تبلیغات

تبلیغات

داستان عجیب بزرگ ترین الماس جهان

مجموعه : مجله خبری
این خبر از آن اخباری بود که می شود آنها را اخبار رویایی نامید. اولین بخش اخبار سراسری رادیو آفریقای جنوبی در ساعت 8 صبح آن را به عنوان اولین خبر خود اعلام کرد:«بزرگ ترین الماس جهان در معدنی در آفریقای جنوبی پیدا شده است.»
    
    تنها یک ساعت بعد، این خبر پنجمین خبری شد که در بخش خبری رادیو به آن اشاره شد اما به هر حال تا دو روز بعد اخبار مربوط به این مساله را می شود در لابه لای اخبار آفریقای جنوبی پیدا کرد و این مساله بالاخره در جهان بیرون هم انعکاس پیدا کرد و تلفن های فعالان بازار الماس و کلکسیون داران معروف جهان به صدا درآمد.
    
    اولین مساله این بود که مشخص شود این ادعا چقدر صحت دارد، برای همین ارتباط با آفریقای جنوبی و فعالان بازار الماس افزایش یافت. یک هفته بعد اعلام شد بزرگ ترین الماس جهان رویت شده است. در خبرها اعلام شد که وزن این الماس 8120 قیراط (یعنی 64/1 کیلوگرم) است که این میزان خیلی بیشتر از الماس معروف کولینان است که بزرگ ترین الماس جهان محسوب می شد. الماس کولینان که در سال 1905 در آفریقای جنوبی پیدا شد 3106 قیراط وزن داشت (یعنی کمتر از نصف وزن الماس جدید) یک روز بعد بود که عکس الماس جدید در اینترنت پخش شد و بسیاری از فعالان بازار الماس جهان با دیدن عکس این الماس غول آسا متعجب شدند.
    
    با این وجود هنوز هیچ کس به طور قطعی از وجود این الماس مطمئن نیست، چرا؟ به این دلیل که برت جولی کسی که مدعی است الماس را یافته آن را پنهان کرده است. این مرد مدعی است که الماس را در یک محل امن (احتمالاً گاوصندوق یکی از بانک های شهر ژوهانسبورگ) پنهان کرده است. دلیل این مساله هم از نظر او خیلی ساده است.» می خواهم کمی آرام شوم و بعد با خونسردی و آرامش فکر کنم ببینم می خواهم با این الماس چه کنم. تنها نکته دیگری که جولی به آن اشاره می کند این است که این الماس در استانی در شمال غرب آفریقای جنوبی پیدا شده است.
    
    حالاجولی ناپدید شده است. تلفن همراه او روی پیغام گیر است. در منزلش کسی نیست و به ای میل ها پاسخی داده نمی شود. براساس بررسی های خبرنگاران جولی یک فعال در زمینه مستغلات بوده است و زمانی هم در یک موسسه مالکیت و زمانی در یک مرکز تفریحی- سیاحتی شریک بوده که این شرکت ورشکست شده است.
    
    شینرون رنزبورگ سلطان الماس آفریقای جنوبی که در روزهای اخیر بارها مورد سوال قرار گرفته، گفته است که پیدا کردن الماس های بزرگ معروف به «کله گوسفندی» در ناحیه یی که جولی مدعی است الماسش را پیدا کرده مساله عجیبی نیست، اما وی در عین حال متذکر شده است که خودش الماس جولی را ندیده است.
    
    روزنامه های آفریقای جنوبی مدعی شده اند که جولی از ترس جانش پنهان شده است چرا که حالابسیاری از تبهکاران به دنبال یافتن این الماس به هر قیمتی هستند اما ارنست بلوم رئیس اتحادیه بین المللی بورس الماس می گوید که قرار است در روزهای آینده با جولی دیدار کند تا در مورد واقعیت الماسی که او پیدا کرده مطمئن شود. او می گوید فعلاً فقط یک عکس از این الماس دیده است. در عکس- که خیلی واضح نبود- این الماس سبز رنگ به نظر می رسد… یافتن الماسی در این اندازه واقعاً عجیب است. می دانید که تاکنون الماسی به این اندازه پیدا نشده است اما عجیب تر رنگ این الماس است، الماس های سبزرنگ عموماً بزرگ نیستند در واقع باید گفت که یافتن الماس سبز رنگی به این بزرگی اتفاق خیلی عجیبی است.»
    
    اما بلوم می گوید که این الماس ممکن است واقعاً وجود داشته باشد:«فلسفه من هم این است که در طبیعت هر چیزی ممکن است. ما بارها و بارها توسط طبیعت و جهان شگفت زده شده ایم و هر بار باور کرده ایم که چیزی در مورد رمز و راز جهان و هستی نمی دانیم، بگذارید امیدوار باشیم سورپرایز این بار جهان هم یک مساله کاملاً واقعی باشد.»
 

تبلیغات