تبلیغات

تبلیغات

نصب صندوق‌های صدقه دیجیتالی در سراسر كشور

مجموعه : مجله خبری
فارس: روابط عمومی كمیته امداد امام خمینی (ره) غرب استان تهران اعلام كرد: صندوق‌های صدقه دیجیتالی در سراسر كشور نصب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی كمیته امداد امام خمینی (ره) غرب استان تهران، اكنون این طرح به صورت آزمایشی در تهران اجرایی شده و به تدریج در مناطق مختلف كشور نیز این صندوق‌ها نصب خواهد شد.

بر پایه این گزارش تاكنون 400 صندوق صدقه دیجیتالی در معابر و خیابان‌های اصلی شهر تهران نصب شده است.

این طرح با هدف زیباسازی سیمای شهری و محافظت صندوق‌های صدقه در برابر سرقت به اجرا درآمده است.

این گزارش با اشاره به اینكه در سال گذشته طبق آمار منتشره تمام وجوهاتی كه در قالب طرح‌های مختلف امداد برای فقرا تخصیص داده شده است 350 میلیارد تومان بوده است آورده است: این رقم به غیر از دیگر موسسات خیریه‌ و دستگاه‌های متولی امر خدمت‌رسانی جامعه و مختص به نهاد كمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است كه 130 میلیارد تومان این رقم از طریق صندوق‌های صدقه تأمین شده است.

در ادامه این گزارش همچنین از پرداخت بیش از 3 میلیارد و 700 میلیون ریال زكات توسط كشاورزان خبر داده شده است.

این میزان زكات از سال 86 تا كنون جمع‌آوری شده و از این مبلغ بیش از 2 میلیارد و 700 میلیون ریال به سال 88 مربوط می‌شود.

این گزارش به رشد 300 درصدی زكات نسبت به سال زراعی 87- 88 اشاره كرده و آورده است: طبق برآورد به عمل آمده و بر اساس آمار و عملكرد سطح كشت گندم و جو برنامه‌ریزی شده است كه در سال زراعی 88-89 بیش از 7 میلیارد ریال زكات جمع‌آوری شود.

تاكنون بیش از 850 میلیون ریال سهم معادل تشویق از اعتبارات دولتی از طریق استانداری تهران اخذ و پس از معادل‌سازی در اختیار دهیاران و بخشداران منطقه برای تحقق و ادامه فعالیت‌های عمرانی مشمول تفاهمنامه زكات بین امداد و وزارت كشور پرداخت گردیده است.

 

تبلیغات