تبلیغات

تبلیغات

منشور «كوروش» پس از گذشت 40 سال به وطن بازگشت

مجموعه : تاریخ ایران
منشور «كوروش» پس از گذشت 40 سال به وطن بازگشت
تبریک به تمام ایرانیان
خیلی خوشحالم بخاطر این خبر ..واقعا دست ان کسانی که تلاش کردن برای بازگرداندن منشور کوروش درد نکنه.
باید در پی بازگرداندن بقیه اثار باستانی و قدیمی که به دزدی برده شده هم باشیم.
 
 
حمید بقایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: منشور كوروش كه تاكنون در موزه بریتانیا نگهداری می‌شد صبح امروز وارد كشور شده است.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منشور كوروش در ساعت 4:25 دقیقه صبح امروز با تدابیر امنیتی ویژه از فرودگاه امام خمینی(ره) وارد كشور شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تاكید كرد: منشور كوروش برای مدت 4 ماه در ایران حضور خواهد داشت كه آخرین باری كه این منشور از موزه بریتانیا برای نمایش به ایران وارد شده بود تنها 10 روز به نمایش گذاشته شد.

بقایی در ادامه با بیان اینكه ویترین نمایش منشور كوروش نیز از بریتانیا به ایران منتقل شده است گفت: این ویترین دارای 182.5 سانتیمتر ارتفاع، 800 سانتیمتر عرض و 800 سانتیمتر عمق است.

به گفته وی منشور كوروش كه به عنوان نخستین منشور حقوق بشر در تمام دنیا مشهور است فردا با حضور كارشناسان از بسته خارج می‌شود و در ویترین مورد نظر قرار می‌گیرد كه به زودی زمان نمایش عمومی آن اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت هیاتی به سرپرستی جان‌كرتیس، مدیر بخش خاورمیانه موزه بریتانیا و مك‌گریگور، مدیر موزه بریتانیا فردا در مراسم انتقال منشور كوروش به ویترین حضور خواهند داشت.

 

تبلیغات