تبلیغات

تبلیغات

چیزهای مضرّی که برای شما مفید هستند!!

مجموعه : پزشکی و سلامت
چیزهای مضرّی که برای شما مفید هستند!!
برخی چیزها در عین اینکه برای بدن مضرّ هستند، اگر در اندازه و مقدار کافی مصرف شود، مفید خواهند بود، مثل شکلات، که خود سبب باز شدن شریانها و مانع از سرطان می شود. یا هر نوع صدایی برای
بدن مضرّ نیست، مثل صدای آرام بخش موسیقی که برای هر کسی به دلخواه متفاوت است و موجب سرحالی فرد می شود. در اینجا به برخی از این نکات اشاره می کنیم :
خشم و عصبانیت
اگر شما جزء افرادی هستید که آنقدر مسائل را تحمّل می کنید که از عصبانیّت به حدّ انفجار می رسید، بدانید که نباید اینطور جلوی خود را بگیرید و تحت فشار بگذارید. مطالعات نشان داده است، ابراز خشم به موقع، خود سبب بهبود سلامتی و اعصاب بدن می شود، چرا که فشارات ناشی از عدم بروز آن، عملکرد صحیح مکانیسم بدن را تهدید می کند و منجر به اثراتی چون، عقده ها و ناهنجاری های درونی، رفتاری و کینه می شود. همچنین سبب امراض جسمانی، چون، فشار خون بالا، اختلالات خواب، امراض ریوی و …می شود.
قهوه
اینکه مصرف قهوه، مفید یا مضرّ است، همواره مورد شکّ بوده و خود موضوع بحث بین دانشمندان است، امّا بنا به قریب اتّفاق آراء، اگر طمع قهوه را دوست دارید، از خوردن آن لذّت ببرید! چرا که به خاطر ایجاد آنتی اکسیدان های مفید در بدن، عملکرد کبد و لوزالمعده را با برطرف کردن رسوبات، بهبود می بخشد.
ال.اس.دی
البته که ما هر گونه مصرف مواد را تأکید نمی کنیم، امّا تحقیقات جدید در کشورهای غربی نشان داده است، تجویز آن توسط پزشک و مصرف بسیار کم آن برای کسانی که دائم الخمر بودند یا هستند و عواقب آن همچون فراموشی موقت و … سالها گریبان گیر آنها شده است، می تواند در برگشت حافظه ی آنها به حالت عادی، تأثیرات مثبتی را داشته باشد، حدود 35 نفر داوطلبانه در این آزمایش شرکت کرده اند و تاکنون، نتایج مثبت بوده است. (البته این مسئله هنوز 100% به اثبات نرسیده است)
اشعه خورشید
تابش نور خورشید، همواره یکی از موضوعاتیست که هم منفی است و هم مثبت! درست است که تابش مستقیم اشعه خورشید، موجب بروز سلولهای سرطانی و … می شود، امّا طبق تحقیقات جدید، تابش اشعه خورشید با میزان تجویز شده، سبب توقف و در مواردی حتّی بهبود بیماری آسم می شود، با آزمایشاتی که اخیراً به روی موشها انجام گرفته است، این مسئله اثبات شده است. البته در حالت عادی همواره سعی کنید از نور آفتاب زیر آلاچیق، چتر و … استفاده کنید. همچنین کارمندانی که صبح تا عصر مجبورند در دفتر کار، باشند، سعی کنند اوقات فراغت خود را در تعطیلات، از نور خورشید بهره مند شوند.
کرمها
هرچند، قیافه ای وقیح و زشت دارند، امّا داروسازان و محققین از برخی انواع همین کرمها از سال2003 به بعد، برای ساخت برخی داروها و ترکیبات دارویی جهت درمان استفاده می کنند!. از طرفی با قراردادن برخی از آنها به روی زخمهای عفونی، برای بهبود زخمها استفاده می کنند چرا که آنها تمامی میکروبها و غشای مرده ی پوست و … را مکیده و از بین برده و از عفونت زخم جلوگیری می کنند.
ماری جوآنا
شاید باورتان نشود، امّا امروزه با تحقیقات به روی موشها در کشورهای غربی، ثابت شده است، مصرف مقدار بسیار کم و تحت نظر پزشک، سبب بازیافت حافظه ی از دست رفته ی افراد می شود. باز هم اشاره می کنیم که هنوز تحت بررسیست.
شکلات
شکلات دوستدان، خوشحال باشند! طی مطالعات پی در پی و 100 درصد، مصرف شکلات با وجود آنتی اکسیدان ها، سبب کاهش احتمال ابتلا به سرطان و مانع از انسداد شریانها می شود. همچنین خبر جدید اینکه، مصرف شکلات، سبب روان ساختن جریان خون در مغز می شود که از اختلالات ذهنی چون، آلزایمر جلوگیری می کند. البته بهتر است همواره از نوع تلخ آن که درصد بیشتری کاکائو دارد استفاده کنید.
سکس
شاید بعضی از شما برای انجام آن معذوریت هایی دارید، امّا به هر حال نزدیکی مشروع، همواره سبب آرامش، سرحالی و حسّ رضایت از زندگی می شود. علاوه بر لزوم آن برای تولید مثل، عمل سکس، باعث کاهش استرس، اضطراب، کاهش کلسترول و چربیهای بد خون، همچنین ثبات عملکرد کل بدن می شود.
منبع :مردمان
 

 

تبلیغات