تبلیغات

تبلیغات

خودروسازی آینده ؛ تحت سلطه ی خانم ها + عکس

خودروسازی آینده ؛ تحت سلطه ی خانم ها + عکس

شرکت ماشین سازی ولت چهار مدیر پروژه خانم دارد که این نشان از قدرت روزافزون زنان در امر ماشین سازی است.
 در سال 1970 ترانه ای از پگی سیگر خواننده ی معروف آن زمان در امریکا پخش شد به نام " من یک مهندس خواهم شد" این ترانه درباره  ی زنی بود که در یک کارخانه ی خودروسازی کار می کرد ، اما همسرش از او می خواست به جای کار ، مراقب فرزندانش باشد و این موضوع بسیار مهمی برای آن زن شده بود.

البته اکنون دیگر زمان تغییر کرده است. آیا می دانستید که شورلت ولت توسط زنان طراحی و ساخته می شود؟ بله، در کسب وکاری که از قدیم مردانه بوده است، اکنون زنان در حال مدیریت ساخت ماشینی هستند که در آینده فرصتی برای جنرال موتورز خواهد بود.

 

 

خودروسازی آینده ؛ تحت سلطه ی خانم ها + عکس

بریتا گراس، بخش زیرساختی تجاری جنرال موتورز را هدایت می کند.

 

خودروسازی آینده ؛ تحت سلطه ی خانم ها + عکس

پاملا فلچر مهندس ارشد ولت است.

 

خودروسازی آینده ؛ تحت سلطه ی خانم ها + عکس

کریستی لندی مدیر بازاریابی ولت است.

 

خودروسازی آینده ؛ تحت سلطه ی خانم ها + عکس

و تری کوئیگلی مدیر کارخانه مونتاژ ولت در هامترامک دیترویت می باشد.

گراس می گوید: " زنان تمایل زیادی برای دنبال کردن علایق خود دارند. آنها در حال حرکت به سوی تکنولوژی پیشرفته و بخشهای دست نیافتنی تکنولوژی هستند. " او کارش را 25سال پیش در حوزه هوا فضا آغاز کرد و به گفته ی خودش حتی آن زمان زنان زیادی در امر ساخت هواپیما مشغول بودند.

فلچر که مدرک ارشد مهندسی سوخت را دارد، در مورد کارش می گوید: " در کار من داشتن تجربه کافی و بکارگیری آن در زمان مناسب امر مهمی است. " او ادامه می دهد: " من عاشق ماشین بوده ام و از اینکه این کار را دنبال کرده ام خوشحالم." به عقیده او توانایی خانم ها بیشتر در پروژه ی اکو که با هدف ساخت ماشینهای سبز و سازگار با محیط زیست است، به کار می آید.

البته فعالیت خانم ها در این حوزه منتقدانی نیز دارد ، شاهین فرهنگ – روانشناس خانواده – می گوید :" خانم ها و آقایان به سبب تفاوت ها یشان ، توانایی های مختلف و گاهی متضاد دارند."

وی می گوید :" خانم ها تجسم فضایی خوبی نداشته و دقیقا به همین علت در پارک کردن ماشین دقت لازم را ندارند ، حال آنکه ذهن مردان به طور طبیعی سلول هایی دارد  که تجسم فضایی را برای این جنس مقدور می سازد."

فرهنگ در مورد کار خانم ها در خطوط تولید نیز می گوید :" به دلیل اینکه دید نزدیک و بالاخص دید نزدیک متحرک خانم ها – بر خلاف آقایان – بسیار خوب است ، معمولا در خطوط تولیدی که به فرض مثال از ابتدا تا انتهای خط باید 50 پیچ بسته شود ، تمامی خط تولید از خانم ها استفاده می شود."

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات