تبلیغات

تبلیغات

احتمال‌افزایش‌تعطیلات عیدفطر در ایران

مجموعه : مجله خبری
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی تعطیلات عید فطر 3 روز شده و تعطیلی 15 خرداد و 29 فروردین لغو می گردد.

به گزارش مهر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه شنبه مجلس با 143 رای موافق، 68 رای مخالف و هفت رای ممتنع با دو فوریت طرح اختیار دولت برای تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید فطر مخالفت کردند، اما یک فوریت این طرح با 145 رای موافق، 58 رای مخالف و شش رای ممتنع به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

ایجاد فرصت مناسب برای بهره‌مندی کارمندان دولت از فیوضات معنوی ماه مبارک رمضان و همگرایی بیشتر با کشورهای اسلامی دلیل توجیهی این طرح عنوان شده که به امضای 53 نفر از نمایندگان رسیده است.

به موجب ماده واحده این طرح هیئت وزیران می‌تواند در ماه مبارک رمضان ساعات کاری کارکنان دولت را متناسب با فصل و شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناطق مختلف کشور، حداکثر به میزان 15 ساعت در هفته کاهش دهد به نحوی که منجر به تعطیلی یک یا چند روز کاری یا اخلال در انجام وظایف قانونی و ارائه‌ خدمات به ارباب رجوع و عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها و کاهش بهره‌وری نشود.

همچنین این طرح مقرر می‌کند که تعطیلات عید سعید فطر سه روز خواهد بود و در ازای آن 15 خرداد و 29 اسفند تعطیل رسمی نخواهند بود.

در سالهای اخیر همچنین امسال دولت از ساعاتهای کاری در روزهای ماه رمضان کاسته است و گاه تعطیلات عید فطر را بیش از یک روز مقرر قانونی تعیین کرده است . با توجه به تاکید صریح قانون بر لزوم جبران کاهش ساعت کار و تعطیلات توسط دولت ، عدم توجه به این قانون مصرح همواره مورد اعتراض نمیاندگان مجلس بوده است و به نظر می رسد طرح امروز مجلس برای قانونی کردن این اقدام دولت باشد .

 

تبلیغات