تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

آیا پلکها را هم می‌توان عمل کرد؟

آیا پلکها را هم می‌توان عمل کرد؟
از نظر زیباشناسی، چشمها مهمترین جزء صورت هستند. چشمها نشاندهنده سن فرد و منعكس كننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و ….

 
از نظر زیباشناسی، چشمها مهمترین جزء صورت هستند. چشمها نشاندهنده سن فرد و منعكس كننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشمها و پلكها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان میدهند. عمل جراحی پلاستیك پلكها كه اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده میشود. برای برداشتن پف پلكها، اصلاح افتادگی پلك و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است هرچند كه ممكن است مقداری از چین و چروكهای سطحی پلك را نیزكمتر نماید. باید توجه داشت كه با این عمل سیاهی دور چشمها برطرف نمیشود و همچنین این عمل كمكی به كسانی كه تورم پلكهایشان بدلیل بیماریهای متابولیكی است نمیكند ( مثل تورم پلك ناشی از پركاری تیروئید ). در این عمل میتوان پلكهای فوقانی و تحتانی رابطور مجزا یا همزمان مورد عمل قرار داد .

نوع بیهوشی : با سه روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی كامل قابل انجام است .در انتخاب نوع بیهوشی نظر شما لحاظ خواهد شد .

مدت عمل : چهار پلك حدود ۲ ساعت

تكنیك عمل :
پلک بالا : برش درست روی چین پلك داده میشود لذا احتمال اینكه بعد از عمل جای برش روی پلكها بماند فوق العاده اندك است. بعداز برداشتن از پوست و نسج زیر پوستی، درصورت لزوم كیسه های چربی نیز برداشته شده و محل برش با نخ بسیار نازك دوخته میشود.
پلک پائین :  مثل مورد بالا است فقط برش اولیه درست زیر مژه ها داده میشود .

نكاتی كه بیمار باید بداند:

۱ – از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مثل بروفن، ایندومتاسین، پیروكسیكام، مفنامیك اسید استفاده نكنید و چنانچه به هر دلیلی به مسكن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا كدئینه استفاده كنید.
 ۲ – قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را كاملا پاك نمایید.
۳ – بعد ازعمل به مدت سه روز از قطره های نفازولین چشمی‌و اشك مصنوعی استفاده نمایید .
۴ – آنتی بیوتیك تجویزی را به مدت یكهفته مرتبا مصرف نمایید .
۵ – تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از كمپرس سرد صورت استفاده نمایید. بدین منظور میتوانید چند تكه كوچك یخ را در كیسه فریزر ریخته در كیسه را بسته و آن را روی صورت خود قرار دهید .
۶ – درطی چند روز اول بعداز عمل كمتر دراز بكشید و هنگام درازكشیدن نیز بهتر است بالشت زیر سر شما بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود. این كار باعث میشود كبودی و تورم شما به حداقل برسد .
۷ – شش روز بعد از عمل برای كشیدن بخیه ها به مطب مراجعه كنید .

تبلیغات