تبلیغات

تبلیغات

این مرد را شناسایی کنید + تصویر

مجموعه : مجله خبری
این مرد را شناسایی کنید + تصویر
تصویر مردی که در بخش زیر آمده است را شناسایی کنید.  23 فروردین ماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 169 مشیریه به مأموران اعلام کرد که کیف جیبی‌اش توسط سرنشین یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ سرقت شده است.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جیب بری» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ 23 فروردین امسال قصد مسافرت به سمنان را داشتم، به سه راه افسریه رفته و سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ با 4 سرنشین شدم که دو مسافر در صندلی عقب نشسته بودند.

 

وی افزود: زمانی که قصد داشتم سوار ماشین شوم، سرنشین صندلی جلو عنوان کرد که چند صد متر جلوتر قصد پیاده شدن دارد و به این بهانه پیشنهاد کرد که مسافتی کوتاه را به مراه وی به صورت دو نفره طی مسیر کنیم، من هم با قبول پیشنهاد این شخص که تصور می‌کردم مثل من یک مسافر است سوار ماشین شدم اما هنوز فاصله زیادی طی نشده بودکه راننده عنوان کرد «درب جلو باز است» و به این بهانه چندین بار اقدام به محکم کردن درب سمت من کرد.

 

این مرد را شناسایی کنید + تصویر

 

این مالباخته ادامه داد: پس از آن ، راننده پرسید کجا می روی و من هم در پاسخ عنوان کردم سمنان، در این زمان راننده مدعی شد که وی به قصد کارخانه سیمان مسافر سوار کرده و به این بهانه و بدون گرفتن پول کرایه مرا از ماشین پیاده کرد، زمانی که از ماشین پیاده شدم پس از گذشت چند دقیقه متوجه سرقت کیف جیبی همراه خود شدم.

 

هم زمان با آغاز رسیدگی به پرونده و بررسی پرونده‌های مشابه از سوی کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی، ده‌ها پرونده سرقت‌های مشابه دیگر به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

 

اظهارات شکات و مالباختگان نشان داد سرنشینان انواع خودروهای سواری «پژو» و «پراید» در رنگ‌های مختلف اقدام به سوار کردن مسافر در صندلی جلو به مراه فرد دیگری حدوداً 50 ساله کرده و بدین شیوه و شگرد اقدام به جیب بری می‌کنند.

 

بررسی اظهارات مالباختگان در خصوص مبدأ و مقصد آن‌ها در زمان سوار شدن به خودروها نشان داد که عمدتاً در خروجی‌های شهر تهران به ویژه در مناطق سه راه افسریه، سه راه تهرانپارس، پایانه ترمینال جنوب و میدان آزادی قصد رفتن به سایر شهرها به ویژه شهرها و شهرک‌های حومه شهر تهران از قبیل بومهن، رودهن، پردیس، کرج، فیروزکوه، دماوند، ورامین و پاکدشت را داشته‌اند .

 

با توجه به اظهارات شکات و مالباختگان مبنی بر اینکه در تمامی سرقت‌ها فردی حدوداً 55-50 ساله کنار آن‌ها در صندلی شاگرده راننده نشسته، کارآگاهان احتمال دادند که این شخص از مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی است به همین جهت بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی مورد بررسی قرار گرفت و کارآگاهان با انجام چهره‌نگاری موفق به شناسایی مجرم سابقه‌دار و حرفه‌ای در زمینه جیب بری به نام «اکبر» شدند.

 

بررسی سوابق «اکبر . خ» نشان داد که وی با داشتن سوابق متعدد سرقت بارها به اتهام جیب بری توسط اداره هفدهم، پایگاه دوم و پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز پس از دستگیری توسط تیم مبارزه با جیب بری اداره هفدهم پلیس آگاهی روانه زندان شده اما پس از گذشت مدتی، در تاریخ 12 اسفندماه 91 از زندان خارج و از آن زمان متواری است.

 

با شناسایی متهم از سوی ده‌ها مالباخته، دستگیری «اکبر . خ» در دستور کار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

با بهره گیری از اظهارات شکات و مالباختگان مبنی بر اطلاعات ناقص به دست آمده از شماره پلاک خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ استفاده شده در بیشتر سرقت‌ها و انجام اقدامات پلیسی، مالک خودرو پژو 405 شناسایی و تحقیقات از وی توسط کارآگاهان پایگاه ششم انجام شد.

 

این شخص پس از حضور در پایگاه ششم و شناسایی تصویر متهم به عنوان خریدار خودرو، عنوان کرد که پژو 405 را به صورت وکالتی به این شخص فروخته است.

 

با توجه به اطلاعات به دست آمده  دستور توقیف خودرو به همراه دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس آگاهی ثبت و سرانجام گشت انتظامی استان قم موفق به شناسایی خودرو، توقیف آن و همچنین دستگیری متهم اصلی پرونده شد.

 

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعترافات متهم به ده‌ها فقره جیب بری همراه با سایر اعضای خانواده‌اش گفت: برابر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم اصلی پرونده به همراه سایر اعضای خانواد‌ه‌اش اقدام به انجام سرقت در تهران و همچنین سایر شهرها و استان‌ها داشته که برابر هماهنگی‌های به عمل آمده با مقام قضایی، سایر اعضای خانواده متهم دستگیر و جهت تحقیقات به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

 

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی پرونده از سوی مقام قضایی گفت: با توجه به سوابق متعدد متهم اصلی پرونده در ارتکاب سرقت به شیوه جیب بری، اعتراف به ده‌ها فقره جیب بری در تهران و سایر شهرها و استان‌های کشور، شناسایی از سوی ده‌ها مالباخته و به منظور شناسایی دیگر جرائم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر وی از سوی مقام قضایی صارد شده است.

 

وی تأکید کرد: به همین جهت از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نبرد شمالی مراجعه کنند، همچنین از کلیه شهروندانی که اطلاعاتی در خصوص سایر جرائم ارتکابی متهم دارند درخواست می‌شود تا اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21865863 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

 

 

 

 

تبلیغات