عکس های دیدنی دختری با سوژه های طنز و جالبپدری با له شدن زیر چرخ تریلی جان پسرش را نجات داد 18+ ازدواج عجیب این مرد با چند زن مصنوعی (+عکس)سری جدید پ نه پ های خنده دارمعرفی دوچرخه دوست ، ترین کشورهای جهان + (تصاویر)اتصال گوش جدا شده دختری با کمک زالوها ! + عکسمعرفی مکمل های کاهش دهنده وزن دو راه کار فوق العاده ساده برای ترک سیگارتصاویر دیدنی کنسرت بنیامین در مدرسه استثنایی کودکان کم توان پایش مرز با بالن‌های مرزبانی ( +عکس) معرفی 5 گیاه دارویی برای درمان حساسیت فصلیرونمایی از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش (عکس) سایت ثبت نام بیمه سلامت (+ شرایط )پسر بچه ای که روی اعصاب لاریجانی راه می رفت! + عکسخانه درختی شبیه به تخم مرغ در جنگل های کانادا (تصاویر)چشمک زدن جالب اوباما در سخنرانی (تصویری)تصاویری از خانواده دانش آموزان کشتی غرق شده در کره جنوبینشان عالی امریکا برای دختر جوان ایرانی + عکسبا این لنز در تاریکی همه اشیاء را ببینید! + (عکس)خواص دم نوش ریحانعکاس نگون بختی که خود طعمه بهمن شد + عکسترسناک ترین هیولای دریا در اعماق اقیانوس + تصاویر رفتارهای دیدنی و عجیب دارکوب های بلوط (+عکس)تولد بسیار عجیب یک کره شتر از دو شتر ماده! +(عکس)جدیدترین مدل شورلت با 625 اسب بخار قدرت + تصاویراس ام اس های جدید معذرت خواهیلوگوی دیدنی ویژه ی گوگل به یاد 198 سالگی
تصاویری از امضا گرفتن دختران از محمد رضا گلزاردختری که در عروسی همه را حیرت زده کرد؟!! + تصاویرلورفتن اقدام زشت این دو زن توسط دوربین مخفی + عکس پورشه فوق العاده ۹۱۱ رنگی رنگیِ خوشگل! +عکستصاویری از شباهت جالب ستاره ها به شخصیت های کارتونی انتخاب چهره های سینمایی محبوب از دید مرددم تهران (عکس)پدری با له شدن زیر چرخ تریلی جان پسرش را نجات داد 18+جهاد نکاح دو دختر اتریشی در سوریه ( + عکس)عکس های دیدنی دختری با سوژه های طنز و جالب ازدواج عجیب این مرد با چند زن مصنوعی (+عکس)دختر 13 ساله با چهره ای 50 ساله و باورنکردنی(+عکس) گفت‌وگو با پو لدارترین زن آهنین ایران! + عکسذکر این صلوات بسیار مجرب را از دست ندهید اولین دستگاه خودپرداز حشیش در ایالت کلرادو!! عکسعکس نوشته های طنز و بسیار خنده دارعکس هایی از بازیگر جدید سریال شاهگوش خانم شیما محمدیعکس های جالب یک کافی شاپ منحصر بفرد در دوربین عکاسیتصاویری از غرق شدن کشتی در کره جنوبی با ۴۷۷ مسافر پسر بچه ای که روی اعصاب لاریجانی راه می رفت! + عکسعکس های جالب و دیدنی از اضافه بار در برخی کشورهاعوامل موثر در ارگاسم زنان چیستاین حمام از طبیعت الهام گرفته است! + (عکس)
پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳    ساعت: ۲:۳۵
تبلیغات
www.tapcd2012.ir      www.tapcd2012.ir
جستجوی مطالب
 

همه چیز در مورد چشم زخم !!

همه چیز در مورد چشم زخم !!
انرژی فرد می تواند تحت تاثیر این روش ها دچار نقصان و ضعف شده و مانع اثر تخریبی آن بر روی دیگران شود
chashmzakhm
نسیم آرامش: چشمت کردن، چشماش شوره، اسفند دود کن تا چشم بد ازت دور بشه...
این ها جملاتی هستند که هر یک از ما در اطراف مان زیاد شنیده ایم. جالب است بدانید که اعتقاد به چشم زخم، چشم شور و... فقط مختص به فرهنگ ما نیست بلکه این اعتقادات جنبه اپیدمی در سراسر جهان حتی در جوامع پیشرفته دارد. اما ریشه این اعتقادات چیست؟
در این باره با دکتر «منصوره شهریاری» روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه به گفتگو نشستیم. به گفته ایشان «علم امروز ثابت کرده که برخی از امواج به اندازه ای قوی هستند که می توانند حتی از دیوارهای ذخیم بتونی هم عبور کنند و تاثیرات مثبت و منفی از خود به جا بگذارند. شاید فرایند چشم زخم که قرآن کریم نیز بر واقعیت آن صحه گذاشته است به این خاطر باشد که امواج نوری چشم بعضی از افراد دارای چنین خاصیتی است به گونه ای که در افراد و اشیاء دیگر تغییر ایجاد می کند.»
اما از «چشم بد» در نگاه عامه، تعبیرات خرافی بسیاری شده است به طوری که آن را ناشی از نگاه حسادت آمیز دیگران می دانند. جالب تر این که در جوامع گوناگون برای دوری از آسیب های ناشی از چشم زخم، راهکارهای گوناگونی وجود دارد. به گفته این استاد دانشگاه «در کشورهای حوزه مدیترانه پوشیدن نوع خاصی لباس و یا استفاده از نوعی پلاک سینه برای مقابله با چشم زخم رایج است. در ایتالیا و اسپانیا خواندن آیات انجیل و تورات و در ترکیه، یونان و بسیاری از کشورهای شرق میانه با استفاده از داروها یا سنگ ها و مهره های مختلف به مبارزه با چشم زخم می پردازند، به عنوان مثال در ترکیه مردم برای فرار از چشم زخم به گوشه ای از دیوار منزل یا اتومبیل خود مهره ای آبی که شبیه به چشم است آویزان می کنند.»
در ایران نیز مردم با سوزاندن دانه های اسفند برای دوری از چشم زخم استفاده می کنند. بزرگ ترها معتقدند دود اسفند جلوی هرگونه بیماری و چشم بد را می گیرد. فرضیه های زیادی نیز در مورد تاثیر دود اسفند بر چشم زخم وجود دارد که آخرین آنها می گوید:« دود اسفند با برقراری نوعی پیوند شیمیایی با مولکول های امواج ساطع شده اثرات این امواج را ضعیف کرده و از رسیدن آنها به مغز جلوگیری می کند.»
اعتقاد به چشم زخم در شرق و غرب آفریقا، آمریکای مرکزی، آسیای جنوبی و مرکزی، اروپا و خصوصا در منطقه مدیترانه بسیار قوی است.
در جوامع بدوی اعتقاد خرافی نسبت به چشم زخم به اندازه ای بود که چشم کسی را که به دیگران، با چشم زخم دچار آسیب کرده بود کور می کردند و یا کودکان تازه متولد شده خود را تا مدت ها از نگاه دیگران پنهان می کردند.
در قرآن کریم در سوره مبارکه قلم، خداوند به منظور جلوگیری از چشم زخم کافران به پیامبر اکرم(ص) می فرماید:« و آنان که کافر شدند چون قرآن را شنیدند، چیزی نمانده بود که تو را چشم بزنند و می گفتند او واقعا دیوانه است.»
پیامبر اکرم(ص) نیز فرموده اند:« چشم زخم حق است پس هر کس از سیرت و صورت برادر مسلمانش خشنود شد خدا را یاد کند، زیرا وقتی خداوند را به یاد آورد، به برادر مومنش ضرری نمی رسد.
از امام صادق(ع) نیز نقل است که « هرگاه چیزی به نظر کسی زیبا آمد بگوید« تبارک الله احسن الخالقین» تا اثر چشم خنثی شود.»
شهریاری در ادامه می افزاید:« از ابتدای خلقت، مصادیق بسیاری در ارتباط با نگاه بد، چشم بد، نظر زدن و... وجود داشته که موجب تحکیم روزافزون این اعتقاد شده و نمی توان آن را یک اعتقاد بی ریشه و اساس دانست. زیرا هستند کسانی که از انرژی های روانی فوق العاده برخوردارند و می توانند با استفاده از این انرژی ها کارهای خارق العاده ای انجام دهند و گاه ممکن است که این انرژی در نگاه یا کلام آنان متمرکز شده باشد اما مطمعنا استفاده از راه های متنوع پیشگیری از چشم زخم، می تواند اثر القای روانی ایجاد کند. به این معنا که انرژی فرد می تواند تحت تاثیر این روش ها دچار نقصان و ضعف شده و مانع اثر تخریبی آن بر روی دیگران شود به عنوان مثال وقتی فرد بداند که در فرهنگش کلمه «ماشاءالله» در چه مواردی گفته می شود، هنگام شنیدن این کلمه تحت تاثیر قرار می گیرد و انرژی نگاه یا کلامش تقلیل می یابد.»
بنابراین نمی توان از جنبه خرافی به چشم زخم نگریست و باید آن را به عنوان نوعی انرژی در وجود انسان تلقی کرد که خود نشانه ای از قدرت بی کران پروردگار است.
محسن باقری
نظر خود را در مورد این مطلب از طریق بخش «ارتباط با ما» برایمان ارسال نمایید تا در زیر همین مطلب درج گردد. لطفا عنوان مطلب را حتما بنویسید.
 
 
تعداد بازدید ۶۶۳۵ بار

ارسال به کلوب ارسال به فبس بوک ارسال به گوگل ارسال به فرند فید ارسال به فرند فید

ارسال این مطلب به ایمیل دوستان :
 

 

مجله خبری
پایش مرز با بالن‌های مرزبانی ( +عکس) سایت ثبت نام بیمه سلامت (+ شرایط )جزئیات مرگ کودک به خاطر اعتیاد پدر به کامپیوتر!! اولین دستگاه خودپرداز حشیش در ایالت کلرادو!! عکستصاویری از غرق شدن کشتی در کره جنوبی با ۴۷۷ مسافر فزایش یا کاهش قیمت مسکن بعد از فاز دوم یارانه هاموفقیت جراحی نوزاد عجیب 8 دست و پایی ! + عکس هشدار جدی درباره داروهای تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ایبا انصراف از دریافت یارانه از بیمه رایگان بهره مند شوید 3 همسایه ایران در رتبه بالاترین هزینه های نظامی در جهان بز گلپایگانی که 6 قلو زایمان کرد !+ عکس زنی که با کفش پاشنه بلند مردی را به قتل رساند !+ عکس گروگان گیری عجیب با ساتور در وسط خیابان (+ تصاویر) محرم جدیدترین سلاح ارتش جمهوری اسلامی ایران آزادی زن پرتاب کننده کفش به سمت هیلاری کلینتون (+عکس) آخرین قیمت سکه‌، طلا و ارز در بازار (+جدول) اقدام وحشیانه سعودی ها با این زن مسیحی (+عکس) اتهام به قتل کودک ۹ ماهه پاکستانی ! (+عکس) حراج نخستین ناو هواپیمابر هند (+عکس) افرادی که موفق به ثبت نام یارانه نشدن چیکار کنند ؟