تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

چگونه فرش دستباف را باکم ترین هزینه تمیز کنیم؟

چگونه فرش دستباف را باکم ترین هزینه تمیز کنیم؟
فرش های دستباف به ویژه انواع ایرانی آن از ارزش و بهای بالایی برخوردار هستند و مراقبت و رسیدگی آن ها حائز اهمیت است.

 

 

فرش های دستباف به ویژه انواع ایرانی آن از ارزش و بهای بالایی برخوردار هستند و مراقبت و رسیدگی آن ها حائز اهمیت است. هر چه باشد این فرش های زیبا قرار است به عنوان یادگاری از شما به آیندگان و فرزندانتان برسد.

نظافت یک فرش دستباف کار بسیار حساس و مهمی است که اغلب هزینه زیادی در بر دارد و ممكن است كاری كه قالیشویی ها انجام می دهند مطابق طبع دلخواه شما نباشد. در این بخش روشی بسیار ساده را برایتان شرح می دهیم كه به واسطه آن می توانید یک فرش دستباف را با صرف هزینه كم تمیز كنید.
مدت زمان مورد نیاز: 30 دقیقه
میزان دشواری: متوسط

وسایل مورد نیاز:

 

•    شامپو بچه
•    آب سرد
•    برس بسیار نرم

و اما این كار را چگونه انجام دهیم:

قدم اول

پشت و روی فرش را جارو برقی بکشید. حتی سطحی را که فرش روی آن پهن شده است را نیز جارو بکشید و تمیز کنید. سعی كنید گرد و غبار را از تمام قسمت های فرش و فضای اطراف آن بزدایید.

قدم دوم

آب سرد و مقداری شامپو بچه را با هم ترکیب کنید و قبل از اقدام به نظافت جدی آنرا روی قسمتی از فرش که جلوی دید قرار ندارد، تست کنید و ببینید آیا صدمه ای به رنگ فرش می زند یا خیر.

قدم سوم

زمانی که از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کردید، برس نرمی را كه از قبل تهیه نموده اید را در محلول آب سرد و شامپو غوطه ور کنید و به آرامی آن را روی فرش بکشید تا آلودگی ها برطرف گردد.

قدم چهارم

پس از تمیز کردن فرش آن را هرچه سریع تر خشک کنید. برای این کار ابتدا با فشردن فرش آب اضافی آن را بگیرید، سپس یک پنکه را روشن کنید تا هوا گردش داشته باشد و فرش سریع تر خشک شود. پس از اینکه روی فرش خشک شد آن را تا بزنید تا پشت فرش هم اگر نم داشت هوا بخورد و خشک شود.
 

تبلیغات