تبلیغات

تبلیغات

روان‌شناسی كه هنرمند شد

روان‌شناسی كه هنرمند شد

دوست دارم یك روز به چین بروم و ورزش‌های رزمی یاد بگیرم حتی از نقشی كه مرا به این رویا نزدیك می‌كند نیز خوشم می‌آید
در دوره دبیرستان رشته علوم تجربی را انتخاب كرد ولی برای پیش‌دانشگاهی رشته هنر را برگزید، جالب این‌كه در دانشگاه به رشته روان‌شناسی رو آورد. می‌گوید: سه ترم را در دانشگاه روان‌شناسی خواندم و همچنان كه در این رشته در حال تحصیل بودم وارد بازیگری شدم.

خاطره حاتمی در قرنطینه روان‌شناسی كه هنرمند شد
شاید كسانی كه فیلم «قرنطینه» را دیده‌اند با بازی خوب «خاطره حاتمی» و نقش عجیب او در این فیلم آشنایی دارند. او در فیلم «قرنطینه» با موهای تراشیده جلوی دوربین رفت. می‌گوید: «در این فیلم مجبور بودم به خاطر نقشم موهایم را از ته بتراشم. بسیاری از همكارانم می‌گفتند كه اگر ما بودیم قبول نمی‌كردیم ولی من معتقد بودم كه اگر بخواهم توانایی خودم را نشان دهم باید از همین نقش شروع كنم.»
لازم به ذكر است كه خاطره حاتمی در این فیلم نقش یك دختر سرطانی را بازی می‌كرد. او كه بازی در نقش «مونا» در مجموعه تلویزیونی «گاوصندوق» آخرین حضورش در تلویزیون بود می‌گوید: «انسان با خاطرات روان‌شناختی‌اش زندگی می‌كند. خاطراتی از مكان‌ها، زمان‌ها، اشخاص و حتی اشیا .این دلبستگی‌ها گاهی برای انسان آن قدر پر رنگ می‌شوند كه قسمتی از وجودش را در بر می‌گیرند و گاهی غمگین او را می‌كنند و گاهی شاد. اصولا انسان‌های حساسی، به خاطرات شان وابستگی زیادی دارند.»

روان‌شناسی كه هنرمند شدرویاهای رزمی حاتمی
از او در مورد آرزوهایش می‌پرسیم و او در پاسخ می‌گوید: «همیشه برایم سوال بوده كه یك انسان چه طور می‌تواند به آن میزان از تمركز برسد كه بتواند بر روح و جسمش تمركز كند. با توجه به این‌كه هنرهای رزمی احتیاج به تمركز زیاد روحی و جسمی دارند، آرزو دارم كه این هنرها را یاد بگیرم. دوست دارم یك روز به چین بروم و ورزش‌های رزمی یاد بگیرم حتی از نقشی كه مرا به این رویا نزدیك می‌كند نیز خوشم می‌آید.»

گریه كردن بلد نیستم
این بازیگر جوان كه به گفته خودش از روحیه حساس و شكننده‌ای برخوردار است سعی می‌كند در زندگی‌اش شاد باشد و دیگران را شاد كند. می‌گوید: «به قول بعضی از دوستانم گریه كردن بلد نیستم و دوست ندارم سر هر چیز كوچكی اشك بریزم. به نظرم شاد بودن موثرتر از گریه كردن است چون گریه كردن تقریبا مشكلی را برطرف نمی‌‌كند ولی در كنار شاد بودن می‌‌توان مشكلات را حل كرد.»

غذای خانم بازیگر
خاطره حاتمی با آن‌كه بیش از سه ترم رشته روان‌شناسی را ادامه نداده، ولی علاقه زیادی به این رشته دارد به طوری كه كتاب‌های روان‌شناسی زیادی می‌خواند و علاقه زیادی به نظریات روان‌شناسی دارد تا روان‌شناسی كه هنرمند شدجایی كه روان‌شناسی در تغذیه او هم تاثیرگذار شده .او علاقه خاصی به خوردن بستنی و معجون دارد به طوری كه می‌گوید: «خوردن معجون مرا شاد می‌كند.»
او قهوه‌خور قهاری است و از بین غذاها لازانیا را بسیار دوست دارد و یكی از لذت‌های دنیا را خوردن لازانیا با پنیر و قارچ می‌داند. اگرچه او بچه تهران است و اكثر تهرانی‌ها با غذاهای سیردار میانه خوبی ندارند ولی وجود سیر را در غذاها بسیار می‌پسندد و بوی آن را با آدامس یا چای خشك برطرف می‌كند.

رانندگی با چاشنی موسیقی را دوست دارم
«دوست دارم شب‌ها در خیابان‌های تهران رانندگی كنم و اگر این رانندگی با چاشنی موسیقی همراه باشد مانند این است كه یوگا كار می‌كنم. همه نوع موسیقی گوش می‌كنم. پاپ، سنتی، كلاسیك و… و روی سبك خاصی تعصب ندارم. هر وقت احساس كنم كه یك موسیقی می‌تواند كمكم كند لحظه‌ای درنگ نمی‌كنم حتی اگر نیمه‌های شب باشد.»

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات