تبلیغات

تبلیغات

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

مجموعه : مجله خبری
گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

برخی بانک ها در حالی ارزش اعتماد داشتن به خود را ثابت کرده اند که برخی دیگر تنها شما را دچار سردرگمی کرده، و هزینه های مضاعف هم برای شما ایجاد می کنند. به گزارش بانکی دات آی آر، 10 بانکی که در زیر از آن ها نام برده شده است بر اساس بررسی ها جزء معتبرترین و قابل اعتماد ترین بانک ها هستند.

1.    سیتی بنک (Citibank)

این بانک از قرن هجدهم میلادی در نیویورک تاسیس شد و در حال حاضر با رعایت کردن بسیاری از استاندارد ها بهترین بانک دنیا محسوب می شود. این بانک که در کشور آمریکا می باشد، بسیاری از پیشرفت های خود را مدیون سیستم بانکداری صحیح می داند. همچنان شعب این بانک  در حال گسترش در دنیا به ویژه  در قاره آمریکا است.

 

2.    جی پی مورگان چیس( JP Morgan Chase)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

جی پی مورگان چیس از سیتی بنک نیز قدمت بیشتری دارد و دارایی های آن به بیش از 2 تریلیون دلار می رسد.این بانک در میان بسیاری از مردم، از مقامات رسمی دولت ، سرمایه گذران تا مردم عادی محبوبیت دارد.

 

3.    اچ اس بی سی ( HSBC)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

20 سال از تاسیس اچ اس بی سی می گذرد و شعب آن در گوشه وکنار انگلستان به چشم می خورد. بر طبق اعلام نشریه فوربس این بانک در میان بزرگترین و موفق ترین شرکت ها و موسسات در طی سال گذشته جای داشته است. این بانک به علت پیشنهادها و راهنمایی های موثری که در زمینه تجارت در آسیا داشته در میان مشتریان آسیایی خود با استقبال بسیاری خوبی مواجه است.

 

4.    بنک آف آمریکا ( Bank of America)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

از زمانی که بازار سرمایه گذاری جایگاه خود رادر اقتصاد یافته است، این بانک در میان بزرگترین و برترین بانک ها دنیا قرار داشته است.شعب این بانک هم اکنون در 120 کشور دنیا موجود است. از رقبای بزرگ این بانک "ول فارگو" و "سیتی گروپ" را می توان نام برد.

 

5.    کریدیت آگریکل گروپ ( Credit Agricole Group)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

این بانک در فرانسه پایه گذاری شده است به خاطره بانکداری دقیق و ریز بینانه خود شهرت دارد. اروپا این بانک را در میان بهترین و بزرگترین شرکت های مالی در این اتحادیه می شناسد. این بانک در اجرای دقیق و برنامه ریزی شده کارهای خود بسیار حساس بوده و به همین علت مشتریانی دارد که بدان به شدت متعصب و وفادارند.

 

6.    رویال بنک اسکاتلند ( Royal Bank of Scotland)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

این بانک با ارائه بهترین خدمات بانکداری در کشور اسکاتلند، 650 شعبه در سراسر این کشور دارد. بر خلاف باور خود مردم این بانک وابستگی به بانک مرکزی اسکاتلند ندارد و موسسه ای است که بسیار پیشتر از آن افتتاح شده است.

 

7.    گروه مالی میتسو بیشی توکیو (Mitsubishi Tokyo Financial Group)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

شعبه اصلی این گروه مالی در ژاپن است و دارایی های خود را به میزان 1.8 تریلیون دلار افزایش داده است. به علت رقابت بالایی که با یکی دیگر از بانک های مشهور در این کشور داشته است، به سرعت و در مدت زمان بسیار کمی به پیشرفت قابل توجهی دست یافته اند.

 

8.    گروه مالی میزوهو (Mizuho Financial Group)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

گروه مالی میزوهو در توکیو پایه گذاری شده است و دارایی آن به میزان 1.40 تریلیون دلار برآورد شده است. سهام آن ها از چنان ارزشی برخوردار است تا در نتیجه آن  به عنوان بزرگترین بانک در کشور ژاپن شناخته شده باشد و در میان 10 بانک برتر دنیا جای بگیرد. او با ارائه خدمات متدوال ، به عنوان مشاور مالی مشتریان خود نیز به خوبی عمل می کند.این موسسه  حدود 70000 کارمند دارد.

 

9.    اچ بی او اس (HBOS)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

صاحب امتیاز این موسسه ، گروه مالی و بانکداری لیلوید می باشد که به علت خدمات عالی خود در زمینه بیمه و سایر امکانات میزان بالایی از اعتماد و اطمینان  را برای خود کسب کرده است.در سال 2001 کار خود را آغاز نموده و به تدریج به یکی از بزرگترین موسسات بانکی در انگلستان تبدیل شد.

 

10.    بی ان پی پاریبس ( BNP Paribas)

گزارشی از 10 بانک برتر دنیا + تصویری

این موسسه همزمان در لندن و پاریس اداره می شود. براساس نشریه فوربس این موسسه بانکی در میان ده شرکت برتر دنیا قرار دارد. بی ان پی پاریبس در بسیاری از بانک های دنیا سهام دارد و از این جهت یکی از قوی ترین موسسات بانکی در دنیا محسوب می شود. در طی بحران مالی گذشته این شرکت مجبور شد بسیاری از سهام های خود را از بانک ها بیرون بکشد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات