تبلیغات

تبلیغات

سرقت مسلحانه طلا با پیامک های نوجوان 13 ساله!

مجموعه : اخبار حوادث
سرقت مسلحانه طلا با پیامک های نوجوان 13 ساله!

سرقت مسلحانه از یک  طلا فروشی درمشهد با پیامک های نوجوان 13 ساله!

 

رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي در تشريح جزئيات جرايم دزدان مسلح نقابدار گفت: اعضاي اين باند مخوف اقدامات مجرمانه خود را از دهم تيرماه در مشهد آغاز کردند.

 

تکناز سرهنگ کارآگاه حسين بيدمشکي افزود:«م» و «ع» ۲ عضو اصلي باند خودروي پژو پارس سفيد رنگي را به طور مسلحانه در مشهد سرقت کردند و همان لحظه با خودروي مذکور به طرف نيشابور گريختند.

 

 وي با بيان اين که متهمان نقشه سرقت مسلحانه از يک طلافروشي را در سر مي پروراندند، اضافه کرد: آنان ۲ روز خودرو را در يکي از خيابان هاي نيشابور مخفي کردند و سپس اطلاعاتي را از مادر يکي از متهمان که در نزديکي طلافروشي، فروشگاه پوشاک داشت به دست آوردند. وي تصريح کرد: آنان يک قبضه سلاح وينچستر را که از مدتي قبل به مبلغ ۲ ميليون تومان خريده بودند آماده شليک کردند. اين در حالي بود که از قبل نقاب هايي را نيز براي آن که شناسايي نشوند از مشهد تهيه کرده بودند و نوجوان ۱۳ ساله اي را که خواهرزاده سرکرده باند است به نيشابور کشاندند تا اطلاعات طلافروشي را همزمان از محل ارتکاب جرم براي آن ها پيامک کند.

 

 سرهنگ بيدمشکي خاطرنشان کرد: ۲ متهم اصلي سوار بر پژوي مسروقه کنار خيابان توقف کردند و با ورود مسلحانه به طلافروشي حدود ۲ کيلوگرم طلا را داخل کيسه ريختند اما همزمان نيروهاي گشت انتظامي وارد عمل شدند که اين موضوع منجر به درگيري مسلحانه شد و يکي از افسران نيرو و ۲ عابر ديگر نيز مورد اصابت گلوله هاي وينچستر قرار گرفتند و مجروح شدند. مقام ارشد انتظامي ادامه داد: با وقوع اين سرقت، دادستان نيشابور با صدور دستورات ويژه اي خواستار دستگيري متهمان شد.

 

 اين در حالي بود که بررسي ها نشان مي داد متهمان، پژو پارس سفيد را در نيشابور رها کرده و با يک دستگاه پرايد از محل گريخته اند. بنابراين گروه ويژه اي از کارآگاهان اداره جنايي پليس آگاهي استان مأمور رسيدگي به اين پرونده شدند و پس از هماهنگي با دادستان مشهد که نظارت دقيقي بر عمليات پليس داشت اين پرونده نيابتي به شعبه ۹۰۴ دادسراي انقلاب مشهد ارجاع شد و عمليات هاي اطلاعاتي در کنار قاضي «حيدري» در ۲ شهر مشهد و نيشابور متمرکز شد.

 

سرهنگ بيدمشکي افزود: پس از مدتي فعاليت هاي پليسي و رصدهاي اطلاعاتي، کارآگاهان با پيگيري سرنخ هاي موجود به اطلاعاتي دست يافتند که نشان مي داد دزدان مخوف در نزديکي ميدان نمايشگاه بين المللي مشهد مخفي شده اند. بنابراين با توجه به مسلح بودن آنان، عمليات پليس به طور همزمان و در قالب ۸ تيم عملياتي آغاز شد تا اين که همه متهمان و عوامل مرتبط در اقدامي غافلگير کننده در مشهد و نيشابور به محاصره درآمدند و دستگير شدند.

 

 رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي با اشاره به کشف سلاح وينچستر در منزل خواهر متهم اصلي افزود: بازجويي از متهمان با حضور قاضي پرونده در همان لحظات اوليه دستگيري آغاز و مشخص شد که طلاهاي مسروقه را داخل باغي در نيشابور و زير خاک پنهان کرده اند که بلافاصله طلاها نيز کشف شد.

 

 اما بررسي ها مشخص کرد «ع» يکي از متهمان اصلي پس از دستبرد به طلافروشي، طلاهاي مسروقه را به نامزدش تحويل داده است و او نيز حدود نيم کيلو از طلاها را بدون اطلاع «م» (سرکرده باند) سرقت کرده است. سرهنگ بيدمشکي همچنين به توقيف ۲ خودرو در اين باره نيز اشاره کرد و گفت: ۲ متهم اصلي که ۲۲ و ۲۰ سال سن دارند از ۱۰ روز قبل در محاصره پليس قرار داشتند و کوچکترين رفت و آمدهاي آنان کنترل مي شد.

 

وي با اشاره به اين که در اين رابطه ۴ زن و ۴ مرد دستگير شده اند و ۲ متهم اصلي نيز با طلاهاي مسروقه ازدواج کرده بودند، تصريح کرد: متهمان مذکور به جرايم خشن ديگري نيز در مشهد اعتراف کرده اند اما سرقت مسلحانه آنان در نيشابور و شليک گلوله به سوي مردم، جوي از ناامني و رعب و وحشت ايجاد کرده بود که بحمدا… با همکاري صميمانه دادستان نيشابور و مشهد و همچنين دستورات ويژه قاضي پرونده، اين عمليات به نتيجه رسيد.

 

قاضي شعبه ۹۰۴ دادسراي انقلاب اسلامي مشهد نيز پس از بازجويي از متهمان به برخي از آنان اتهام «محارب» را تفهيم کرد و سپس افراد دستگير شده به نيشابور منتقل شدند .

 

 

تبلیغات