تصاویری از امضا گرفتن دختران از محمد رضا گلزار پورشه فوق العاده ۹۱۱ رنگی رنگیِ خوشگل! +عکسبیوگرافی حامد زمانی + تصاویر تزیین میز صبحانه برای روز مادربزرگترین ماهی صید شده در جهان توسط این زن + تصاویرپورشه طلایی سوشا مکانی دروازه بان ملی پوش فولاد +عکسﺳﻼﻡ ﻋﺸﻘﻢ ﺧﻮﺑﯽ..! عاشقانهچیستان های جالب و سرگرم کنندهتفریح و گردشگری یک روزه در طبیعت اصفهان کاریکاتورهای بامزه و خنده دار روز زنپسری که تومور مغزی او را از پایش در آوردند! + تصاویرآشنایی با درخت پر + شرایط نگهداری و عکساس ام اس ویژه روز مادرخوراکی های مفید برای پیشگیری از دیابتبوسه هیجان انگیز و خداحافظی زرافه با این مرد! + عکسهدیه جالب وزیر دفاع آذربایجان به فیروزآبادی (تصویر) بچه دار شدن دختر 12 ساله و پسر 13 ساله !! + عکسطرح ورزش صبحگاهی دانش آموزان با ضرب‌آهنگ زورخانه‌ مادری که قاتل فرزندش را پای چوبه‌دار بخشید + تصاویرتصویری دیدنی از لحظه حرکت و آخرین وداع یا تایتانیکفزایش یا کاهش قیمت مسکن بعد از فاز دوم یارانه هاپرده برداری از بزرگ ترین اطلس جهان در بریتانیا + تصاویریادمان نرود (جملات جالب برای سالمندان)این گونه از آرایشگر برای موهایی جذاب کمک بگیریدزیبایی کرم های ابریشم و مراحل تبدیل شدن به پروانه +عکسمهاجرت عجیب و دیدنی 40 میلیونی خرچنگ ها!! (+عکس) معرفی بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای کودکان
ماشین لوکس پسر قلعه نویی + عکستصاویری از امضا گرفتن دختران از محمد رضا گلزار تنبلی های دیدنی در سرتاسر جهان (عکس) گران ترین مجلس عروسی جهان (+عکس)بد قیافه ترین بازیگران موفق + تصاویرزندگی بسیار عجیب و باورنکردنی این مرد با سه پا + عکس عشق مادربزرگ به نوه اش !+ عکساین مرد بهترین شغل جهان را دارد! + تصاویرلذت دیدن این تصاویر جذاب را از دست ندهید کاریکاتورهای جالب انصراف از یارانه ماجرای خواندنی دختر فراری که یک شب پیش یک طلبه ماند! ذرت مکزیکی نخورید ! نتیجه 40 سال آب ندادن به باغچه توسط این مرد (+عکس) زندگی عجیب یک دختر داخل جسد خرس! + عکس اعتراض جالب یک مرد عربستانی نقص فنی اتومبیلش !+ عکسزنان محافظ و بادی گارد ریاست جمهوری فسلطین! + تصاویر زنی که با کفش پاشنه بلند مردی را به قتل رساند !+ عکس روشی وحشتناک و عجیب برای تبلیغ عسل !(+عکس)بچه دار شدن دختر 12 ساله و پسر 13 ساله !! + عکس آنچه کم داریم ...(+عکس)شما باورتان می شود این ها کیک باشند؟ + (تصاویر) عکس های از هزار جریب با طبیعتی بهشتی
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳    ساعت: ۲:۳۸
تبلیغات
www.tapcd2012.ir      www.tapcd2012.ir
جستجوی مطالب
 

همه چیز در مورد چشم زخم !!

همه چیز در مورد چشم زخم !!
انرژی فرد می تواند تحت تاثیر این روش ها دچار نقصان و ضعف شده و مانع اثر تخریبی آن بر روی دیگران شود
chashmzakhm
نسیم آرامش: چشمت کردن، چشماش شوره، اسفند دود کن تا چشم بد ازت دور بشه...
این ها جملاتی هستند که هر یک از ما در اطراف مان زیاد شنیده ایم. جالب است بدانید که اعتقاد به چشم زخم، چشم شور و... فقط مختص به فرهنگ ما نیست بلکه این اعتقادات جنبه اپیدمی در سراسر جهان حتی در جوامع پیشرفته دارد. اما ریشه این اعتقادات چیست؟
در این باره با دکتر «منصوره شهریاری» روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه به گفتگو نشستیم. به گفته ایشان «علم امروز ثابت کرده که برخی از امواج به اندازه ای قوی هستند که می توانند حتی از دیوارهای ذخیم بتونی هم عبور کنند و تاثیرات مثبت و منفی از خود به جا بگذارند. شاید فرایند چشم زخم که قرآن کریم نیز بر واقعیت آن صحه گذاشته است به این خاطر باشد که امواج نوری چشم بعضی از افراد دارای چنین خاصیتی است به گونه ای که در افراد و اشیاء دیگر تغییر ایجاد می کند.»
اما از «چشم بد» در نگاه عامه، تعبیرات خرافی بسیاری شده است به طوری که آن را ناشی از نگاه حسادت آمیز دیگران می دانند. جالب تر این که در جوامع گوناگون برای دوری از آسیب های ناشی از چشم زخم، راهکارهای گوناگونی وجود دارد. به گفته این استاد دانشگاه «در کشورهای حوزه مدیترانه پوشیدن نوع خاصی لباس و یا استفاده از نوعی پلاک سینه برای مقابله با چشم زخم رایج است. در ایتالیا و اسپانیا خواندن آیات انجیل و تورات و در ترکیه، یونان و بسیاری از کشورهای شرق میانه با استفاده از داروها یا سنگ ها و مهره های مختلف به مبارزه با چشم زخم می پردازند، به عنوان مثال در ترکیه مردم برای فرار از چشم زخم به گوشه ای از دیوار منزل یا اتومبیل خود مهره ای آبی که شبیه به چشم است آویزان می کنند.»
در ایران نیز مردم با سوزاندن دانه های اسفند برای دوری از چشم زخم استفاده می کنند. بزرگ ترها معتقدند دود اسفند جلوی هرگونه بیماری و چشم بد را می گیرد. فرضیه های زیادی نیز در مورد تاثیر دود اسفند بر چشم زخم وجود دارد که آخرین آنها می گوید:« دود اسفند با برقراری نوعی پیوند شیمیایی با مولکول های امواج ساطع شده اثرات این امواج را ضعیف کرده و از رسیدن آنها به مغز جلوگیری می کند.»
اعتقاد به چشم زخم در شرق و غرب آفریقا، آمریکای مرکزی، آسیای جنوبی و مرکزی، اروپا و خصوصا در منطقه مدیترانه بسیار قوی است.
در جوامع بدوی اعتقاد خرافی نسبت به چشم زخم به اندازه ای بود که چشم کسی را که به دیگران، با چشم زخم دچار آسیب کرده بود کور می کردند و یا کودکان تازه متولد شده خود را تا مدت ها از نگاه دیگران پنهان می کردند.
در قرآن کریم در سوره مبارکه قلم، خداوند به منظور جلوگیری از چشم زخم کافران به پیامبر اکرم(ص) می فرماید:« و آنان که کافر شدند چون قرآن را شنیدند، چیزی نمانده بود که تو را چشم بزنند و می گفتند او واقعا دیوانه است.»
پیامبر اکرم(ص) نیز فرموده اند:« چشم زخم حق است پس هر کس از سیرت و صورت برادر مسلمانش خشنود شد خدا را یاد کند، زیرا وقتی خداوند را به یاد آورد، به برادر مومنش ضرری نمی رسد.
از امام صادق(ع) نیز نقل است که « هرگاه چیزی به نظر کسی زیبا آمد بگوید« تبارک الله احسن الخالقین» تا اثر چشم خنثی شود.»
شهریاری در ادامه می افزاید:« از ابتدای خلقت، مصادیق بسیاری در ارتباط با نگاه بد، چشم بد، نظر زدن و... وجود داشته که موجب تحکیم روزافزون این اعتقاد شده و نمی توان آن را یک اعتقاد بی ریشه و اساس دانست. زیرا هستند کسانی که از انرژی های روانی فوق العاده برخوردارند و می توانند با استفاده از این انرژی ها کارهای خارق العاده ای انجام دهند و گاه ممکن است که این انرژی در نگاه یا کلام آنان متمرکز شده باشد اما مطمعنا استفاده از راه های متنوع پیشگیری از چشم زخم، می تواند اثر القای روانی ایجاد کند. به این معنا که انرژی فرد می تواند تحت تاثیر این روش ها دچار نقصان و ضعف شده و مانع اثر تخریبی آن بر روی دیگران شود به عنوان مثال وقتی فرد بداند که در فرهنگش کلمه «ماشاءالله» در چه مواردی گفته می شود، هنگام شنیدن این کلمه تحت تاثیر قرار می گیرد و انرژی نگاه یا کلامش تقلیل می یابد.»
بنابراین نمی توان از جنبه خرافی به چشم زخم نگریست و باید آن را به عنوان نوعی انرژی در وجود انسان تلقی کرد که خود نشانه ای از قدرت بی کران پروردگار است.
محسن باقری
نظر خود را در مورد این مطلب از طریق بخش «ارتباط با ما» برایمان ارسال نمایید تا در زیر همین مطلب درج گردد. لطفا عنوان مطلب را حتما بنویسید.
 
 
تعداد بازدید ۶۶۰۵ بار

ارسال به کلوب ارسال به فبس بوک ارسال به گوگل ارسال به فرند فید ارسال به فرند فید

ارسال این مطلب به ایمیل دوستان :
 

 

مجله خبری
فزایش یا کاهش قیمت مسکن بعد از فاز دوم یارانه هاموفقیت جراحی نوزاد عجیب 8 دست و پایی ! + عکس هشدار جدی درباره داروهای تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ایبا انصراف از دریافت یارانه از بیمه رایگان بهره مند شوید 3 همسایه ایران در رتبه بالاترین هزینه های نظامی در جهان بز گلپایگانی که 6 قلو زایمان کرد !+ عکس زنی که با کفش پاشنه بلند مردی را به قتل رساند !+ عکس گروگان گیری عجیب با ساتور در وسط خیابان (+ تصاویر) محرم جدیدترین سلاح ارتش جمهوری اسلامی ایران آزادی زن پرتاب کننده کفش به سمت هیلاری کلینتون (+عکس) آخرین قیمت سکه‌، طلا و ارز در بازار (+جدول) اقدام وحشیانه سعودی ها با این زن مسیحی (+عکس) اتهام به قتل کودک ۹ ماهه پاکستانی ! (+عکس) حراج نخستین ناو هواپیمابر هند (+عکس) افرادی که موفق به ثبت نام یارانه نشدن چیکار کنند ؟ دختر 15ساله عربستانی قهرمان جهاد نکاح شد!+ عکس در نظرسنجی های خلیج فارس یا خلیج ع رب ی شرکت نکنید پرسود ترین بازار در سال 2014 چیست ؟ زمان نام نویسی و درخواست یارانه جدید براساس کد ملی اولین شهردار زن محجبه تاریخ ترکیه برگزیده شد (+عکس)