تبلیغات

تبلیغات

جلاد غزه !!

مجموعه : مجله خبری
جلاد غزه !!
روز گذشته وزیر جنگ رژیم صهیونیستی جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم را معرفی کرد، فردی که فرماندهی حمله به غزه در جنگ 22 روزه را برعهده داشت و به داشتن روحیات ضد ایرانی شدیدتر از دیگر سران صهیونیست معروف است.

به گزارش مهر، «ایهود باراک» عصر روز گذشته ژنرال «یوآو گالانت» را به عنوان جانشین «گابی اشکنازی» معرفی کرد و این در حالی است که گالانت در هفته گذشته به نقش داشتن در یک پرونده فساد متهم شده بود. گالانت فرماندهی ارتش رژیم اسرائیل در حمله به غزه ( جنگ 22 روزه ) را برعهده داشت. جنگی که منجر به شهادت بیش از یک هزار و 400 نفر از ساکنان غزه شد.

نکته‌ای مهم سخنان روز گذشته ایهود باراک در معرفی گالانت این بود که وزیر جنگ رژیم اسرائیل انتخاب گالانت را تخیلات ماجراجویانه علیه ایران مرتبط کرد.

یوآو گالانت کیست؟

گالانت متولد نوامبر 1958 در شهر یافا در مناطق اشغالی است. وی در سال 1977 وارد ارتش رژیم اسرائیل شد و به نیروی دریایی این رژیم پیوست. وی دارای مدرک لیسانس در رشته مدیرت مالی و بازرگانی از دانشگاه حیفا است. گالانت در اوایل دهه 1980 مدتی را در آلاسکا بود و در اواخر دهه 1990 به نیروی زمینی ارتش رژیم اسرائیل منتقل شد. او در سال 2002 درجه ژنرالی را اخذ کرد و در سال 2005 به عنوان فرمانده ارتش جنوبی اسرائیل انتخاب شد.
 

جلاد غزه !!
ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کنار یوآو گالانت
 

گالانت یکی از افرادی است که به دلیل جنایت هایش در جنگ 22 روزه غزه از سوی گروه‌های مختلف فلسطینی و حقوق بشر به عنوان جنایتکار جنگی معرفی شده و همانند مقامات کابینه سابق رژیم اسرائیل با محدودیت‌هایی در سفرهای خارجی خود مواجه است.

هیاهوی رسانه‌های صهیونیستی در مورد گالانت  

در این میان رسانه‌های صهیونیستی در راستای مواضع ماجراجویانه انتخاب گالانت را به عنوان رئیس جدید ستاد مشترک ارتش اسرائیل پیامی به ایران ارزیابی کرده‌اند .

در این میان روزنامه یدیعوت آحارونوت پا را فراتر گذاشته و می‌نویسد : انتخاب گالانت نه تنها به معنای تغییر سیاست‌های نظامی اسرائیل است بلکه پیامی را نیز به ایران، سوریه، حزب الله لبنان و حتی دولت امریکا و کشورهای اروپایی در مورد برنامه‌های آتی تل آویو مخابره می‌کند.

اما انتخاب جانشین برای اشکنازی کمی زودتر از موعد مقرر (دو هفته ) انجام شده و به نظر می‌رسد که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از این انتخاب به دنبال اهداف خاصی بوده است.

از مدتها قبل کارشناسان مسائل دفاعی و سیاستمدارن از این نکته سخن می‌گفتند که اسرائیل برای بقای خود که بر اساس خونریزی و کشتار بنا نهاده شده نیازمند آغاز جنگی جدید است و در این میان شاهد بودیم که ارتش رژیم صهیونیستی در ماه آگوست حمله ناموفقی را به جنوب لبنان انجام داد.

از آن گذشته جهان در هفته جاری شاهد آغاز روند راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر بود. نیروگاهی که به رغم کارشکنی‌های غرب و بدقولی‌های روسیه سرانجام وارد روند راه‌اندازی شد. پیش از آغاز راه‌اندازی این نیروگاه رژیم صهیونیستی و حامیان آن تبلیغات گسترده‌ای را در مورد خطرناک بودن این نیروگاه آغاز کردند وحتی «جان بولتون» جنگ طلب (نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل ) اعلام کرد که اسرائیل برای حمله به ایران فقط چند روز فرصت دارد.

پس از راه‌اندازی نیروگاه نیز این تبلیغات منفی پایان نیافت و مقامات رژیم صهیونیستی به فرافکنی در این رابطه ادامه دادند . برای مثال «یوسی لوی» سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با بی اعتنایی به تسلیحات هسته‌ای این رژیم پس از برگزاری جشن ایرانیان در خصوص راه‌اندازی نیروگاه بوشهر در بیانیه‌ای ادعا کرد: کاملا غیرقابل قبول است کشوری که آشکارا قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند، به تصمیمات آژانس بین المللی انرژی اتمی احترام نمی‌گذارد و به تعهدات خود در خصوص پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای پایبند نیست، از انرژی هسته‌ای استفاده کند.

اکنون به نظر می‌رسد که با راه‌اندازی نیروگاه بوشهر، جهان بیش از گذشته به صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران پی برده و تحلیل‌های ارائه شده از سوی موسسات معتبر بین المللی نیز نشان می‌دهد که عقلای غرب نیز بر این نکته واقفند که نیروگاه بوشهر تهدیدی برای جهان محسوب نمی‌شود.

اما چرا تل آویو همچنان بر طبل هراس افکنی می‌کوبد؟ فراموش نکنیم که در نشست امنیت هسته‌ای نیویورک و نشست بررسی ان.پی.تی قرار بر این شد که طرح خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای و زرادخانه هسته‌ای اسرائیل با جدیت بیشتری دنبال شود و اکنون با نزدیک شدن به زمان نشست کشورهای خاورمیانه در این مورد در سال 2011  تل آویو خود را در یک تنگای حساس می‌بیند از همین رو در تلاش است تا با خطرناک نشان دادن فعالیت هسته‌ای ایران و انجام تبلیغات در این مورد که تهران تا یک سال دیگر به سلاح اتمی دست پیدا می‌کند، کشورهای جهان بویژه خاورمیانه را از برنامه صلح آمیز ایران بترساند

 

تبلیغات