تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

چگونه پوستی زیبا و زنانه داشته باشید؟

مجموعه : نکات مهم پوست
چگونه پوستی زیبا و زنانه داشته باشید؟

برای اینکه پوستی لطیف، زیبا و زنانه داشته باشید باید نکات خاصی را رعایت کنید.

 

1. مصرف میوه و سبزیجات را دو برابر کنید تا پوستی لطیف و زیبا داشته باشید

خوردن مقدار مناسبی از میوه و سبزیجات به شما سلامتی و زیبایی می‎بخشد. یک مطالعه در سال 2012 در مجله پلاس وانر ( Plos One ) نشان می‎دهد، افرادی که مواد غذایی رنگارنگ مصرف می‎کنند سالم‎تر و جذاب‎تر هستند. الیزا زید ( Elisa Zied )، متخصص تغذیه و نویسنده مجله‌ی جوان‎تر در هفته‎ آینده ( Younger Next Week ) می‎گوید : یکی از دلایل آن کارتینوئید موجود در میوه‌ها و سبزیجات ( مثل هویج، کدو تنبل، فلفل قرمز و کدو ) است. یک مطالعه در مجله‎ آمریکایی تغذیه بالینی نشان می‎دهد افرادی که به طور منظم مقدار زیادی ویتامین C مصرف می‎کنند، کم‎تر در معرض ابتلا به چین و چروک و خشکی پوست و پوسته پوسته شدن هستند. ( احتمالا به این دلیل که این ماده‎ی مغذی باعث تولید بیش‎تر کلاژن می‎شود. )دکتر زید ( Zied ) توصیه می‎کند در هر روز چهار و نیم لیوان میوه و سبزیجات مصرف شود و اظهار می‎دارد که خانم‎ها به طور متوسط تنها حدود دو و نیم لیوان مصرف می‎کنند.

 

2. برای داشتن صورتی زیبا و جذاب این مورد را 2 بار در روز انجام دهید

امی گریبر ( Emmy Graber ) متخصص پوست و استادیار درماتولوژی در دانشکده‎ پزشکی دانشگاه بوستون ( Boston ) اظهار می‎دارد: بسیاری از خانم‎ها صورت خود را بین 3 الی 4 بار در روز می‌شویند. اما مطالعات نشان می‎دهد که شستشوی صورت بیش از 2 بار در روز مناسب نیست و توصیه نمی‎شود. هرچه بیش‎تر صورتتان را بشوید، پوستتان را بیش‎تر از روغن‎های طبیعی محروم می‎کنید. گریبر ( Graber ) همچنین می‎افزاید: یک لیف حمام در از بین بردن سلول‎های مرده، کثیفی و آرایش از صورتمان کمک می‎کند.

 

3. زیر چشم تان کرم ضد آفتاب نزنید

گریبر ( Graber ) اظهار می‎دارد: این کار کمی نادرست است، چرا که پوست زیر چشم بسیار نازک و حساس است و با اینکه در معرض آسیب دیدن از سمت اشعه ماوراء بنفش است، مستعد آسیب پذیری از سمت مواد تشکیل دهنده‎ ضدآفتاب هم می باشد. در نتیجه بهتر است به جای استفاده از کرم ضدآفتاب برای زیر چشم‎هایتان عینک آفتابی بزرگی تهیه نمایید و آن را به چشمانتان بزنید. گریبر ( Graber ) می‎افزاید: عینک‎ها بین 99% تا 100% از اشعه ماوراءبنفش جلوگیری می‎کنند.

 

لباس ها از پوست تان در برابر اشعه خورشید محافظت نمی کند

فکر می‎کنید پوستتان با لباس محافظت می شود؟ ایساک نویهاس ( Issac Neuhaus ) جراح و دانشیار درماتولوژی در UCSF می‎گوید : پیراهن‎های رنگ روشن درصد محافظت بسیار کمی در مقابل نور آفتاب، چیزی حدود 5 الی 7، دارند. اگر لباس روشن تان جذب یا خیس و یا جنس آن از کتان باشد دارای رنگدانه‌هایی است که اشعه ماوراء بنفش را جذب می‎کند پس محافظت کم‎تری از پوستتان می‎کند.

 

5. حالت خوابیدن در داشتن پوستی سالم و شاداب موثر است

تنها 14% آمریکایی‎ها به پشت می‎خوابند. نویهاس ( Neuhaus ) می‎گوید: خوابیدن به بغل یا به شکم باعث می‌شود قسمت‎هایی که صورت روی بالش قرار می‎گیرد جوش بزند. اگر مشکل خروپف، مشکل تنفسی، زانو درد یا کمر درد دارید، بالشی از جنس ابریشم یا بالش‎هایی را که برش مخصوص برای صورت دارند انتخاب کنید.

 

6. چکاپ سالیانه تان را هرگز فراموش نکنید

حتما شنیده‎اید که سالی یک بار باید به درماتولوژیست برای تشخیص سرطان پوست مراجعه کنید. جکسون می‎گوید: علت آن این است که متخصصین پوست، سرطان پوست یا هرگونه اختلال در پوست را در همان مراحل اولیه به دلیل آموزشی که دیده‎اند، تشخیص می‎دهند. هرچه زودتر به وجود سرطان پی ببرید، درمان راحت‎تر خواهد بود.

 

تهیه و تنظیم : مجله تکناز

 

تبلیغات