تبلیغات

تبلیغات

بازیگر معروف سینما به سرطان مبتلا شد

فرارو- اولین خبر فرهنگی قابل توجه روزنامه های امروز خبر بیماری بازیگر معروف سینما است. به گزارش "تهران امروز"، پس از گذشت مدت‌ها از بیماری مایکل داگلاس، پزشک معالج او خبر از وجود یک تومور بدخیم در گلویش داد.
پس از تشخیص پزشکان مبنی بر وجود یک تومور سرطانی در گلوی مایکل داگلاس اعلام شد که این بازیگر هالیوودی باید طی 8 هفته مورد شیمی‌درمانی قرار گیرد. پزشکان انتظار دارند این مدت شیمی‌درمانی بتواند مایکل داگلاس 65 ساله را از مرگ برهاند.
داگلاس طی بیانیه‌ای خطاب به مردم تنها یک جمله گفته که من انسان بسیار خوشبینی هستم. مایکل داگلاس پسر کرک داگلاس، بازیگر نامدار دهه‌های پیشین سینمای آمریکا‌ست. او تا کنون 2 بار جایزه اسکار را از آن خود کرد.
آقای دنیرو تولدت مبارک
روزنامه تهران امروز در صفحه سینمای خود مطلبی با عنوان"مرد تنهای شهر" پیرامون کارنامه بازیگری رابرت دنیرو به قلم "سید آریا قریشی" منتشر کرده است.
در بخشی از این یادداشت می خوانیم:«دنیرو در بهترین همكاری هایش با اسكورسیزی، تصویر نوینی از نوعی مردانگی در حال سقوط را به تصویر می‌كشد. چه در «راننده تاكسی» و چه آن جایی كه در « گاو خشمگین»، در رینگ بوكس می‌ایستد و عمدا اجازه می‌دهد مشت‌ها از چپ و راست به او برخورد كنند و صورتش را از ریخت بیندازند.بارزترین جلوه این مردانگی را هم در «كازینو» می‌بینیم. جایی كه سام (با بازی دنیرو) با كت و كراوات پشت میزش نشسته و وقتی از جا بلند می‌شود، با كمال تعجب می‌بینیم كه شلوار به پا ندارد. (اگر به یاد بیاورید، سكانس مشابهی را در «خیابان‌های پایین شهر» هم دیده ایم). این مردانگی از بین رفته در مثمرثمرترین همكاری‌های دنیرو و اسكورسیزی، به خودویرانگری محض منجر می‌شود.»
برای مشاهده متن کامل این مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید.
برگزاری مسابقه گیتار نوازی در تهران
دومین دوره مسابقات برتر گیتار نوازی به دبیری کیوان میرهادی در تاریخ 24 و 25 آبان ماه در سالن بتهوون خانه هنرمندان برگزار می شود.
به گزارش روزنامه آفرینش، مسابقات گیتار فقط در سطح حرفه ای در سه بخش گیتار کلاسیک، گیتار فلامنکو و گیتار الکتریک به طور آزاد برگزار می شود به این ترتیب که هریک از علاقمندان درهریک از رشته های تخصصی قطعاتی را به انتخاب خودشان اجرا خواهند کرد.
احسان میرهادی دبیر این جشنواره در این باره گفت: «در تاریخ 10 مردادماه مسابقات گیتار کلاسیک تهران در دو بخش اجباری و آزاد برگزار شد و نفرات برگزیده در این دو بخش انتخاب شدند از همین رو اجراهایی اختصاصی برای برگزیدگان مسابقات گیتار کلاسیک تهران درنظر گرفته ایم که در مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات برتر گیتار نوازی به روی صحنه می رود».
میرهادی در در پایان افزود : «داوران دومین دوره مسابقات برتر گیتار نوازی خانم گلفام خیام و مهرداد پاکباز خواهند بود».
صدور پروانه های ساخت
آخرین خبر این بخش مربوط به صدور چند پروانه ساخت  فیلم است. به گزارش "ایران"،فیلم‌های «بزن بریم بهشت» به كارگردانی حسین قاسمی جامی، «قبیله من»
‌به كارگردانی غلامرضا آزادی، «ماسه نفر» به كارگردانی مهرداد فرید، «خودزنی» به كارگردانی احمد كاوری، «خانه زنان» به كارگردانی محمدرضا رحمانی و «شش نفر زیر باران» به كارگردانی علی عطشانی پروانه ساخت دریافت كردند.
همچنین، فیلم‌های «هرچه خدا بخواهد» به كارگردانی نوید میهن‌دوست و «ورود آقایان ممنوع» به كارگردانی رامبد جوان هم پروانه نمایش دریافت كردند.
 
 

تبلیغات