تبلیغات

تبلیغات

تاثیر هوای آلوده بر خون انسان!

مجموعه : پزشکی و سلامت
تاثیر هوای آلوده بر خون انسان!
محققان می‌گویند دو ساعت قرار گرفتن در معرض هوای کثیف موجب افزایش فشار خون می‌شود که بیماریهای قلبی عروقی را در بر خواهد داشت.
 روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا در شماره امروز خود نوشت محققان دانشگاه میشیگان اعلام کرده اند انسانهای سالم تقریبا متوجه بالا رفتن فشار خون خود نمی‌شوند اما کوچکترین تغییر در فشار خون افراد مبتلا به بیماریهای قلبی می تواند موجب حمله قلبی شود.
بر اساس این گزارش دانشمندان از هشتاد و سه داوطلب خواستند هوایی را که ازنظر میزان الودگی به هوای یک خیابان شلوغ شباهت داشت تنفس کنند.
 انها قبل و بعد از این ازمایش وضع رگهای خونی داوطلبان و واکنش بدن انها را به هوایتنفس شده بررسی کردند و در نهایت متوجه شدند که تنفس هوای الوده به مدتدو ساعت موجب بالا رفتن فشار خون و تضعیف رگهای خونی به مدت بیست و چهار ساعت می‌شود.
به گفته محققان ضرر ذرات معلق میکروسکپی موجود در هوای الوده برای بدن انسان به مراتب بیشتر از ضرر ازن است.
این گزارش می‌افزاید به تازگی محققان سوئیسی متوجه ارتباط بیماری اسم و دود اگزوز خودروها شده اند. به گفته انها دود اگزوز اتومبیلها بین پنجاه تا یکصد درصد خطر ابتلای بزرگسالان را به اسم افزایش میدهد.کار کردن در صنایع مضر، قرارگرفتن در معرض دود سیگار و مسائل ژنتیکی هم به نوبه خود از عوامل موثر در ابتلابه اسم و حساسیت هستند.
علاوه بر این هوای الوده بر رشد مغز کودکان تاثیر منفی دارد و ضریب هوشی کودکانی که در مناطق الوده زندگی می‌کنند نصف کسانی است که در هوای پاکیزه بزرگ می‌شوند.
 
 

تبلیغات