تبلیغات

تبلیغات

درمان زخم معده و اثنی عشر

مجموعه : پزشکی و سلامت

حتی اگر پزشك شما با توجه به علایمی كه دارید خیلی مطمئن باشد كه شما دچار زخم معده یا اثنی عشر هستید، با این حال برای اینكه تشخیص او قطعی گردد، معمولاً برای شما آزمایشاتی را درخواست خواهد نمود.
مهمترین و قابل اطمینان ترین آزمایشی كه در حال حاضر در دسترس می باشد، آندوسكوپی می باشد. آندوسكوپی امروزه به میزان زیادی جای عكسبرداری با ماده حاجب (باریوم) را گرفته است. در هنگام انجام آندوسكوپی، می توان با انجام یك آزمایش، آلودگی به عفونت هلیكوباكترپیلوری را هم تشخیص داد كه قبلاً در مورد آن صبحت كردیم.
انواع درمان ها
در طی ده سال اخیر، درمان زخمهای معده و اثنی عشر بسیار متحول شده است كه این امر به خاطر پیدایش داروهای جدید در التیام زخم و نیز كشف ارتباط بین آلودگی با عفونت هلیكوباكترپیلوری و بروز این زخم ها می باشد. گرچه تغییر و اصلاح در نحوه زندگی مثل ترك استعمال دخانیات در درمان این گونه زخمها از اهمیت بسیاری برخوردار است، اما این اقدامات به تنهایی نمی توانند باعث بهبود زخمها شوند. درمان زخمهای معده و اثنی عشر در صورتی كه شما در هنگام تشخیص زخمتان از داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی مثل آسپیرین، دیكلوفناك، ایبوپروفن و پیروكسیكام استفاده كرده باشید، اندكی تفاوت خواهد كرد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات