تبلیغات

تبلیغات

تلفن‌همراه و سرطان !!!

مجموعه : پزشکی و سلامت
تلفن‌همراه و سرطان !!!
 
تلفن‌همراه هنوز هم از جمله علل بحث برانگیز تومورهای مغزی است!
 
 
هنوز هم محققان به دنبال راهی هستند كه اثبات كنند این تلفن‌های همراه با این كه اینقدر كار راه‌انداز هستند، خیلی طرفدار سلامت انسان نیستند و این نكته‌ای است كه پزشكان را به چالش كشیده است و هنوز كسی جرات نكرده قویا این موضوع را تایید كند. این در حالی است كه براساس نتایج یك تحقیق در آمریكا كه توسط محققان مركز مطالعات تومورهای مغزی در واشنگتن به انجام رسیده، نشان داده كه احتمال ابتلا به تومورهای مغزی در كسانی كه از تلفن‌های همراه زیاد استفاده می‌كنند، زیاد است.

به بیان دیگر این مطالعه به همه ما هشدار داد كه استفاده زیاد از تلفن‌های همراه بویژه در سنین پایین احتمال ابتلا به تومورهای مغزی را تا 18 درصد افزایش می‌دهد كه البته این رقم در نوع خود بسیار بالاست و اگر روزی این تحقیق كاملا اثبات شود، تصورش را بكنید كه فروشندگان این نوع دستگاه‌ها چه بلایی بر سرشان خواهد آمد.

نكته جالب‌تر تحقیق فوق این بود كه دیگر ارگان‌های بدن كه در مجاورت تلفن‌های همراه قرار می‌گیرند نیز در معرض خطر بالایی قرار دارند، یعنی اگر شما تلفن همراهتان را در جیب چپ یا راست می‌گذارید ارگان‌های در جوار این ناحیه همچون طحال و كبد در معرض خطر ابتلا به تومور و سرطان قرار دارند، حال خودتان تصور كنید كه تلفن همراهتان را در كجا قرار دهید.

 

جام جم

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات