تبلیغات

تبلیغات

جنایات آمریکا با بمب اتمی در هیروشیما (عکس )

مجموعه : مجله خبری
جنایات آمریکا با بمب اتمی در هیروشیما (عکس )

اولین حضور آمریکا در سالگرد حمله اتمی به هیروشیما بعد از ۶۵ سال

 
 

 

برای اولین بار یک نماینده از آمریکا در مراسم شصت و پنجمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما که جمعه ۱۵ مرداد (۶ اوت) در این شهر ژاپن برگزار شد، شرکت کرد.

هیروشیما اولین شهرجهان است که توسط بمب افکن های آمریکایی در واپسین روزهای جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ میلادی، هدف حمله اتمی قرار گرفت. در اثر این حمله اتمی که موجب نابودی کامل هیروشیما شد، حدود ۱۴۰ هزار نفر کشته شدند.

سه روز بعد در نهم اوت بمب افکن های آمریکایی بار دیگر شهر ناکازاکی را هدف حمله اتمی شدیدتری قرار دادند که موجب تسلیم شدن مقام های ژاپنی درگیر جنگ شد.

نقطه ای از شهر هیروشیما که ۶۵ سال پیش مورد اصابت بمب اتمی قرار گرفت، امسال پر شده بود از کودکان سرودخوان یک مدرسه که با تشریفات مخصوصی زنگ ها را به صدا در می آوردند و در ساعت هشت و پانزده دقیقه درست در موقعی که حمله صورت گرفته بود، شرکت کنندگان یک دقیقه سکوت کردند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز که برای اولین بار در این مراسم شرکت کرده بود در پارک صلح هیروشیما با اهدای گل در بنای یادبود این پارک، به کشته شدگان این بمباران اتمی ادای احترام کرد.

او گفت: "زندگی کوتاه است، اما خاطره آن طولانی است. برای بسیاری آن روز هنوز زنده است، به روشنی نور انفجاری که آسمان را سفید کرد و تاریکی باران سیاهی که بعد از آن بارید."

دبیر کل سازمان ملل افزود گردهمایی ۵۵ هزار نفر از ۷۴ کشور جهان نشان می دهد که زمان آن رسیده تا محل انفجار در هیروشیما برای رسیدن به جهانی عاری از تسلیحات اتمی، تبدیل به منطقه ای جهانی شود.

ملاحظه : كره زمین همواره از دوننگ بزرگ بردوش خودسنگینی می كند زیراهرگز پاك شدنی نیست ننگ اول كشته شدن هابیل بدست قابیل و ننگ دوم  بمب اتمی هیروشیما و ناكازاكی . نكته جالب توجه دراشتراك هدف و ریشه این فاجعه دنیاطلبی عاملان این جنایت است كه درحال حاضرتنهاوارثان این فاجعه باقی مانده اند .

– حضورامریكایی ها درمراسم راكه برای اولین بارصورت گرفته می بایست بفال  نیك گرفت چراكه نفس حضور- گزینه استفاده از اهرم فشاربمب اتم در معادلات سیاسی را تضعیف خواهدنمود.

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات