تبلیغات

تبلیغات

آیفون 6 قبل از عرضه جهانی در بازارهای تهران رونمایی شد

آیفون 6 قبل از عرضه جهانی در بازارهای تهران رونمایی شد

آیفون 6 قبل از عرضه جهانی در بازارهای تهران رونمایی شد. آیفون6 با نمایشگر 4.7 اینچی و ضخامت 6.6 میلی‌متری، بزرگترین مزیت ویترین این فروشگاه در برابر سایر غرفه‌های حاضر در این پاساژ است.

 

 آیفون۶ با وجود اینکه چهار روز گذشته معرفی شد و قرار است تا شش روز دیگر در بازارهای جهانی توزیع شود، دور میدان ولیعصر(عج) تهران به نمایش درآمد.

 

بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات در هفته‌ای که گذشت مربوط به رونمایی پرچم‌داران تازه‌ای از آیفون با نام‌های 6 و 6 پلاس بود.

 

رونمایی از گوشی‌های جدید اپل سه‌شنبه شب گذشته در حالی روی داد که ساعاتی پیش از برگزاری مراسم شاهد طلا شدن بدنه این گوشی توسط یکی از طراحان بزرگ مُد بودیم و ساعاتی پس از مراسم نیز همان طراح خبر از سلطنتی کردن آن گوشی داد.

 

گوشی سلطنتی برخلاف “طلا”، شش هزار و 127 برلیان ریز را در قاب خود جای داده و لوگوی اپل در پشت آن با الماس برش خورده که در نوع خود بی‌نظیر است؛ اما همانطور که از عنوان آن بر می‌آید این گوشی بیشتر شایسته شاهزاده‌ها و کاخ نشینانی که توانایی پرداخت هفت میلیارد تومان را داشته باشند، است.

 

اما باریک‌ترین گوشی آیفون که قرار بود نمایشگری از یاقوت کبود داشته باشد، سرانجام نتوانست این طرح را اجرایی کند و از همین بابت بسیاری از نگاه‌ها از آن برداشته شد.

 

با این حال آیفون‌های 6 و 6 پلاس که قرار است شش روز دیگر یعنی 19 سپتامبر توسط کارخانه اپل توزیع شوند، اکنون در پشت یکی از ویترین‌های پاساژ موبایل ایرانیان ظاهر شده است.

 

آیفون6 با نمایشگر 4.7 اینچی و ضخامت 6.6 میلی‌متری، بزرگترین مزیت ویترین این فروشگاه در برابر سایر غرفه‌های حاضر در این پاساژ است.

 

جالب است که هنگام عبور از پیاده رو جلوی این بازار، دو جوان چنان به ویترین این فروشگاه زل زده‌ بودند که نظر هر عابری را به خود جلب می‌کردند.

 

کافی بود با کمی مکث در کنار آنها، متوجه حضور آیفون6 در پشت ویترین شویم.

واقعا جالب است، آیفونی که چهار روز گذشته معرفی شد اکنون در پشت ویترین مغازه‌های ایران است!

 

اما زمانیکه با تعجب وارد مغازه فروشنده می‌شویم و با خنده‌های موزیانه او مواجه می‌شویم، ناخودآگاه آب سردی بر روی تمام هیجانات خالی می‌شود.

 

چنین ماکت و سمپل تمیزی قطعا در وهله اول نظر هر گوشی شناسی را به خود جلب می‌کند و آیفون بازان را پشت ویترین می‌کشاند اما جای هیچ نگرانی نیست، آیفون6 هفته دیگر در ایران عرضه می‌شود.

 

درست است، غالب فروشندگان به نام و واردکننده این پاساژ خبر از فروش این گوشی در هفته آتی دادند.

دو واردکننده صاحب غرفه در این پاساژ اقدام به پیش ثبت‌نام از متقاضیان می‌کنند و یکی از آنها بنری با این مضمون را سر در مغازه‌اش آویخته است.

 

مغازه‌داری که ماکت آیفون6 را در ویترین دور میدان ولیعصر قرار داده با قطعیت می‌گوید که از هفته دیگر فروش این گوشی را به احتمال زیاد با 6 میلیون تومان استارت می‌زند اما همسایه دیوار به دیوار آن می‌گوید که اگر دنبال این گوشی هستی تا قبل از اینکه وارد بازار شود، دو میلیون تومان بیعانه بده تا آن را به قیمت 3 میلیون و 800 هزار تومان برایت وارد کنم.

 

اما محدوده قیمتی برای این گوشی همان 5 تا 6 میلیون تومان است و پنج فروشنده دیگر خبر از فروش گسترده آن طی هفته آتی دادند.

 

یکی از فروشندگان این پاساژ که اسم مستعار آن مهدی بِلَک است، می‌گوید: مردم نباید گول کسانی را بخورند که از آنها پول زیادی می‌گیرند تا با قیمت مناسب و سریع آیفون6 را در اختیار آنها قرار دهند زیرا از هفته دیگر موجودی پاساژ برای این محصول فول می‌شود.

 

وی معتقد است که در مرحله اول عرضه، قیمت این گوشی نجومی و حدودا 6 میلیون تومان است اما اگر ظرف دو ماه براساس تجربه، قیمت آن به 4 میلیون تومان نزدیک می‌شود.

 

آیفون6 مجز به تراشه 64 بیتی براساس لیتوگرافی 20 نانومتری است و دو میلیارد ترانزیستور در آن وجود دارد. این معماری به کوچک‌تر شدن 13 درصدی این تراشه نسبت به A7 و 25 درصد سریع‌تر شدن آن است.

 

باید منتظر رونمایی از این گوشی در ایران تا هفته آتی بود و آنگاه دقیق‌تر راجع به قیمت اظهار نظر کرد.

 

 

 

منبع: تسنیم

 

 

تبلیغات