تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

باریکترین تلویزیون سه بعدی دنیا

مجموعه : دانش و فناوری
باریکترین تلویزیون سه بعدی دنیا
تلویزیونهای مجهز به سیستمهای پیشرفته "های- تک" که قصد دارند مفهوم تلویزیون را تغییر دهند یکی از بخشهای پربازدیدکننده در نمایشگاه بین المللی محصولات الکترونیک مصرفی برلین به شمار می روند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از لوح- رایانه ها به نظر می رسد که دستگاههای تلویزیون، قهرمانان نقش دوم حاضر در پنجاهمین دوره نمایشگاه بین المللی محصولات  الکترونیک مصرفی (IFA 2010) باشند.

این نمایشگاه که از 3 تا 8 سپتامبر در برلین آلمان برگزار می شود یکی از بزرگترین رویدادهای دنیای "های- تک" و فناوریهای نوین کاربردی و مصرفی دنیا به شمار می رود.

در این نمایشگاه تمام محصولاتی که قرار است در سه ماهه پایانی سال وارد بازار شود به معرض نمایش علاقه مندان گذاشته می شود.

یکی از این محصولاتی که با استقبال بسیاری مواجه شده است تلویزیونهای نسل جدید هوشمند است. این دستگاهها در تلاشند تا تحولی در مفهوم تلویزیون ایجاد کنند. به همین منظور در ادامه به مهمترین این محصولات می پردازیم:

3DTV LEX8
 
این تلویزیون سه بعدی که در غرفه شرکت "ال. جی" به صورت بلوکهای "ال. ای. دی" منظمی در کنار هم چیده شده بیشتر شبیه به یک ورقه فوق نازک است.
 
3DTV LEX8 که تنها 9/8 میلیمتر ضخامت دارد در حال حاضر باریکترین تلویزیون دنیا است. در حقیقت این اولین تلویزیون سه بعدی با وضوح تصویر بالا در دنیا است که مجهز به فناوری "نانو روشنایی" (NANO Lighting Technology) است.
 
به خاطر این فناوری پیشرفته، یک ورقه فوق نازک "ال. دی. دی" روی یک صفحه ضد انعکاس گسترده شده است.
فناوری "نانو روشنایی" همچنین علت اصلی ضخامت بسیار جزئی (9/8 میلیمتری) این تلویزیون است و اجازه می دهد که تصاویری بسیار دقیق و رنگهای بسیار درخشان به صورت سه بعدی ارائه شود.
 

 

باریکترین تلویزیون سه بعدی دنیا


تلویزیونهای ایسر

 
به گزارش مهر، شرکت ایسر در نمایشگاه IFA 2010 طیف وسیعی از محصولات جدید خود را شامل "ال. ای. دی" سری AT58 ، AT85 ، AT26  و مدل سه بعدی Comb Filtering را به معرض نمایش گذاشته است.
 
سری AT26 که برپایه فناوری "ال. ای. دی" است در سه مدل 19، 20 و 23 اینچی عرضه شده است.
 
این سه مدل مجهز به پورتهای HDMI، VGA، SCART و AV1 هستند و دو مدل 20 و 23 اینچی این سری علاوه بر این پورتها، امکان اتصال از راه "یو. اس. بی" را برای MP3، JPG و ویدیو عرضه می کنند.
 
سری AT58 از هشت مدل با نمایشگرهای 20، 23، 27، 32 و 42 اینچی تشکیل شده است که همگی مجهز به فناوری InfiniContrast و پانلهای "ال. ای. دی" هستند.
 
همچنین مدل 3D Comb Filtering یک تلویزیون سه بعدی است که رنگهای بسیار واقعی و درخشانی را عرضه می کند.
 
 
 
Google Tv
 
به گزارش مهر، این تلویزیون محصول جدید سونی در غرفه این شرکت ژاپنی به معرض دید گذاشته شده است. Google Tv
که حاصل همکاری گوگل و سونی است مجهز به مرورگر "گوگل کروم" و سیستم عامل "آندروئید گوگل" است. این سیستمها به کاربر اجازه می دهد که به سادگی و روی صفحه تلویزیون در شبکه جستجو کرده و از سرویسهایی چون "یوتیوب" و سایتهای ارائه دهنده فیلمهای آنلاین با دسترسی به پهنای باند پرسرعت استفاده کند.
 
این تلویزیون هوشمند جدید که در واقع نوعی رایانه سالنی به شمار می رود از تراشه های اینتل و "کنترل کننده ها" و "دسته فرمانهای" محصول "لاجی تک" بهره می برد.
 
 
 
 

a