تبلیغات

تبلیغات

كنترل كامپیوتر با موبایل

آیا تا به حال به عبارت Remote برخورد كرده‌اید؟ Remote به معنای كنترل كردن چیزی از راه دور است.
با استفاده از نرم‌افزار Control Freak می‌توانید رایانه خود را در گوشی همراه خود Remote كنید. برای اجرای این برنامه به نرم افزار winamp نیاز دارید.
نرم افزار Control Freak به شما توانایی آن را می‌دهد تا بتوانید بوسیله‌ی گوشی‌های بلوتوث دار دارای سیستم عامل سیمبیان، نرم افزار Winamp و رایانه‌ی شخصی خود را كنترل نمایید و بتوانید فایل‌های چند رسانه‌ای مانند فایل‌های صوتی و یا فایل‌های تصویری را اجرا نموده مكث دهید متوقف سازید به جلو یا عقب حركت دهید و یا صدا را كم و زیاد كنید .
اگر در برنامه Winamp از دكمه‌های اجرای فایل صوتی یا تصویری، Pause،Stop، بعدی، قبلی و … به وفور استفاده می‌كنید و نیازمند تمام این دكمه‌ها در گوشی خود نیز هستید مطمئن باشید دقیقا تمام این امكانات بر روی نرم‌افزاری كه روی گوشی نصب می‌شود نیز وجود دارد.

مدیریت شده عمل كنید
با آمدن ورژن 2 نرم‌افزار Control Freak حال می‌توانید بهتر از گذشته فایل‌های صوتی‌ای را كه در برنامه Winamp اجرا می‌كردید را كنترل كنید: البته اگر از Media Library نرم‌افزار Winamp استفاده كنید.
Media Library نرم‌افزار Winamp یكی از امكانات فوق‌العاده آن است كه به كاربران اجازه می‌دهد تمام فایل‌های صوتی و تصویری را با استفاده از این فانكشن، مدیریت و كنترل كنند. بعد از اینكه گوشی همراه شما با رایانه ارتباط برقرار كرد می‌توانید از روی گوشی همراه خود، محتویات داخل Media Library نرم‌افزار Winamp نصب شده روی رایانه را نیز جستجو كنید.
در مقدمه برنامه گفتیم كه علاوه بر كنترل نرم‌افزارهای صوتی همانند Winamp برنامه Control Freak قادر به كنترل فایل‌ها و خود محیط ویندوز با همان سیستم عامل نیز هست. از آن جایی كه رایانه می‌تواند كارهای بیشتری را جز پخش فایل‌های صوتی و تصویری انجام دهد با استفاده از Control Freak نگارش 2 آن می‌توانید Desktop رایانه را نیز زیر كنترل خود داشته باشید.

برخی از كارهایی كه می‌توان با استفاده از Control Freak انجام داد.
1- نمایش فایل‌های تصویری چه عكس و چه فایل‌های ویدئویی در تلفن همراه از طریق رایانه
2- نمایش Presentation ها به مشتریانتان
3- گفتگو با دوستان آنلاین‌تان در هر كجایی كه هستید
4- وارسی ایمیل‌هایتان با استفاده از برنامه Control Freak.
5- بازگشایی برنامه‌های مورد نظر روی رایانه همانند برنامه Presentation و استفاده از آن‌ها بدون هیچ محدویتی.

موارد مورد نیاز برای كار با نرم افزار :
– گوشی دارای سیستم عامل Symbian S60 كه دارای بلوتوث باشد
– رابط بلوتوث برای اتصال به رایانه
– رایانه همراه با ویندوز 2000 یا XP
– نرم افزار Winamp Media Player

راه ارتباطی برنامه با رایانه
برای این كه بتوانیم از برنامه بدون هیچ دردسری استفاده كنیم، تنها نیاز به پورت بلوتوث داریم.
نرم‌افزار Control Freakجزو برنامه‌هایی است كه تنها در بستر بلوتوث فعالیت می‌كند و تمام Actionهای بالا نیز تنها با بلوتوث فعال خواهند بود. این Actionها می‌توانند همان پخش شدن فایل‌های صوتی و تصویری و… باشند. از سوی این برنامه نیاز به GPRS یا همان اینترنت روی تلفن همراه ندارد. هر چند كه برنامه‌های مشابهی را می‌توان نام برد كه با اینترنت این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند البته باید به این موضوع هم اشاره كرد كه با سرعت GPRS فعلی هرگز نمی‌توان چنین چیزی را در تلفن همراه فراهم كرد، جز این كه سرویس Mobile ADSL داشته باشیم. در این برنامه تنها راه ارتباطی گوشی همراه شما با رایانه یك سیستم بلوتوث است كه بتواند امواج رادیویی‌اش را در جایی كه شما هستید گسترش دهد.

كدام نگارش سیمبیان
برای این كه بتوانید برنامه Control Freak را روی گوشی خود نصب كنید، باید ابتدا از نوع نگارش سیمبیان آن مطلع شوید. این برنامه روی تمام گوشی‌هایی كه نگارش سیمبیان آن‌ها جزء سری 60 باشد، به خوبی كار خواهد كرد اگر نگارش سیمبیان گوشی همراه شما S60 V1 و V2 باشد می‌توانید برنامه را اجرا كنید. این برنامه روی نگارش S60 V3 كار نخواهد كرد.

دوستان خود را متحیر كنید
یكی از حرفه‌ای‌ترین قسمت‌های نرم‌افزار Control Freak طیف آنالیزر آن است. زمانی كه فایل صوتی‌‌ای را بر روی گوشی خود با استفاده از برنامه‌ اجرا می‌كنید. نرم‌افزار می‌تواند 40فریم در ثانیه، فایل صوتی‌ای را كه پخش می‌كند. هم زمان نیز آنالیز كند و آن را همانند Equalizer به شما نمایش دهد.

تمام ستاره برنامه Winamp به شما اجازه می‌دهد كه روی فایل‌های صوتی و تصویری امتیاز دهید، جالب است كه بدانید با استفاده از Control Freak نیز می‌توانید به فایل‌های انتخاب شده خود روی تلفن همراه رای دهید. برای این كار ابتدا فایل صوتی یا تصویری مورد نظر را انتخاب كنید. سپس دكمه ستاره را بزنید. حال می‌بینید كه یك ستاره با همان یك امتیاز به فایل مورد نظر داده شده است. تعداد امتیازها چه روی رایانه یا روی گوشی 5 تا خواهد بود.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات