تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

دست‌ها‌یی زیبا داشته‌باشید

دست‌ها‌یی زیبا داشته‌باشید
همیشه در مراقبت از پوست، بلافاصله به یاد مراقبت از پوست صورت می‌افتید اما هرگز نباید فراموش کنید که مراقبت از پوست دستها نیز بسیار مهم است.

 
 

همیشه در مراقبت از پوست، بلافاصله به یاد مراقبت از پوست صورت می‌افتید اما هرگز نباید فراموش کنید که مراقبت از پوست دستها نیز بسیار مهم است. داشتن دستهایی لطیف و زیبا در افزودن زیبایی شما امری مهم به شمار می‌رود.

لذا با رعایت موارد ذیل می‌توانید بیش از پیش مراقب دستهای خود باشید :

 1- زمانی كه مشغول انجام كارهای خانه می‌شوید دستكش پلاستیكی به دست كنید بخصوص زمان‌هایی كه با آب و مواد شوینده شیمیایی كار می‌كنید . در صورت داشتن حساسیت به دستکش پلاستیکی می‌توانید ابتدا دستکش نخی پوشیده و بعد دستکش پلاستیکی را روی آن بپوشید.

2- هرگز دست های خود را با آب بسیار داغ نشویید چرا كه آب داغ چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد .

 -3 همیشه با استفاده از كرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌كننده دستهای خود را پس از شستشو یا انجام كارهای خانه چون ظرف یا لباس شستن، مرطوب كنید . بهترین زمان استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده وقتی است که هنوز دستهای شما مرطوب است.

4- در روزهای آفتابی و یا روزهای سرد سال از دستكش استفاده کنید.

5- برای از بین بردن زگیل‌های دست، روی آن‌ها را دوبار در روز شیره تازه درخت انجیر بمالید.(در محل جداشدن برگ از شاخه درخت انجیر شیره‌ای سفید رنگ خارج می‌گردد که در صورت استفاده از آن بر روی زگیل‌های دست آنها را از بین می‌برد.)

6- دست‌های ترك‌ترك خورده و خشك‌شده را در آب گرم شستشو داده و با وازلین یا اوسرین چرب کنید و برای تاثیر بیشتر می‌توانید پوششی پلاستیکی بر روی دستهای خود بکشید.

7- در آخر اگر دستهای شما دچار هر گونه مشکل و یا بیماری گردید حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز 

تبلیغات