اش از امضای قرارداد با شرکت پپسی را به طور کامل برای ساخت یک بیمارستان در زادگاهش هزینه کرد.

 

او این اواخر بنیاد خیریه ویژه خودش را نیز به راه انداخته است و روبن آبراموویچ نیز وعده داده که به او کمک خواهد کرد. بنیاد خیریه مهاجم تیم فوتبال چلسی، این روزها پروژه ساخت یک بیمارستان دیگر در ساحل عاج را دنبال می کند.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

دیوید جیمز

افزایش بیماری ایدز در قاره آفریقا، موجب شد دیوید جیمز در سال 2005 به همراه یک گروه برای آگاهی بخشی در ارتباط با این بیماری به کشور مالاوی سفر کند. این گلر در زمان اقامت کوتاه مدت در این کشور، بنیاد خیریه اش را همانجا تاسیس کرد.

 

بنیاد خیریه او خیلی زود با دانشگاه وست مینستر لینک شد و براساس قراردادی که به امضا رسید قرار شد وست مینستر شعبه ای را نیز در کشور مالای تاسیس کند و مردم این کشور هم بتوانند مدرک معتبر این دانشگاه را دریافت کنند.

 

دیوید جیمز که این روزها در کشور هند توپ می زند و گفته می شود یکی از دلایل این اتفاق، علاقه او به تاسیس یک شعبه از خیریه اش در این کشور است، در روزنامه های بریتانیایی نیز به صورت هفتگی مطلب می نویسد و همه حقوقش از این راه را به افراد نیازمند می دهد.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

اتوئو

آخرین بار وقتی در شبکه تلویزیونی سی ان ان درباره میزان هزینه هایش در خیریه از او سوال کردند، برافروخته شد و جواب داد: «پول هیچ اهمیتی در این ماجرا ندارد.»

 

سامی اتوئو برخلاف مصاحبه های تندش، شخصیت آرامی دارد. او از همین حالا قدم های بلندی در راه آینده فوتبال کامرون برداشته است. شاید جالب باشد بدانید که چند تا از مهره های این فصل بارسلونای B، با حمایت مالی مستقیم او توانسته اند فرصت حضور در لاماسیا را به دست بیاورند.برای مثال می توان به جان ماری دونگوی کامرونی اشاره کرد که اگر با اتوئو آشنا نمی شد شاید هرگز نمی توانست یکی از امیدهای آینده دنیای فوتبال باشد.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

فیل نویل

تولد دختر فیل نویل، زندگی او را با یک تغییر اساسی روبرو کرد. ایزابلای کوچک، با مشکل فلج مغزی مواجه است. آگاهی بازیکن سابق من یونایتد از این بیماری در سال های اخیر، سبب شده او و همسرش در یکی از بیمارستان های بزرگ کشور انگلیس بنیادی برای کمک به بچه های فلج مغزی به راه بیندازند. فیلیپ یک چهارم دستمزد دریافتی اش در زمان نشستن کنار موریس روی نیمکت من یو را به صورت مستقیم به این بنیاد پرداخت کرده است.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

کانو

بنیاد خیریه کانو، خاص تر از سایر بنیادهای خیریه ستاره های فوتبال است. این فوتبالیست بازنشسته نیجریه ای، بنیادی به نان «قلب کانو» دارد که در آن هزینه های عمل قلب کودکان نیجریه ای را تامین می کند. بنیاد او تاکنون 415 عمل جراحی را به لحاظ مالی حمایت کرده و آمار خیره کننده 98.5 درصد موفقیت این جراحی ها، یعنی این ستاره دوست داشتنی توانسته جان کودکان پرشماری در کشور را نجات دهد.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

استیون جرارد

«اس اف جی» در فوریه 2011 حیاتش را آغاز کرد. استیوی جرارد در همین دوره نه چندان طولانی سه ساله، حمایت بسیاری از چهره های معروف را در بنیاد خیریه خود داشته است و توانسته قدم های جالب توجهی بردارد. این بنیاد برنامه های هفتگی خیریه ای را برگزار می کند و از هر کدام از این برنامه ها که بیشترشان به بازی های گلف ختم می شوند، درآمد زیادی را برای افراد نیازمند جمع می نماید.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


درک کویت

 

ستاره این روزهای فنرباغچه سال هاست که به همراه همسرش بنیاد خیریه شخصی شان را به راه انداخته اند. همسر کویت پیش از او نیز چنین فعالیت هایی را تجربه کرده بود و اضافه شدن ثروت درک به زندگی اش، این شانس را به او بخشید تا خالق یکی از مشهورترین بنیادهای خیریه در کره زمین باشد.

 

بنیاد خیریه کویت در هلند به صورت ویژه برای بچه های ناتوان جسمی و ذهنی ساخته شده است. آنها در بنیادشان به صورت مرتبط برای بچه ها برنامه های ورزشی و به ویژه فوتبالی می گذارند و معتقدند که این کودکان نباید به خاطر محدودیت جسمی یا ذهنی از فوتبال لذت نبرند.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


 

برباتف

در سال 2011، جایزه بهترین بنیاد خیریه کشور بلغارستان به دیمیتار برباتف رسید. تمرکز مالی بنیاد بربا بیشتر بر روی کودکان کار قرار دارد و این بازیکن موفق شده در سال های اخیر، بسیاری از آنها را با حمایت مالی خود از کارهای طاقت فرسا دور نگه دارد و به سمت تحصیل بفرستد. او همه مبالغ دریافتی در مراسم انتخاب بهترین بنیاد خیریه را نیز به خود بچه ها تقدیم کرده است.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 

 


مسی

بنیاد خیریه مسی در سال 2007 برای کمک به تحصیل و سلامتی کودکان در نقاط مختلف کره زمین تاسیس شد. فوق ستاره بارسلونا که در کودکی با مشکل هورمونی دست و پنجه نرم می کرد، این امکان را پیش روی هموطنان کوچکش گذاشت تا با مراجعه به بنیاد او، بتوانند درمان های اینچنینی را با هزینه ای بسیار کم پشت سر بگذارند.

 

لئو در سال 2010 مبلغ 600 هزار دلار برای ساخت بیمارستانی در محل تولدش روزایو هزینه کدر و شنیده می شود در نظر دارد در آینده ای نزدیک نیز به ساخت چند بیمارستان دیگر در آرژانتین کمک کند. بنیاد خیریه مسی، هماهنگ کننده چند دیدار خیریه در هر سال نیز هست.

 

این بنیاد در سال 2014 به جابجایی ناسالم هزینه های دریافت شده برای برگزاری دیدارهای خیریه متهم شد، اتهامی که البته هنوز به اثبات نرسیده است.

فوتبالیست هایی که بنیاد خیریه دارند + عکس

 
 
 

تبلیغات