تبلیغات

تبلیغات

تظاهرات در لیبی در اعتراض به سوزاندن قرآن

مجموعه : مجله خبری
تظاهرات در لیبی در اعتراض به سوزاندن قرآن
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیره "، یك منبع دیپلماتیك در لیبی اعلام كرد: مردم لیبی امروز پس از نماز جمعه در اعتراض به طرح سوزاندن صدها قرآن در آمریكا در سالروز حملات 11 سپتامبر، در برابر سفارت آمریكا در طرابلس تظاهرات می كنند.
یك منبع خبری افزود: این تظاهرات كه از مناطق مختلف لیبی آغاز خواهد شد، با شركت "عبدالباسط المقرحی "، متهم حادثه لاكربی برگزار می شود.
وی تصریح كرد: برغم تدابیر امنیتی كه دولت لیبی در برابر سفارت اتخاذ می كند، نگرانی هایی در میان دیپلماتهای غربی وجود دارد كه سناریوی سوزاندن سفارت ایتالیا در شهر بنغازی كه در سال 2006 اتفاق افتاد، تكرار نشود.
مردم لیبی در سال 2006 در اعتراض به اقدام یك وزیر ایتالیایی كه لباسی با تصاویر توهین آمیز به پیامبر اكرم (ص) به تن كرده بود، در مقابل سفارت ایتالیا تظاهرات كرده بودند.
"سیف الاسلام قذافی "، فرزند رهبر لیبی و رئیس بنیاد توسعه قذافی نیز در تماس با "لوییس فرخان "، رهبر گروه امت اسلام در آمریكا تاكید كرد كه وی و بنیادش از اقداماتی كه با این اقدام ضد اسلام مقابله كند، حمایت خواهند كرد.
وی به فرخان گفت: بنیاد قذافی همه آنچه را كه در اختیار دارد برای مبارزه قانونی با این اقدام به كار می گیرد.
سیف الاسلام افزود: سوزاندن قرآن فقط به ایجاد خشونت و دامن زدن به تروریسم منجر خواهد شد و آغاز جدیدی از درگیری تمدنها است كه از سال 2001 آغاز شد.
وی در بیانیه ای خواستار برخورد جدی جهان اسلام به این ماجراجویی، اهانت، تروریسم و خشونت شد.
كلیسای "داف ورلد اتریش سنتر " كه در منطقه "گینزفل " در ایالت فلوریدا واقع شده است، در اواخر جولای گذشته در صفحه خود در پایگاه "فیسبوك " اعلام كرد كه تصمیم دارد روز جهانی قرآن سوزی را ایجاد كند.
این در حالی است كه "باراك اوباما "، رئیس جمهور آمریكا روز گذشته هشدار داد كه این اقدام "تری جونز "، كشیش این كلیسا گروه القاعده را تقویت كرده و نظامیان آمریكایی در افغانستان و عراق را با خطر روبرو می كند.
 

تبلیغات