تبلیغات

تبلیغات

تقویت ‌نظامی با بادکنک در روسیه !! + عکس

مجموعه : مجله خبری
تقویت ‌نظامی با بادکنک در روسیه !! + عکس
وزارت دفاع روسیه دستور ساخت نسخه‌های جعلی و بادکنکی برخی هواپیماها، تانک‌ها و سیستم‌های موشکی خود به قیمت تقریبی 3200 دلار برای هر کدام از آنها را برای فریب دشمنان در جنگ‌های آینده، صادر کرد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف، این موضوع سبب برانگیخته‌شدن برخی انتقادات از سوی تحلیلگران و کارشناسان نظامی روس شده که اعلام می‌دارند کرملین باید درآمد نفتی خود را صرف خرید جنگ‌افزارها و تسلیحات واقعی، به جای نسخه‌های بادکنکی آنها کند.
 

 تقویت ‌نظامی با بادکنک در روسیه !! + عکس
 

این روزنامه به نقل از روزنامه روسی «کومسو مولسکایا پراوادا» تصریح کرد: درخواست خرید این‌گونه تسلیحات جعلی، با این برهان مطرح شده که تسلیحات غیرواقعی در موقعیت‌های جنگی و زمانی که نیاز به فریب دشمن داشته باشید، بسیار موثر هستند.
 
این روزنامه یادآور شد: اما استفاده از این تسلیحات جعلی گران‌قیمت، در زمان صلح برای فریب سرویس‌های جاسوسی و شبکه‌های اطلاعاتی دشمن اقدامی سوال برانگیز است.
 

 تقویت ‌نظامی با بادکنک در روسیه !! + عکس
 

الکساندر تالانوف رییس مرکز تحقیقات علمی روسیه که این مدل‌های بادکنکی را می‌سازد، در گفتگو با تلویزیون محلی اعلام کرده که وزارت دفاع روسیه علی‌الخصوص اشتیاق فراوانی برای ساخت مدل‌های بادکنکی سامانه دفاع موشکی اس‌-300 دارد.
 
 

تقویت ‌نظامی با بادکنک در روسیه !! + عکس
 

وی همچنین افزود: این مدل‌ها برای فریب ماهواره‌ها و دوربین‌های شناسایی هوایی طراحی شده است و چین و ایالات متحده نیز به سختی در حال کار بر روی ساخت چنین مدل‌هایی برای جنگ‌افزارهای خود هستند.
 
دیلی‌تلگراف تصریح کرد: تعداد دقیق این تسلیحات جعلی، جزء اسرار نظامی وزارت دفاع روسیه به شما می‌آید اما انتظار می‌رود این تسلیحات بادکنکی سال آینده آماده بهره‌برداری باشند.
 
در جریان جنگ جهانی دوم نیز ارتش آلمان نازی به رهبری هیتلر، از چنین تاکتیکی برای فریب نیروهای متفقین استفاده کرده بود که اسناد آن سال‌ها پس از این جنگ افشا شد.
 

تبلیغات